m_i_c_h_a_l

Members
  • Ilość treści

    147
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

3 Neutral

O m_i_c_h_a_l

  • Ranga
    Zaawansowany

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Mazowiecki

Ostatnio na profilu byli

1707 wyświetleń profilu
  1. też o tym myślałem aby rozciąć, wyjąć kulki z łożyska, wyjąć zewnętrzną tuleje łożyska i później wyjąc wewnętrzną tuleję już małym ściągaczem. Spóbuje tak jak kolega Stodoła napisał czyli przyspawać śruby a ja nie pójdzie to kątówka wkroczy do akcji. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam.
  2. Cześć, Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy? Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
  3. Pług jak na poniższym zdjęciu. Jakies dwa lata temy był robiony cały podnośnik ale był problem aby znaleźć mechanika który podejmie się jego naprawy.
  4. Cześć, Po wymianie pługa na trochę cięższy mam taki problem, że jeżeli podniosę go jeszcze zanim sie zatrzymam to podnośnik daje radę, jeżeli jednak zatrzymam się i dopiero podnoszę to podnośnik nie daje rady wyrwać pługu z ziemi. Słyszałem, że jest gdzieś w tym ciągniku (MF 575) jest jakiś zawór dzięki któremu można zwiększyć ciśnienie i podnośnik będzie lepiej podnosił. Czy spotkał się ktoś z takim zaworem i gdzie on może się znajdować? Pozdrawiam
  5. Nie mam tego dużo bo 9 ha ale można powiedzieć cały pomysł wyszedł z tego, że agregat 2,1 m do C-385 to trochę szkoda czasu i paliwa skoro spokojnie dałby radę przynajmniej z 3m. Myślałem, że kupując gotowy tylko wałek a resztę robiąc samemu to będzie niewielki koszt. Jednak okazało się, że dorobienie do niego po obu stronach po 50 cm szerokości jest bardziej kosztowne niż myślałem. Skoro mam dołożyć do niego przynajmniej 2 tyś + własna praca to lepiej kupić większy gotowy a swój sprzedać. I tutaj wpadłem na pomysł aby zamienić go na agregat uprawowo-siewny. Chociaż muszę przyznać, że jak koledzy wyżej pisali taki agregat z broną wahadłową o szerokości 2,5 m byłby kuszący ale to już trzeba z 12-15 tyć wyłożyć.
  6. Klasa ziemi to IIIb i IVa. Obawiam się, że c-385 może być za mały nawet na zestaw z broną wahadłową o szerokości 3m. Różne są opinie w necie. Nie mam też doświadczenia z wałem packera ale z tego co słyszę to siew w mokrą ziemię taką jak np. mamy obecnie może sprawiać problemy.
  7. Wiem, że dla wielu z Was Poznaniak i agregat 2,7 m to przeżytek ALE pamiętajcie, że nie każdy ma 50ha ziemi i nie każdy ma tyle lat aby załapać się na dotację. Patrząc też na to co wyrabia się ostatnio w rolnictwie a szczególnie z cenami płodów rolnych mam to szczęście, że żyję z pracy zawodowej a uprawa ziemi jest dla mnie dodatkiem. Ciągnik to Ursus c-385 bez przedniego napędu z kompletem obciążników zarówno na tylnych kołach jak i z przodu.
  8. Właśnie też myślałem nad tym, że przy wyborze rozwiązania z pkt. 2 mógłbym pole poruszyć/wyrównać bronami (mam brony 5) a później siać w to agregatem z pkt. 2. Jeżeli chodzi o szerokość agregatu to 2,7 m bo mam w siewnik Poznaniak o takie właśnie szerokości. Oczywiście wtedy mój obecny agregat dziekan 2,1 m sprzedaję.
  9. Cześć, Proszę o poradę bardziej doświadczonych w jakim kierunku pójść w związku z planami zmiany agregatu uprawowego. Obecnie posiadam agregat uprawowy dziekan o szerokości 2,1 m. Do tej pory pracował on z Ursusem C-4011. Z uwagi na fakt, że mam też Ursusa c-385 chcę większość prac nim właśnie wykonywać m.in. uprawę przedsiewną i siew (siewnik Poznaniak 2,70m). Pracuję zawodowo i zastanawiam się nad połączeniem uprawy przedsiewnej i siewu w jeden przejazd bo często brakuje czasu albo pogoda przeszkadza aby wykonać wszystko w terminie. Tak się zastanawiam nad 3 opcjami: 1. Rozszerzenie agregatu 2,1 m który obecnie posiadam do szerokości 3 m (wstępny koszt około 2 tyś zł), tak aby nie jeździć z wąskim agregatem Ursusem c-385. Plusem rozwiązania jest szybsza uprawa ziemi ale pozostają nada dwa przejazdy (uprawa + siew). 2. Zakup agregatu uprawowo-siewnego składającego się z 2 rzędów zębów + tylny wał strunowy (koszt około 4,5 tyś). Agregat ten nie ma hydropaku. Plusem tego rozwiązania jest fakt, że za jednym przejazdem uprawiam ziemię i sieję. Pytanie tylko czy dwa rzędy zębów i tylko jeden wałek strunowy uprawią ziemię na tyle, że można od razu siać w pole tylko zaorane? 3. Zakup agregatu uprawowo-siewnego składającego się z wału przedniego z płaskowników + 2 rzędy zębów + wał strunowy z tyłu (koszt około 8,5 tyś). Agregat ten ma hydropak. Plusem tego rozwiązania jest fakt, że za jednym przejazdem uprawiam ziemię i sieję. Podane ceny oparłem na cenach z ogłoszeń maszyn nowych jak i używanych.
  10. Cześć, Podepnę się pod temat aby nie zakładać nowego. Chciałbym zmienić opony w moim C385, obecne opony mają pewnie z 30 lat i są w fatalnym stanie, tj. środka bieżnika już praktycznie nie ma. Z uwagi, iż mam tylko 9 ha ziemi ornej ciągnik ten tak naprawdę wykorzystywany jest tylko do talerzowania i orki tych 9 ha. Opony radialne są bardzo drogie, czy opony diagonalne (np. link poniżej) nie będą i tak o niebo lepsze niż te które mam obecnie założone? Warto w ogóle rozważać zakup opon diagonalnych do ciągnika który wykorzystywany jest tylko do talerzowania i orki? https://www.olx.pl/d/oferta/opona-16-9-34-kabat-polska-18-4-34-kabat-petlas-nowe-CID757-IDEjS46.html?reason=observed_ad
  11. Cześć, Zakupiłem kosiarkę sadowniczą aby wykorzystać ją do skrócenia ścierniska po kukurydzy. Oba "śmigła" kosiarki obracają się w prawą stronę ale noże po stronie którą tną są już bardzo zużyte. Poprzedni właściciel powiedział, że można noże obrócić bo z drugiej strony nie były używane. Noże są wygięte jak na załączonym zdjęciu i tutaj moje pytanie: w jaki sposób je obrócić aby wysokość cięcia była taka sama? Jeżeli je po prostu obrócę to wtedy wygięcie jest do góry i tym samym wysokość cięcia będzie o około 3-4 cm wyższa.
  12. Cześć, Koledzy może głupie ale mam pytanie którą stroną do przodu kombajnu zamontować kierownice wiatru pod sitami, 1 czy 2? Miałem tylko jedną i nie zwróciłem uwagi jak była zamontowana a teraz dokupiłem dwie nowe i nie jestem pewien którą stroną je zamontować. dzięki
  13. Cześć, Czy jest możliwość podłączenia to C 4011 (obecnie jedno wyjście hydrauliczne) w jakiś sposób siłownika dwustronnego do znaczników siewnika? Jeżeli nie to może ktoś ma doświadczenie z siłownikiem znaczników elektrycznym, da radę je podnosić? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj