Polecane posty

galan99    7577
4 minuty temu, jahooo napisał:

Ja już słyszałem taką propagandę - że "przyszłością rolnictwa są duże gospodarstwa państwowe PGR, małe nie mają racji bytu i zostaną znacjonalizowane" , nie przypominacie sobie ?

W rolnictwie tez brak rąk do pracy i nie wyobrażam sobie, aby przy tym poziomie cen na produkty rolne, gospodarstwo kilkunastohektarowe miało utrzymać rodzinę.

 

Jakoś nie bardzo w to wierzę .

Jest mowa że za dużo wyrzucamy w Europie żywności na śmietnik , czyżby minister tak sobie powiadał .

będziemy wiedzieć za rok jaki będzie plan dla Polski co nam zafunduje UNIA  na rok 2021 .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

Patrząc na giełdy, myślę, że ta cała gadka o marnowaniu żywności, ekologii itp, to mydlenie oczu wobec faktu, że już w tej chwili ludzkości w oczy zagląda głód i trzeba coś z tym zrobić. Jeśli rzeczywiście podniesie się poziom oceanów, to około 8% najlepszych terenów rolniczych wypadnie z produkcji. Reszte można sobie dośpiewać. A gdy ceny żywności pójdą w górę, łatwiej jest zapanowac nad rozdrobnionym rolnictwem, niż wielkimi gigantami skupiającymi miliony hektarów, jak Smithfield Foods.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1179

Byłem ostatnio w Danii na pewnych szkoleniach dotyczących kształcenia rolniczego, i  usłyszałem tam taką rzecz: banki z takim co ma 100 ha nie chcą gadać i kredytu nie dostanie chyba że ekologia, to pytam od ilu ha zaczynają  rozmowy odp . 1000 ha.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577
5 minut temu, pawelek98 napisał:

Byłem ostatnio w Danii na pewnych szkoleniach dotyczących kształcenia rolniczego, i  usłyszałem tam taką rzecz: banki z takim co ma 100 ha nie chcą gadać i kredytu nie dostanie chyba że ekologia, to pytam od ilu ha zaczynają  rozmowy odp . 1000 ha.

 

Dania zwiększa obszarowo ekologie ale nie to ze ma mieć jeden 1000 ha .

Przez dziesięciolecia duńskie rolnictwo było zdominowane przez przemysłowe hodowle i uprawy. Stosowano tam tak dużo chemii, że uciekły nawet bociany. Teraz to się zmienia.

Duńskie Ministerstwo ds. Żywności i Klimatu opublikowało raport na temat sytuacji w duńskim rolnictwie. Wynika z niego, że zmienia się ono całkowicie. Rośnie zainteresowanie duńskich rolników żywnością ekologiczną. Idzie za tym wzrost powierzchni ziemi przeznaczonej pod ekologiczne uprawy.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577
7 minut temu, pawelek98 napisał:

ok  tylko co z tego jak mali wypadają a mali to 30, 50 ha

Powierzchnia całkowita – 43 094 km² – kraj siedmiokrotnie mniejszy od Polski.

Prawie dwie trzecie obszaru Danii to grunty orne. Do najważniejszych upraw w Danii należą pszenica i jęczmień.

Dania liczy 5,7 mln mieszkańców, ale produkcja żywności jest wystarczająco duża, aby wyżywić 15 milionów ludzi. Dlatego większość produktów jest eksportowanych. Sektor rolny odpowiada aż za 25% całkowitego eksportu towarów z Danii. Główne rynki to Niemcy, Wielka Brytania, Szwecja i Chiny, a główne produkty to wieprzowina, ryby i produkty mleczne. Dania jest znana na całym świecie z produkcji trzody chlewnej i przetwórstwa mięsa wieprzowego. Sektor ten rozwijał się w ciągu lat dzięki wysokiemu stopniowi specjalizacji. Ogólnie wydajność niemal podwoiła się w ciągu ostatnich trzech dekad, a całkowita roczna produkcja trzody chlewnej w Danii wynosi obecnie 12,8 mln.

Wszędzie nad wyżki produkcji Europa dusi się wyprodukowaną żywnością , a nikt krajom Afrykańskim nie da żywności za darmo .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1179

ja tylko pisze co usłyszałem, g mnie obchodzi powierzchnia kraju i  inne tam pier.....

u nas będzie to samo,   będzie coraz mniej z ha zostawać  bo koszty będą rosnąć i trzeba będzie coraz większy obrót robić

na temat rozdawania za darmo to zapytaj naszego rządu, oni wiedzą jak cudzą kasę rozdawać to jeszcze chcesz żeby i twoje zboże rozdali?

  • Like 3
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577
36 minut temu, pawelek98 napisał:

ja tylko pisze co usłyszałem, g mnie obchodzi powierzchnia kraju i  inne tam pier.....

u nas będzie to samo,   będzie coraz mniej z ha zostawać  bo koszty będą rosnąć i trzeba będzie coraz większy obrót robić

na temat rozdawania za darmo to zapytaj naszego rządu, oni wiedzą jak cudzą kasę rozdawać to jeszcze chcesz żeby i twoje zboże rozdali?

Ostatnim zdaniem się zgadzam  80% - z tym się nie zgadzam ( twoje zboże rozdali?)

Tylko czym więcej wszystkiego będziemy produkować  w ten  sposób nigdy zysku nie znajdziemy  .

 

 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28
21 minut temu, galan99 napisał:

 

Tylko czym więcej wszystkiego będziemy produkować  w ten  sposób nigdy zysku nie znajdziemy  .

 

 

otoż to. nie chodzi by mieć 10t z ha tylko ile zostanie w portfelu

Edytowano przez gucik131
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25
2 godziny temu, galan99 napisał:

Polska jest krajem nadwyżkowym, jeżeli chodzi o produkcję żywności. Musimy eksportować ponad 80 procent krajowej produkcji wołowiny, około 60 procent mięsa drobiowego, około 40 procent produktów mleczarskich, ogromne ilości warzyw, owoców i koncentratów.

to coś ci mówi czy nie .

Stanowisko Europy jest w tym momencie takie, że przyszłością rolnictwa są małe gospodarstwa. Takie, które są gospodarstwami rodzinnymi i bazują na pracy rodziny rolniczej. Rolą rolnictwa nie jest tylko wytwarzanie jak największej ilości żywności czy innych surowców nie tylko żywnościowych.

Przecie sam Wojciechowski o tym wspominał .

Dziwny tok myślenia.A prawda jest taka,że cały ten eksport jest tylko na papierze.Skoro firmy zachodnie coś u nas produkują i następnie nam sprzedają to gdzie tu export?

Wszystko zostaje na miejscu tylko papiery trzeba dobrze zrobić.Tak samo jest z cukrem,który jest u nas wyprodukowany,spakowany ale oficjalnie sprowadzony z np Niemiec.

  • Like 1
  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199

Tak, jasne skończmy z eksportem drobiu i wołowiny. Przecież on jest tylko "na papierze"😅. Tylko, że wtedy zboże będzie po 100..... euro za tonę.

Bzdury takie człowieku wypisujesz, że głowa mała.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 godzin temu, pawel177 napisał:

Dziwny tok myślenia.A prawda jest taka,że cały ten eksport jest tylko na papierze.Skoro firmy zachodnie coś u nas produkują i następnie nam sprzedają to gdzie tu export?

Wszystko zostaje na miejscu tylko papiery trzeba dobrze zrobić.Tak samo jest z cukrem,który jest u nas wyprodukowany,spakowany ale oficjalnie sprowadzony z np Niemiec.

Czasami to się zastanawiam czy się śmiać czy może współczuć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom50    69

Co jest grane z tą pszenicą? Cieszyłem się że dostałem po750 na początku tygodnia a teraz oferują 770-780. Chyba się pospieszyłem ale nie rozpaczam bo już wcześniej założyłem że jak przekroczy 720 to zaczynam sprzedawać. CTR

  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom50    69
18 minut temu, Agrest napisał:

Brutto, netto, pasza, konsumpcja, durum????????

Cena netto pszenicy o gęstości 77.5 białko 13.5 opadanie 360

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popo73    78
20 minut temu, tom50 napisał:

Cena netto pszenicy o gęstości 77.5 białko 13.5 opadanie 360

Pewnie poszła na port.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tom50, Szczepanki podwyższyły? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom50    69
2 godziny temu, WiesławZetor napisał:

Tom50, Szczepanki podwyższyły? 

 

Szczepanki nie podwyższyły. Lokalny kupujący proponuje więcej

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624
15 godzin temu, galan99 napisał:

Polska jest krajem nadwyżkowym, jeżeli chodzi o produkcję żywności. Musimy eksportować ponad 80 procent krajowej produkcji wołowiny, około 60 procent mięsa drobiowego, około 40 procent produktów mleczarskich, ogromne ilości warzyw, owoców i koncentratów.

to coś ci mówi czy nie .

Stanowisko Europy jest w tym momencie takie, że przyszłością rolnictwa są małe gospodarstwa. Takie, które są gospodarstwami rodzinnymi i bazują na pracy rodziny rolniczej. Rolą rolnictwa nie jest tylko wytwarzanie jak największej ilości żywności czy innych surowców nie tylko żywnościowych.

Przecie sam Wojciechowski o tym wspominał .

Nic mi nie mówi . 

 

  Kto raniej wstanie ten rządzi , Ardanowski nie jest glupi i nie moze lekcewazyc malych gospodarstw (a raczej ludnosci pochodzącej z malych gospodarstw) zeby nie narazic się swojemu elektoratowi . Oczywiscie nie moze się tez narazic "duzym" z resztą jak i cala "polityka unii" dlatego tak pier@oli , raz ze musimy minimalizowac koszty a maksymalizowac zyski , ze musimy zwiekszac wydajnosc , a z drugiej strony ze male gospodarstwa bedą wspierane .

Ja od ilus lat widzę to tak , ze polityka unii i tym samym naszego kraju jest taka , zeby bron Boże nie dac "podskoczyc" (w sensie nie dac rozwijac się) tym malym ,ale "dusic" tak byleby nie "zdechly".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No bo to właściciele kilku tirów i wożą prosto do portu. Szczepanki 740-750, lokalni skupujący podobnie lub ciut więcej. CTR/CWA/CCH - jest kilku kolesi co podstawiają tira i dają 760-770 +vat. Sprzedałem do Szczepanek do młyna po 750, z resztą czekam, chociaż prywaciarzom strach sprzedawać...Niby 20-30 więcej, ale w razie wtopy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to trzeba też wiedzieć gdzie sprzedać ;)


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A Ty w kujawsko-pomorskiem ile dajesz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kod pocztowy, jakość i ilość na priv i do wyceny.

 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577

Nadchodzi nowe globalne zagrożenie. Afryka zmaga się z plagą szarańczy pustynnej .

Największa od kilkudziesięciu lat plaga szarańczy pustynnej rozprzestrzenia się w Afryce Wschodniej. Eksperci twierdzą, że może ona doprowadzić do klęski głodu. Rój z setkami milionów owadów ma około 2400 kilometrów kwadratowych. Szacuje się, że jeden kilometr kwadratowy owadów może zabić nawet 35 tys ludzi dziennie. Rój może pokonywać do 150 kilometrów dziennie. Czas zbiorów w regionie Afryki Wschodniej rozpoczyna się w marcu. Epidemia może spowodować 100-procentowe zniszczenie plonów, jeśli szarańcza pojawi się w okresie wzrostu roślin.

Europa sprzeda pszenicę .

 

 

 

Edytowano przez galan99
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj