Polecane posty

Thomas2135    4313

Jadłem ser Polski z Mlekovity i smak niezmieniony, nawet lepszy niż zimą. Smak się zmienił jak ser pakowany  w koperty zaczął być pakowany w zwykłe opakowania z odklejanym wierzchem.

Grabos1981    282

żebyś wiedział. kolega już popłynął... najgorzej będą mieli Ci co dopiero co wybudowali obórki za 4-5 baniek.... tu liczy się każdy grosz z ceny.

:-)

Wiadomość z agroFakt.pl

jarecki    892
3 godziny temu, Krowiarka napisał:

Prezesa nie zmienili, a może to pogoda tak wpływa na smak. U nas już kukurydze wysychają, krowy na łąkach nie mają co robić. Czy nie spotkaliście się z gorzkimi ogórkami z pola? Wysuszone rośliny są gorzkie, a u nas suszy nie pierwszy rok.

u matki co roku niektóre mają gorzkie brzegi , ale to czy rok mokry czy suchy , a szczególnie te pierwsze , ale i teraz nie każdy ale trafi sie z gorzkim brzegiem .

Pablo16    23
1 godzinę temu, Grabos1981 napisał:

żebyś wiedział. kolega już popłynął... najgorzej będą mieli Ci co dopiero co wybudowali obórki za 4-5 baniek.... tu liczy się każdy grosz z ceny.

To co mają powiedzieć Ci co oddaja do słabszych mleczarni? Dla nich nikt taniej nie wybuduje. Przeinwestowali i tyle.

Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

czesio1612    38
Napisano (edytowany)
4 godziny temu, Krowiarka napisał:

Prezesa nie zmienili, a może to pogoda tak wpływa na smak. U nas już kukurydze wysychają, krowy na łąkach nie mają co robić. Czy nie spotkaliście się z gorzkimi ogórkami z pola? Wysuszone rośliny są gorzkie, a u nas suszy nie pierwszy rok.

A myślałem, że w tym roku tylko u mnie tyle gorzkich ogórków.  Ale tak na prawdę to co dajemy jeść naszym krówkom ma duży wpływ na smak mleka, niedawno trafiła się bela z innej łąki z dzierżawy i w domu piłem mleko to aż się zapytałem czy to nasze bo zawsze było słodkie, a to aż nie chciało się pić( na szczęście tylko raz się tak trafiło bo innego mleka niż swoje ze zbiornika nie uważam) A cena wszędzie spada przez te upały bo u mnie tłuszcz z 4,5 teraz 4,0-4,1 i już kilka groszy leci

Edytowano przez czesio1612

Xawier    54
4 godziny temu, Krowiarka napisał:

1 godzinę temu, jarecki napisał:

u matki co roku niektóre mają gorzkie brzegi , ale to czy rok mokry czy suchy , a szczególnie te pierwsze , ale i teraz nie każdy ale trafi sie z gorzkim brzegiem .

Co do ogórków to kiedyś gdzieś czytałem, że powinno się je obierać z jednej strony tylko to nie będą gorzkie tylko nie pamiętam czy z tej jaśniejszej czy ciemniejszej

Thomas2135    4313

Od ciemnej do jasnej, ale to bzdura. Moje też gorzkie, bo przegrzane i nie mają tego smaku. Wioskę obok też jeden podobno kapituluje. Obora ze 3 lata temu wybudowana, wiosną jeszcze dzierżawy wziął od rodziny, obsiał, usługę zbioru przyczepami wynajął i nic nie wskazywało, żę zbańczy. 

Krowiarka    51

I znowu nie padało, wszystkie burze poszły bokiem. Nasza mleczarnia nie obtaniła mleka, ale widać, że jest kryzys. Miałam dwie jałówki do sprzedania ogłoszone tu i tam. Miałam tylko jeden telefon i jedną sprzedałam i to dobrze, bo poszła za 7 000, drugą przeprowadziłam na oborę. Generalnie zero zainteresowania kryzys paszowy i cenowy mleka. Byczki mi stoją, krowy wybrakowane też, mam też cieliczki do sprzedania. Jednym słowem masakra. 😢

• Like 1

Krowiarka    51

Wszystko mam z kartami wydajność 10 500 z obory byczki też sprzedaję na rozpłodowe. Ostatnio za takiego po Starello i matce 12 500 wzięłam 900 zł, ale ciężko idzie coś sprzedać, bo to nawet nie o cenę idzie tylko brak zainteresowania.

DanielFarmer    499

Może Pedro2 by wziął te cieliczki, spytaj,jeszcze napisz po ile w jakim wieku oraz jak z chorobami u Ciebie typu bvd ibr,szczepisz?

tumiwisizm    146

U mnie ostatnio trochę pada ale nie wiem czy to coś da, kukurydza totalnie spalona nawet metra nie ma. Jak myślicie można taką skosic kosiarka i zbelowac?

Thomas2135    4313
2 minuty temu, tumiwisizm napisał:

U mnie ostatnio trochę pada ale nie wiem czy to coś da, kukurydza totalnie spalona nawet metra nie ma. Jak myślicie można taką skosic kosiarka i zbelowac?

Słyszałem, że tak robili prasą z nożami. Sam rzuciłem kiedyś ma pole w lipcu przed siewem trawy jednorocznej z jęczmieniem. Kukurydza w październiku miała ponad 1m i poszło to w bele a zimą do paszowozu. Niedojadów nie było. Sam chyba większość tej najgorszej przyczepą zbiorę. Chyba 32 mm teoretycznej długości cięcia i może zjedzą bez niedojadów. Zapłacenie za usługę sieczkarnią 850/ha przewyższy pewnie wartość tego co będzie na polu. 

pedro2    1022

Ja dziękuję, towaru mam i swojego dość.

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

jarecki    892

chyba firma usługowa z łomzy w czasie suszy brała nie od ha .qq tylko od przyczepy coś 300 zł ze 3 lata temu , a przyczepy mieli spore 

leszek1000    171

No to dobra firma. Tragedia jest z kukurydzą od 2 miesięcy nie było deszczu. Sieczkarnia nie będzie miała co robić. 

Thomas2135    4313
25 minut temu, komizmo napisał:

850 za ha to ze zwozeniem i ubijaniem? 

Tylko koszenie i odwóz. Nikt w okolicy nie ma w ofercie formowania. Jest firma, ale 30 km ode mnie i biorą jakoś 1100 zł/ha za pełną usługę.

robert1226    123
Napisano (edytowany)
10 godzin temu, Krowiarka napisał:

I znowu nie padało, wszystkie burze poszły bokiem. Nasza mleczarnia nie obtaniła mleka, ale widać, że jest kryzys. Miałam dwie jałówki do sprzedania ogłoszone tu i tam. Miałam tylko jeden telefon i jedną sprzedałam i to dobrze, bo poszła za 7 000, drugą przeprowadziłam na oborę. Generalnie zero zainteresowania kryzys paszowy i cenowy mleka. Byczki mi stoją, krowy wybrakowane też, mam też cieliczki do sprzedania. Jednym słowem masakra. 😢

A my wczoraj mieliśmy ładny deszcz. Kukurydza od 2 do 3.5 metra bo pole  mozaika. 

Co do ceny to niby nie obniżyli ale parametry to jada w dół tłuszcz z 4.47 zjechał na3.98 a białko z 3.52 na 3.16 a dodam że krowy dostają to co przedtem +wysłodki i kiszone ziarno kukurydzy. 

Edytowano przez robert1226

pedro2    1022
2 godziny temu, jarecki napisał:

chyba firma usługowa z łomzy w czasie suszy brała nie od ha .qq tylko od przyczepy coś 300 zł ze 3 lata temu , a przyczepy mieli spore 

Agrotechnik Tafiły mieli klienta full wtedy... to w 2015r było jak qq była metrowa po górach. 

• Like 1

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

tespis17    22
Dnia 12.07.2019 o 10:08, jimmy871 napisał:

IMG_20190712_100020.jpg

Proponuje przedstawiać swoją cene w taki sposób aby nie było wątpliwości.

Cena Lacpol

Z tego co wiem grupy Lacpol już nie ma, przejęła ją Grupa Polmlec to dlatego taka obniżka. Najlepsze że mniejszy przejął większego, a ta obniżka to na odprawy prezesów poszła. Masz taką samą f-re jak Ja i widzę że tą śmieszną umowę podpisałeś na którą Ja się nie chciałem zgodzić.

zkordalski    241
23 godziny temu, Thomas2135 napisał:

Od ciemnej do jasnej, ale to bzdura. Moje też gorzkie, bo przegrzane i nie mają tego smaku. Wioskę obok też jeden podobno kapituluje. Obora ze 3 lata temu wybudowana, wiosną jeszcze dzierżawy wziął od rodziny, obsiał, usługę zbioru przyczepami wynajął i nic nie wskazywało, żę zbańczy. 

Tak samo i sałata była gorzka ale bacine stare metody obieramy ogórki i wkładamy je do wody normalnej kranowej trzymamy jakiś czas oodaje wtedy gorycz wodzie tak samo sałata wystarczy ja namoczyć potem wyjąć i bedzie już normalna . 

U nas jest dużo sprzętu usługowego i cięcie z worzeniem bez gniecenia to koszt od 600zł/ha(nowa firma wboja sie w rynek ) do 800 za ha stare wyżeracze 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rudinho11
      Ceny żywca wieprzowego w 2019 roku zaczynamy od 3.2-4.0 oby ten Nowy Rok przyniósł lepsze ceny. Jak sądzicie drodzy rolnicy jak się zmieni cena trzody chlewnej? Czy może być jeszcze niższa niż dziś? Czy już mamy świński dołek? Czy może być jeszcze gorzej? A może w tym roku dojdziemy do 6zł za kilogram żywca? A jak wygląda sprawa cen pobujojowych?
      Kontynuacja tematu: 

• Przez sumek666
      Cześć.
      Jak w temacie. Zaczynamy nowy sezon
    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja tematu: 

Wczoraj tankowana w Siedlcach po 5,01. Na stacjach w pobliżu Warszawy 5,08 do 5,20

• Przez danielhaker
      Kontynuacja tematu: 

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj Anuluj