wujekk110

Members
 • Ilość treści

  319
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

45 Excellent

O wujekk110

 • Ranga
  Zaawansowany
 • Urodziny 07/27/1969

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  lubelskie - Łuków
 • Zainteresowania
  mechanizacja , hodowla bydła

Ostatnio na profilu byli

3107 wyświetleń profilu
 1. Sławek, a w Parczewie MLEK-MAR Marcin Woznak działa.
 2. Techmlek koło Lubartowa, miejscowość Pałecznica-Kolonia.
 3. @ubek24787Dobrze temu Adventure odpisałeś. Od dłuższego czasu smrodzi na naszą mleczarnię. Nie pasuje mu, to miesiąc wypowiedzenia, wypłata udziału w ciągu roku i niech idzie do wymarzonego raju. Tym bardziej że ma wybór, jego wymarzony Mlekpol z Radomia przejeżdża w jego okolicy co drugi dzień. A z tym że po wypłacie udziału przyjmą go powtórnie nie jest prawda. Wszystkich to nie dotyczy, jego tym bardziej. Pa , Pa....
 4. Duovac winien. Czy to się stało samoistnie, czy po jakimś przeglądzie ( naprawie )duovaca?
 5. Każda beczka nowej generacji ma zawór bezpieczeństwa na ssaniu i tłoczeniu.
 6. Podziękowałem Ci za odpowiedź, ponieważ rzadko się zdarza aby autor tematu (problemu), po upłynięciu długiego czasu odezwał się i odpowiedział, jak skorzystał z naszych porad i co udało mu się zrobić.👏👍
 7. Przeczytaj jeszcze raz. Co kolega ,,Desperado" napisał i zacznij od sprawnego zaworu podciśnienia. Powtórzę po koledze ,,bo inaczej każdą beczkę załatwisz".
 8. Jak dla Ciebie, to tylko coś takiego co kolega PRIMO proponuje; Sam ciągam 85 konnym ciągnikiem, tylko że z przednim napędem. Na zwięźlejszej ziemi da radę bez przedniego napędu. Tymczasem na piaszczystej przedni napęd jest potrzebny, z tym że u mnie jest jeszcze przedni wał z płaskowników, przez co agregat jest dalej odsunięty od ciągnika. Sterowność ciągnikiem wtedy jest gorsza. W tym agregacie Primo nie ma przedniego wału, agregat jest blisko, więc myślę że z powodzeniem będziesz nim mógł pracować na tych klasach ziemi o których wspominasz. Jeśli znajdę chwilę zrobię ci fotkę z tego agregatu.
 9. Ale mimo złego teścia masz kochającą żonę, a córka teścia ma męża i to jest pocieszające.
 10. Ten wycofany czynnik chłodniczy to R12 i R22. Teraz używa się czynnika R134a lub innych. Wycofane zostały z powodu złego wpływu na niszczenie warstwy ozonowej. Jeśli instalacja pracuje jeszcze na tych czynnikach można jej używać, ale już nie można jej naprawiać poprzez uzupełnianie tymi czynnikami. Przy zakupie zbiornika należy nalać wody tyle aby mieszadło ją mieszało. Włączyć agregat i zwracać uwagę w jakim czasie schłodzi. W szczególności należy zwrócić uwagę na cienką rurkę która poprowadzona jest od agregatu chłodniczego do zbiornika, czy pod koniec schładzania nie pokrywa się szronem lub lodem. Ten objaw świadczy o niskim stanie czynnika chłodniczego. Należy też wrócić uwagę na głośność pracy mieszadła. Bardzo głośna praca świadczy o zużytych zębatkach przekładni lub łożyskach, które należy wymieniać.
 11. Popieram kolegę ,,wojtal 24", jak już coś wybierać to z przednim napędem. Ja mam zetorka 62 45 i wiele razy w polu przydatny jest przedni napęd, a przy tym jeszcze jest mniejsze zużycie paliwa, ponieważ przy załączonym przednim napędzie część mocy ciągnika nie jest stracona na pokonywanie oporu przednich kół bez napędu, przy pracach polowych.
 12. Przewiąż to nisko tuż nad raciczkami, daj luzu tyle, aby mogła chodzić. Zrób tak jak radzi kolega ,,Zibifarmer",wypuść,jak możesz na dwór, będzie miała lepiej wstawać i chodzić. Ta rehabilitacja trochę potrwa. Radziłbym Ci wezwać weta, aby podać jej lek przeciwzapalny lub antybiotyk, ale o tym zdecyduje lekarz.
 13. Obie tylne kończyny szybko połącz, tak żeby mogła chodzić, aby zapobiec powtórnemu rozjechaniu się krowy i wszystko będzie dobrze. Możesz użyc takiego penta, lub zwykłego postronka .
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj