Skocz do zawartości

wujekk110

Members
 • Zawartość

  127
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

4 Neutral

3 obserwujących

O wujekk110

 • Ranga
  Zaawansowany
 • Urodziny 23.07.1959

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  lubelskie - Łuków
 • Zainteresowania
  mechanizacja , hodowla bydła
 1. Kiszonka czy siano?

  Taką trawę najlepiej zakisić w pryzmie,nawet małą ilość.Po ugnieceniu tej trawy, podczas procesu kiszenia,na zewnątrz pryzmy wypłynie nadmiar wilgoci.Duża wilgotność(a tak będzie w belach)spowoduje,że proces kiszenia będzie przebiegał nieprawidłowo.Sianokiszonka będzie wówczas kwaśna,albo w najgorszym razie rozwiną się bakterie gnilne.Ja mając taką trawę kilka lat temu i padający ciągle deszcz,w dzień okna pogodowego,wynająłem kolegę aby ją zebrał przyczepą samozbierającą.Było zero strat i krowy ją zjadły,ale wydajność mleczna była mniejsza.Tymczasem taka trawa zebrana w bele,zgniła w 1/4 wys od dołu,a pozostała część od góry nosiła zapach zgnilizny i krowy nie chciały jej jeść.
 2. Jak założyłeś tarczę I stopnia? Jeśli dłuższą stroną piasty do koła zamachowego,to sprzęgło nie będzie działać.
 3. Opony przód, kostka, jodełka czy gładkie.

  Kolego @akmaty,nie jest wielką sztuką napisać post,tylko od tak sobie,żeby zaliczyć kolejny punkt w liczbie postów.Jeśli nie dane Ci jeździć C-360,to nie mieszaj kolegom w głowie.@Adi96 dopiero od roku używa opon 7,50-16 i już potwierdza ich zalety.Tymczasem ja na takich oponach pracuję 10 lat,w tym przez 5 lat mocno eksploatowałem je w turze.Są to opony firmy TRAYAL BEST,o wzdłużnym gładkim bieżniku,z trzema grzbietami-środkowy o szer 4 cm,skrajne po 2,5 cm,i dwoma rowkami o szer 4 cm. Obecnie nie mają żadnych pęknieć,oraz małe zużycie bieżnika.Mając na uwadze te zalety,o których napisałem,z całą pewnością nie wrócę do opon 6,00-16. Kolego @eddi87 jeśli zdecydujesz się na opony 7,50-16,to napisz swoje odczucia jak się jeżdzi.
 4. Opony przód, kostka, jodełka czy gładkie.

  Tak jak koledzy Ci radzą, na przód ciągnika bez napędu, tylko opony z wzdłużnym bieżnikiem 7,50-16.Sam takich używam od kilkunastu lat.Same zalety;nie zapada się przód,w turze zdecydowanie lżej się kieruje.Felga zostaje ta sama,bo to jest rozmiar 16 cali (średnica wew.opony),zwiększy się tylko śr.zew opony i jej balon(grubość)-rozmiar 7,50 cala.
 5. Sieczkarnia Mengele MB290

  Sieczkarnia MB290 jest wydajniejsza od MB220.A w porównaniu do MB280,można w niej zmieniać na dwa rodzaje długość sieczki.
 6. Co to jest za chwast

  U nas "seroczyn" to nazwa potoczna chwastnicy jednostronnej.
 7. Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych

  Popieram Adi96,w tych rocznikach nie wyją zwolnice,ponieważ zęby kół zębatych zwolnic są skośne,a to duża zaleta.Pod warunkiem że koła zębate zwolnic nie były wymieniane. Tymczasem roczniki 1981-1982 mają zęby proste i wycie zwolnic przeraźliwe.Wiem to, ponieważ miałem C360 z 1981r.A kolega z 1982r.Obecnie mam C360 3p z 1989r. praca zwolnic jest cicha.Kupno Ursusa używanego około 40 letniego jest zawsze mniejszym ryzykiem,jak kupno wiekowego ciągnika zagranicznego.Ma to związek z nieograniczonym dostępem do części zamiennych,oraz łatwością napraw Ursusa.Kupując taki ciągnik bezwzględne trzeba zwrócić uwagę,czy nie ma pęknięć bloku silnika pod pompą wtryskową(tam przeważnie wysadza mróz jak zostanie woda na zimę),czy nie pęknięty jest korpus podnośnika z góry od przodu,oraz obudowy zwolnic czy są nie pęknięte.Tak jak koledzy pisali(poza żartami o stan blach),zwróć uwagę jak odpala silnik,jak przełączają się biegi i czy podczas jazdy nie ma niepokojących odgłosów ze skrzyni biegów i sprzęgła.Reszta usterek wyjdzie w pracy i trzeba będzie na bieżąco uzupełniać.
 8. Sianokiszonka dla bydła ważne !!

  Pomysł masz dobry,ponieważ wartość żywieniowa sianokiszonki jest lepsza od siana.Sianokiszonka żeby się udała,musi być zrobiona z młodej dobrej jakości trawy.Jeśli masz trawę wykłoszoną,a łodygi zdrewniałe,to przeznacz taką trawę na siano.Spasaj tę sianokiszonkę jesienią,tak jak radzą Ci koledzy.
 9. lewe tylne koło-blokuje

  Sprawdż czy pedał hamulca wraca do neutralnej pozycji.Ten powrót może blokować zacierający się zawór powietrzny hamowania przyczep.Wówczas pedał hamulca pozostaje w pozycji lekko wciśniętej,co powoduje ocieranie tarcz hamulca o bęben i grzanie się.Uzupełnij płyn hamulcowy i odpowietrz też dobrze hamulce.
 10. Metal-Fach Z-562 z rotorem i nożami

  Przy bardzo suchej słomie uruchamiaj owijanie siatką w chwili,jak górne walce zaczynają wyrzucać słomę na zewnątrz,nie czekając na uzyskanie pełnego zgniotu.W taki sposób unikniesz zatrzymania się beli w komorze prasy.
 11. Metal-Fach Z-562 z rotorem i nożami

  Ja nie udoskonalałem prasy.Zbierając bardzo suchą słomę stosuję mały zgniot. Uruchamiam wcześniej owijanie siatką,aby nie dopuścić do zatrzymania się beli w komorze.Aby poprawić zbiór suchej słomy należy na dolnych walcach przyspawać pręty z drutu żebrowanego fi8.Tu na forum koledzy doradzają też inne metody.
 12. Prasa Metal Fach Z 562 Problem

  Wymontujcie całą tę blachę z tym płaskownikiem i gumą.Problem zniknie.Jest ona przykręcona czterema śrubami M10, po dwie z boku prasy.
 13. Metal-Fach Z-562 z rotorem i nożami

  Załączaj siatkę podczas jazdy wraz ze zbieranym materiałem z pokosu.Zatrzymuj ciągnik dopiero w chwili jak zacznie się owijać bela siatką.Tak postępując unikniesz owijania siatki na rotorze.
 14. Dojarka przewodowa

  Najlepiej żeby tę dojarkę obejrzał jakiś monter,lub ktoś co użytkuje taką dojarkę,czy jest kompletna.Duovaki na zdjęciu wyglądają na właściwe,ale pozostałych wszystkich elementów osprzętu dojarki nie widać. Rury mleczne są ze stali nierdzewnej,to po namoczeniu gorącą wodą z płynem do mycia dojarek,dadzą się umyć.Do czterech aparatów udojowych zaleca się montować rury o średnicy 50mm,cieńszych nie montuj. Odzysk ciepła bardzo opłaca się montować.Zalety;szybciej schładza się mleko,ciepła woda,a latem gorąca,z odzysku wpływa bezpośrednio do termy.Zużycie prądu jest dużo mniejsze.Do chłodni 1000l montuj odzysk conajmniej 120-150 litrów.
 15. Żywienie bydła mlecznego

  Ja w okresie około porodowym zawsze profilaktycznie używam tylko gliceryny.Polewam nią paszę dwa razy dziennie,do czasu aż krowa dobrze pobiera pasze.Dawkuje w zależności od kondycji krowy.Czym lepsza kondycja,tym wyższa dawka.Na efekty nie narzekam.
×