Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Arto96

Materiał do zwijania

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Materiał
Arto96    0

Chciałbym się was poradzić jak sprawdzić wilgotność trawy (taka żeby była gotowa na sianokiszonkę) i jaka powinna być jej wilgotność w %. Kupiłem dopiero prasę i zrobiłem kilka bel i nie wiem czy nie za suche. Więc czekam na wasze odpowiedzi do tego tematu. :D

zetor10045    11

To wszystko zależy od ciebie, jedni robią taka 50-60% wilgotności inni mniej, w ostatnim czasie to wszystko zależy od pogody i nie ma za bardzo warunków żeby dobrze podsuszyć, wilgotność to my sprawdzamy oglądając trawę tak mniej więcej czy jest już tak w połowie sucha czy nie, Jednego roku miałem za suchą właśnie i krowy nie chciały jeść za bardzo dlatego teraz robimy mokrą bardziej.

elemer    9

Najlepsza jakość kiszonki jest gdy ma około 1/3 suchej masy. To taka teoria. Ja robię gdy już nie jest taka "żywa zielona". Ale i też nie sianowata. Jak jest ładna pogoda to po skoszeniu 24h i możesz zbierać.

Wiadomość z agroFakt.pl

macin87    40

Ja kiedyś czytałem że aby sprawdzić zawartość suchej masy trzeba zebrać z różnych punktów łąki siano, rozdrobnić i naważyć 100g następnie wsadzić tą masę do mikrofalówki i co jakiś czas wyjmować i ważyć. Jak już waga przestanie spadać to mamy zawartość suchej masy. Np 100g-60g (po dokładnym wysuszeniu) daje 40% suchej masy. A właściwa to chyba 30-40%

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować