wujekk110

Members
 • Ilość treści

  280
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez wujekk110

 1. @latka890098 nie słuchaj pseudo ekspertów. Nie podaj żadnego hormonu, wszystko będzie okej. To że ktoś zaciela w innym wieku nie jest wyznacznikiem dla Ciebie.
 2. Ten dźwięk może pochodzić z układu przeniesienia napędu silnika ma skrzynię biegów, jest on słyszalny jako taki dźwięczny miękki odgłos, nie jest to taki twardy donośny. Czy jest taki czy taki, to jest i należy go zdiagnozować skąd pochodzi i co jest przyczyną, aby nie doszło do poważniejszej awarii.
 3. Miałem tak, że w nowym akumulatorze zaraz po zakupieniu jedna z cel po ładowaniu nie uzyskiwała właściwej gęstości elektrolitu. Sprzedawca małego sklepu rozkładał ręce, utwierdzał mnie że reklamacja nic nie da. Męczyłem się z tym akumulatorem ze 4 lata, ciągle go doładowując. Akumulatory stoją u niektórych sprzedawców długo i wiadomo że są nie ładowane, tracą swoje parametry, za siarczają się. Należałoby przed zakupem zbadać gęstość elektrolitu w każdej celi, tam gdzie będzie niska, zasiarczenie płyt akumulatora na pewno już występuje. Tylko który sprzedawca na to pozwoli, trzeba zawsze starać się kupować akumulatory tam gdzie jest duża rotacja - sprzedaż.
 4. To nie tylko żart.. Trudno nazwać to traktowanie przez urzędasów New Holland za coś normalnego, to jest po prostu cwaniactwo i uważanie siebie za Dominanta a Ciebie za nic nie znaczącego klienta. W wypadku kolegi, którego przypadek opisałem powyżej, ciągnik odstawiony został tuż przed końcem gwarancji do serwisu (dealer do końca wmawiał winę użytkownikowi), dopiero nieugięta postawa kolegi zmusiła do rozebrania silnika. Zniszczenia były widoczne na elementach; tłoki, tuleje, głowica. Ponieważ na wale korbowym i panewkach nie było widać śladów zużycia (ciągnik był nowy z małym przebiegiem), zaproponowano mu remont. Po zasięgnięciu porad mechaników, postawił się i zażądał wymiany silnika. Ponieważ niezależny ekspert stwierdził że te zatarcia i przebarwienia wynikają ze złego obiegu płynu chłodniczego, co może mieć związek z niewłaściwym przekrojem kanałów wodnych w odlewie - korpusie silnika. Jest to trudne do zdiagnozowania i raczej nienaprawialne. Powiem szczerze nie było to łatwe, przekonać znawców New hollanda do tego, dopiero dalsze pisma z uzasadnieniem swojej decyzji wywarły pressje i dokonano wymiany silnika bez osprzętu. Osprzęt przełożono ze starego silnika.Tak jak zaznaczyłem, ciągnik pracuje ponad 10 lat bez zarzutów. Dla dilera i świadczonego przez niego serwisu decyzja o wymianie silnika skończyło się źle. Centrala New hollanda obciążyła ten serwis za ten silnik, a że taką decyzję podjął, bo chciał być dobry dla klienta, centrala zerwała z nim współpracę. Już od kilku lat ten diler nie funkcjonuje na rynku. Ten przykład pokazuje kto rządzi - fachowcy zza biurka w centrali - dileler nie ma nic do powiedzenia i w przypadku podjęcia decyzji która generuje jakieś duże dodatkowe koszty zostaje mocno skarcony. A jeśli chce dalej współpracować musi się odwoływać do takich sztuczek. Wspomnę jeszcze że kolega dzwonił i rozmawiał z jakimś wysoko postawionym urzędasem w centrali, usłyszał to, że nowy silnik pobiera duże ilości oleju i to jest rzecz normalna, tak musi być. Wszystko było mówione po to, aby przeciągnąć okres gwarancji. Podczas tych przepychanek zbieraj jak najwięcej dokumentów na piśmie, oraz rejestruj wszystkie rozmowy telefoniczne w tej sprawie. I nie pozwól na to że jak rozbiorą silnik,( choć nie znajdą przyczyny stukania), to Ci nie przedłużą gwarancji. To tak nie funkcjonuje. Przed rozbiórką miej zapewnienie o przedłużenie gwarancji na piśmie. Jeśli nie, pozostaje tylko droga prawna.
 5. Widać że w NH dalej stosują dawniej wypracowaną metodę, aby przeciągnąć okres gwarancji i nie poczuwać się do winy. Postępuj tak jak sugeruję @RU 68, bądź czujny i nie daj się wrobić. Jeśli stuka dalej, odprowadź ciągnik do serwisu. Dzień odstawienia ciągnika żądaj potwierdzenia na piśmie. Gwarancja przedłuża się o okres naprawy w serwisie.
 6. Cewka ma trzymać dopóki nie wyłączysz kluczyka. Tymczasem w elektrowłączniku są styki, które w momencie jak bendiks zazębi się z wieńcem koła zamachowego, załączają się aby popłynął prąd z akumulatora na uzbrojenie rozrusznika. Jeśli bendiks wyskakuje do przodu a rozrusznik dalej nie kręci, to wypalone są styki wewnątrz elektrowłącznika. Trzeba je rozebrać i wyczyścić.
 7. Zasada działania rozrusznika jest taka, że elektrowłącznik pociągając widełki rozrusznika najpierw zazębia małe koło zębate bendiksa z wieńcem koła zamachowego, a następnie zwiera styki elektromagnesu powodując uruchomienie silnika rozrusznika. Jeśli u Ciebie wirnik rozrusznika obraca się, a bendiks nie zazębia się z wieńcem, oznacza to że niesprawne są widełki przesuwające bendiks - prawdopodobnie rolki widełek wyskakują z prowadnicy bendiksa.
 8. Co znaczy, ,, na ostro kręci"?
 9. wujekk110

  Krowy od zera

  I co, ten Twój projekt produkcji mleka realizuje się?
 10. Tak. Odległość od łożyska wyłączającego dla dźwigienek wyłączających tarczę sprzęgłową napędu ciągnika wynosi 4 mm. dla dźwigienek wyłączających WOM wynosi 10mm.
 11. To ten silnik już masz naprawiony ?
 12. @robert1226 Podaj spokojnie jeszcze antybiotyk na zasuszenie. Zasuszyć ćwiartkę na stałe jeszcze zdążysz. Z zapaleniami w zasuszeniu różnie bywa. Biologia to nie matematyka, nie ma jednakowej reguły. Ja też tak miałem, postąpiłem tak jak Tobie proponuję. Po wycieleniu w tej ćwiartce utrzymywały się lekko podwyższone komórki somatyczne. Po za tym mleka do mleczarni po wycieleniu nie oddawałem przez około 10 dni, ponieważ utrzymywał się antybiotyk. W następnej laktacji było okej. W drugim wypadku zrobiłem tak jak piszę Paulina, musiałem zasuszyć ćwiartkę, ale w laktacji - był syf i nie reagował na antybioterapię.
 13. Powtórzę jak Robert. Jest na tym forum tyle tematów o regulacji sprzęgła. A jest tam 6 łapek, które trzeba odpowiednio ustawić, a to jest dość łatwe.
 14. Tomasz. Co ty za czarny scenariusz chłopakowi tu rysujesz.? Jakby nawet według Twojego scenariusza pękł by tłok, jak ta korba miałaby wyjść bokiem? Co z tym silnikiem miałoby być nie tak, jeśli ten silnik się nie zablokował nagle, tylko rozbezpieczył się zawór i ta awaria została szybko zdiagnozowana. Jak zapewnia Cezar 81, ten silnik pracował normalnie i nic nie stukało. Dalsza ingerencja w rozbiórkę tego silnika pogorszy, a nie polepszy jego stan, tym bardziej że nie bierze oleju.
 15. Z tym zaworem, rozumiem- postąpiłeś prawidłowo. Jak silnik oleju nie brał, nie ma sensu go rozbrajać, wszystko właściwie jest dotarte i lepiej po rozebraniu nie złożysz. Oczyścić, składać i jechać, ale ostateczna decyzja należy do Ciebie.
 16. Nie wiem co znaczy- " pod ciągnąłem zawór", ale jeśli ten silnik pracował jeszcze i żadnych stuków nie było słychać, moim zdaniem nie ma sensu rozbierać dołu żeby wymieniać tłok, chyba że brał olej i trzeba wymieniać wszystko.
 17. Jaki to ciągnik? Napisz o przyczynie wycieku.
 18. Jak nastąpiła ta awaria, to nagle zablokowało silnik, czy silnik został zaraz wyłączony - zatrzymany, po usłyszeniu stuków.? Przy nagłym zablokowaniu silnika należy wymienić tłok. W drugiej okoliczności niekoniecznie.
 19. Tylko," czas goi rany" i cierpliwość. A tak na serio w pierwszych dniach nic nie chwytaj tą ręką i odżywiaj się dobrze😊
 20. Co by nie było, do przyjemności nie należy. Pij dużo mleka i wracaj szybko do zdrowia🍼😄😄😄
 21. Jeśli środek, powierzchnia cylindryczna, koła nie jest wytarta, to tu jest wszystko okej. Paski mają wymiary znormalizowane, to innego paska tam nie założysz, mając na myśli szerokość i wysokość paska. Mamy rozumieć, że na przekładni bezstopniowej nic się nie ślizga, tylko na tym kółku o którym mówisz. Jeśli tak, to przyczyny zatrzymywania sie nagarniacza musisz szukać w ustawieniu kąta pochylenia palców nagarniacza. Nagarniacz przy bardzo mocnym opuszczeniu w zleżałe zboże będzie się zatrzymywał i trzeba to robić z wyczuciem, oraz odpowiednio dobrać szybkość jazdy kombajnem- zwolnić.
 22. @andrzej78 Dobra myśl z tą chłodnicą EGR. Autor tematu powinien poinformować co zdiagnozował, pomimo tego że od wpisu już trochę czasu upłynęło. Dobrze byłoby się dowiedzieć co jest przyczyną wycieku, w tym jak widać ze zdjęć nowym silniku.
 23. Pasek klinowy ciągnie bocznymi powierzchniami. Jeśli koło pasowe będziesz miał zużyte na bocznych skośnych powierzchniach i pasek będzie wpadał w to koło, aż do powierzchni cylindrycznej, wówczas żadne naciąganie paska nie pomoże. Zwróć też uwagę na stan przekładni bezstopniowej, tam też może ślizgać się pasek.
 24. Jeśli to jest płyn i jest to na rurze wydechowej, to można by podejrzewać pęknięcie głowicy przy kanale wylotowym spalin, lub uszczelkę pod głowicą. Jak odkręcisz kolektor wydechowy, być może uda Ci się zdiagnozować, gdzie i z którego cylindra jest ten wyciek.
 25. @niesamowity90 Nie obawiaj się, spróbuj tak jak radzi Ci @Leszy. Już kilka lat temu na szkoleniach w naszym terenie, prof. Maciej Kowalski z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie radził, że w przypadku dużego niedoboru mocznika w paszy można go szybko uzupełnić dodając zwykłego mocznika nawozowego. Zadawanie należy zacząć od małej ilości dochodząc do 100 g na sztukę. Ja i moi koledzy nie dowierzaliśmy tej rewelacji. Od tamtego czasu, ja i znajomi już kilkakrotnie, przy dużym niedoborze mocznika objawiającym się przy zadawaniu słabej jakości sianokiszonki, podawaliśmy ten mocznik. Efekt był bardzo szybki, fakt że nie zadawaliśmy go cały czas, tylko w chwilach dużego niedoboru. Jak masz wątpliwość, Iwbij w Google "mocznik nawozowy w żywieniu krów mlecznych"i poczytaj. Jedna wątpliwość teraz to taka, o której już wcześniej pisali tu na forum koledzy, że obecny mocznik w związku ze zmienionym składem nie nadaje się aby stosować go w żywieniu. Ja tego nie potwierdzę i nie zaprzeczę, bo nie wiem.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj