Skocz do zawartości

grzesiu

Members
 • Zawartość

  568
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

41 Excellent

O grzesiu

Contact Methods

 • ICQ
  0
 • Skype
  https://www.facebook.com/profile.php?id=100001808805014

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Podlasie

Ostatnio na profilu byli

11798 wyświetleń profilu
 1. Kup żonie na prezent na gwiazdkę robota udojowego Za studenta bawiliśmy się z chłopakami trochę na giełdzie dla zabicia czasu kapitałem 10 -20 tys zł trzeba mieć wiedzę, czas i pojecie o ekonomii mechanizmach zależnościach itd bez tego to lepiej za tą kasę piwo wypić to tak jak było z Amber Gold mówię do kumpla patrz kasę rozdają 12% gwarantowane kumpel wbił w tel na neta mówi masz czytaj o Marcinie P ludzie utopili majątki życia. Dziś nikt nigdzie kasy za free nie rozdaje i okazję się nie zdarzają!!! Na giełdzie można szybko i dużo zarobić ale na ryzykownych walorach i tak jak wszędzie im większy możliwy zysk tym większe ryzyko straty. @Alfa inwestowałeś na WIG20 gdzie jest bezpiecznie ale zysk z niego jest długoterminowy do tego trzeba mieć stalowe nerwy wnioskuje że inwestowałeś w 2015 roku gdybyś poczekał to dziś miałbyś 1.6mln zł zysku z tego ale kto by przypuszczał że węgiel wróci do łask Wracając do cen mleka to GDT w ciągu dwóch mies ponad 10% w plecy no i mówią że średnie ceny za surowiec w grudniu przekroczą rekordy z poprzedniej hossy a od stycznia mocne korekty w cenach.
 2. Jak te Chorzele przędą? Robią jakąś produkcję czy tylko sprzedają ten surowiec?
 3. Prawda taka że dobrze gdzie Nas nie ma ja uważam że jak się jest na + ma się na życie to aby zdrowie było ten Łowicz to kończy działalność czy nadal będzie tak ciągnąć ledwo biedą? Chorzele łączą się czy nie?
 4. 6% wartościowo czy ilościowo? Bo z moich danych po III kwartałach wynika że eksport wartościowo wzrósł o 10%. Alfa nie obraź się ale chciałbym wyrazić swoje subiektywne zdanie dotyczące inwestycji w mieszkania. Policz sobie proszę zwrot z inwestycji w zakup mieszkania jego wyposażenie i realizację w postaci wynajmu ile lat będzie ta inwestycja się spłacać? Znam takich co brali kredyty na mieszkania w stolicy wynajmują studentom i mówią że studenci spłacają im kredyt za głowę się łapie bo gość musiał przynajmniej 10% wartości wpłacić wyposażyć chatę a kasy tej nie weźmie bo cena wynajmu = racie kredytu na 20 lat. Kasa zamrożona nie pracuje w gospodarce i sztucznie podbija ceny na rynku nieruchomości. Myślę że o niebo lepszą inwestycją było by to jakbyś mógł kupić beczkę do mleka i wozić w Mlekpolu. Znacznie lepszą!!! O szczegółach nie będę pisał jak chcesz pisz na priv Moim zdaniem jakbym miał kupić mieszkanie to tylko do własnego użytku żadne wynajmy bo wg mnie to lichy biznes lub jego brak ciągać się z tymi studentami to coś zniszczą to sąsiedzi się skarżą że imprezują same kłopoty. Powracając do cen mleka to już są mocne symptomy do konkretnej korekty cen surowca ponieważ masło w relacjach producent hurt/ sieci na przestrzeni mies spadło o ponad 15% generalnie to wszystko leci na łeb na szyję!!
 5. Moim zdanie nie am co porównywać się do Ryk bo tam cena jest mocno wygórowana. Licząc stratę trzeba by liczyć do średniej krajowej i w skali roku zrobi się pieniądz a to boli tym bardziej że można by mieć więcej. Nie byłoby problemy gdyby Łowicz był podmiotem skupiającym i przerabiającym 200tys litrów dziennie a spółdzielnia ta skupuje znacznie więcej choć już co raz mniej. Od takiego podmioty wymaga się trochę więcej niż w tej chwili jest w stanie zaoferować.
 6. Jak mają zamiar wszystko wyprzedać to na kilka lat działalności jeszcze im wystarczy Prawda jest taka że rada nic nie zrobi bo są dobrze opłacani tylko głąby nie rozumieją że jak mleczarnia padnie to oni radnymi nie będą. Póki OSM obsługuje terminowo swoje zobowiązania to komornik w drzwi nie zapuka a dla zarządu przy ich płacach to dobrze i jeden miesiąc dłużej stołek pogrzać. Na początku roku nowa Pani prezes wypowiadała się że będzie stawiać na produkcje produktów jak to ona określiła "wysoko marżowych" ciekawe które to są w Łowiczu ale jak jest tak jak piszecie to raczej ta strategia się nie sprawdziła. Ja w lutym pisałem że to udać się nie może!!
 7. Raczej o Krośniewice to nie chodzi bo to nie ich zakład tutaj mam artykuł z 2009r http://www.portalspozywczy.pl/handel/wiadomosci/osm-lowicz-wystawila-na-sprzedaz-swoj-zaklad-w-kutnie,24516.html Wtedy raczej do sprzedaży nie doszło więc może próbują zrobić to po raz kolejny. Gruntowne zmiany strukturalne i organizacyjne w OSM Łowicz są od dawna koniecznościa. Pytanie tylko czy obecna ekipa zrobi to właściwie z korzyścią dla spółdzielni. Moim zdaniem jak pisałem na początku roku Łowicz może dostać wiatru w plecy tylko dzięki mądrej konsolidacji!!!! W internecie aż huczy od różnych plotek i sytuacji bynajmniej organizacyjnej w OSM Łowicz. Uczonym nie trzeba być że jeśli przy dzisiejszej sytuacji popytowej na rynku mleka OSM Łowicz radzi sobie na tyle jak to widać z boku to nie jest dobrze. Może to tylko pozory. Produkty OSM Łowicz są w większości sieci międzynarodowych, ceny np za mleko są dużo wyższe od cen marek liderów rynku mleka. Pytanie jest tylko czy to OSM tak dobrze sprzedało czy brak siły negocjacyjnej z sieciami i to one tyle narzucają. Kilka lat temu czytałem wywiad byłego już prezesa OSM Łowicz JD i mówił że część zakładów zostanie naturalnie skonsolidowana a część upadnie życiem naturalnym z powodu odejścia dostawców i aby nie był on prorokiem złych wieści bo w takiej sytuacji to pętla na szyi zaciska się co raz mocniej a przedłużanie tego stanu rzeczy odbija się na Was rolnikach, udziałowcach-właścicielach spółdzielni więc bierzcie sprawy w swoje ręce i brońcie tego co budowali Wasi ojcowie!!!!!!
 8. GDT 3 spadek z rzędu -3.5% jednocześnie spada wolumen sprzedaży.
 9. Jak zaczną lecieć ceny w skupie to ceny produktu końcowego też zaczną spadać więc takie kombinowanie może zdać się w okresie 1 lub 2 mies gdy jest to przesunięcie kontraktowe choć z historii wiemy jak sieci reagują gdy ceny zaczynają lecieć w dół wtedy problem się nawarstwia. Jeżeli jest tak jaki piszesz to sytuacja będzie się tylko pogarszać będą odchodzić kolejni rolnicy skup będzie się zmniejszał więc i obrót też będzie maleć. Modlić się tylko aby tej mleczarni nie kupił jakiś prywaciarz lub fundusz inwestycyjny. Może do tego to dąży aby mocno zadłużyć przyjdzie syndyk sprzeda a Ci co dokonali takiego deala przytulą dolę tak jak się stało ze spółdzielnią w Ostrowi Mazowieckiej. Zainteresowanie takich "funduszy inwestycyjnych" czyt kapitału z niewiadomego pochodzenia naszym mleczarstwem jest duże tylko mają problem bo spółdzielnie są Wasze i nie mogą ich kupić. Czy jesteś pierwszy czy ostatni to nie może być różnicy większej jak 0,5% czyli w Twoim przypadku 5 litrów. Kierowca gdy zaczyna zbiórkę mleka i jest u pierwszego gospodarza to ma (powinien mieć) pusty separator (ta duża bańka w aparaturze) i generalnie wszystko zależy od komp bo w Mlekpolu to z automatu komp po zakończeniu odbioru pyta kierowcę "dodać separator" klika tak i dodaje te litry a w mlekovicie może być tak że musi z ręki dopisać. Jeśli wystawia Ci kwit o 54l mniej to jest ewidentna kradzież!!!! Później komuś je "dopisze" i jest chłopak zarobiony Koledzy przy odbiorach pilnujcie jeszcze jednej sprawy zazwyczaj na tych separatorach powinno być takie kółko z szybką i jak jesteś pierwszy to powinno być puste/ czyste jeśli jesteś kolejny to powinno być widać mleko to oznacza że separator jest pełny.
 10. Co gospodarza ma interesować to że pada na aparaturę? Dziś robisz daszek na wysokość 2.5m a za chwilę kupią jakieś inne auta wyższe przyjedzie zagapi się rozwali daszek i kabinę i wtedy prezes zarządzi zdjęcie daszków. Prawda jest taka że tam jedynie napadać może na komp i drukarkę ale to wina kierowcy a nie gospodarza!!! Co do dróg dojazdowych to fakt problem jest największy u rolników którzy mają samotne gosp na koloniach problem ten też jest większy w biedniejszych źle zarządzających samorządach.
 11. A ile płaci Giżycko bo jak forum długie i szerokie tak jeszcze nie spotkałem się z ceną w tej mleczarni. Co do premii rocznej to w Mlekpolu jest zawsze. Jak komuś co najmniej 1.6zł netto z mleko w tej chwili jest mało to prowszę Was nie grzeszcie naprawde!!! Bo przyjdzie dołek na rynku mleka do tego susza i wtedy naprawdę będzie problem. Jedno da się zauważyć że porównują średnio roczną cenę w Sierpcu Spomleku czy Rykach to wyjdzie bardzo zbliżona  średnia w Mlekpolu. Ja rozumie że każdy by chciał jak najwięcej ale nie zapominajcie że gospodarstwo rolne musi żyć w synergii z mleczarnia. Oba te dwa podmioty muszą rozwijać się równocześnie w podobny sposób. Ja uważam że cena obecnie płacona przez Mlekpol jest ceną bardzo dobrą stabilną pozwalającą na inwestycję oszczędzanie itd. Także koledzy nie lamentować tylko modlić się aby było zdrowie i gorzej nie było. 
 12. Daniel niektórym zawsze jest mało i źle. My Polacy taki naród tylko narzekać potrafimy. 
 13. to jeszcze lepiej haha widocznie mam nie aktualne informacje
×