Polecane posty

Łolek    12929
3 minuty temu, radekz200 napisał:

Podnieśli 2 gr? 😛

Nie mam jeszcze faktury to nic  nie wiem ale wysokość podwyżki to był by czad ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

U mnie też spada ilość mleka. Kukurydza jest jednak kiepskiej jakości a na dokładanie jeszcze treściwych to nie ma skąd brać. Na pewno nie z wypłat za mleko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bop23    84

OSM w Sierpcu 21600L  1,54 brutto na konto Vat 5% + 4 gr na udzial   bi 3,55  tł 4,7

Edytowano przez bop23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200
34 minuty temu, Jaro70 napisał:

Ceny się wyrównują, niedługo tylko Piątnica będzie miała inną cenę-lepszą!

    No,i nie wolno zapominać o tych z pod tej ,,poprzeczki'', im to karki bolą zadzierając łeb spoglądając   na mlekowitę,czy łowicz😐

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Żywieniowiec brał próby już kiszonek i kukurydzy ale pokazał mi wyniki tych co ma . Średnio skrobia była po 19_20 a najlepsza jaką do tej pory zbadał miała 24  SM łapali dobrze koło 30-40 ale MDF już bardzo wysoki byłmówi że tragedia  ciekawe jak moja wyjdzie ale czuję że szału nie będzie bo sam widziale. Kolby nie zalane do końca. Mlekovita tłuszcz 3.75 białko 3.1 przedział 10-15 cena 1.4 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024

Batos Hrubieszów obniżka z 1.1 brutto na 0.75 brutto. Ponoć problemy ze sprzedażą. Rezygnujemy i przenosimy się do mlekovity propozycja 1.26 brutto po pobraniu próby. 

Problem z pasza bardzo duży, cukrownia Werbkowice nie chce sprzedać rolnikom wysłodków tylko sprzedała pośrednikom którzy windują ceny. Jak tak dalej będzie to trzeba to likwidować i ręce pod d*pę po pracy a nie zapier.... Po pracy od razu do obory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro70    123
6 minut temu, Damianek20 napisał:

Batos Hrubieszów obniżka z 1.1 brutto na 0.75 brutto. Ponoć problemy ze sprzedażą. Rezygnujemy i przenosimy się do mlekovity propozycja 1.26 brutto po pobraniu próby. 

Problem z pasza bardzo duży, cukrownia Werbkowice nie chce sprzedać rolnikom wysłodków tylko sprzedała pośrednikom którzy windują ceny. Jak tak dalej będzie to trzeba to likwidować i ręce pod d*pę po pracy a nie zapier.... Po pracy od razu do obory.

O kurcze takiej ceny to dawno nikt tu nie pisał, to już strzał poniżej pasa , zrywaj się od nich jak najszybciej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
16 minut temu, Damianek20 napisał:

Batos Hrubieszów obniżka z 1.1 brutto na 0.75 brutto. Ponoć problemy ze sprzedażą. Rezygnujemy i przenosimy się do mlekovity propozycja 1.26 brutto po pobraniu próby. 

Problem z pasza bardzo duży, cukrownia Werbkowice nie chce sprzedać rolnikom wysłodków tylko sprzedała pośrednikom którzy windują ceny. Jak tak dalej będzie to trzeba to likwidować i ręce pod d*pę po pracy a nie zapier.... Po pracy od razu do obory.

Co tak mało zaproponowali? 1,35 brutto przy ilości poniżej 10 tys wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

chyba 2 klasa za pozaklasowe można ustawowo tylko 3 miesiące oddawać potem idzie pismo do wet powiatowego chyba że się mylę . 

No ale za 75 groszy to trzeba jeszcze sporo dołożyć. To i tak połowa ludzi odejdzie albo zlikwiduję hodowlę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Ten brak popytu na przeżut nie jest spowodowany pauza proszkowni w wys-maz? Cena już oscylowała 2 - 2.5zl litr i nagle spadła do max 1.8zl??? 

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tyle za przeżut a my kur** za grosze doimy? Ja rocznie wydaję 600 zł ma paliwo, bo trzeba jechać fakturę odebrać i kto zwróci za to pieniądze i zmarnowany czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
27 minut temu, Thomas2135 napisał:

Tyle za przeżut a my kur** za grosze doimy? Ja rocznie wydaję 600 zł ma paliwo, bo trzeba jechać fakturę odebrać i kto zwróci za to pieniądze i zmarnowany czas?

Głupota z tą fakturą.  Jakby nie mogli wysłać jej na maila.  Ile mniej roboty by mieli w mleczarni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 minut temu, radekz200 napisał:

Ale sobie chociaż VAT od paliwa odliczysz 😛

Łod benzyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro70    123
42 minuty temu, Thomas2135 napisał:

Łod benzyny?

Zmień na diesla, a z tą fakturą to spróbuj załatwić, dwóch moich kolegów oddaje tam gdzie Ty i po faktury niejeżdzą , czyli można. ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez shrek
      Panie i panowie mam pytanko jak w temacie : ile mniej więcej procentowo wydajecie na zakup pasz wszelkiego rodzaju ( np. pełnoporcjówki, wysłodki itp. ) w stosunku do pieniędzy za mleko ??
      Np. dostaję za mleko średnio co miesiąć 20 tys, zł i wydaje na zakup pasz około 4 tys. miesięcznie czyli około 20%. czy to dużo ?? czy nie ?? i jakie są uwas te proporcje ?? mi sie wydaje że to sporo i staram sie obniżyc ten stosunek ) czy to jednak w normie ???
       
      Jeżeli jest już taki temat to sorry ale nie udało mi sie znaleść więc prosze o link
    • Przez northeastern
      Tak jak w temacie,chciałbym się dowiedzieć czy potrzebne są jakieś pozwolenia na te kilka metrów kwadratowych
    • Przez bekba
      Witam
       
      Piszę w związku z sygnałem który dostałem od znajomego. Otóż ów znajomy zasygnalizowal mi ze w firmie z tematu kradną mleko!!! Zbiorniki starszej generacji(taki jak moj) nie posiadaja wyświetlacza i trzeba mierzyc poziom mleka manualnie(jak mleko sie ustanie i jest schlodzone) toteż nie mieżyliśmy poziomu mleka ufając w uczciwość kierowcy. Jakież było nasze zdziwienie gdy zadzwonił znajomy i zmierzyliśmy poziom mleka a na kwicie z dostawy było 150 litrów mniej!!! Nikt by nie robił afery o 10 litrów. Jest to proceder uprawiany przez kierowców ponieważ jest to WYNAJĘTA FIRMA PRZEWOZOWA. Mleko dopisują nieuczciwym rolnikom i dzielą sie zyskiem. W moim przypadku to jest strata bagatela 3tys zł/mieciąc. Najgorsze jest to że nie ma tego jak udowodnic bo kierowca wyprze sie ze zrobił to jednorazowo. u nas pomiar nie zgadzał sie za każdym razem odkąd dowiedzielismy sie o sprawie w koncu nakryliśmy go na gorącym uczynku jak przelewał mleko. i przelał nam spowrotem. ale nie ma żadnej gwarancji że proceder sie nie powtórzy. Kierowca wzruszal tylko ramionami. Nadmieniam ze w poprzedniej mleczarni nikomu nawet do glowy nie przyszlo by zeby robic takie rzeczy.....Alarmuje że jest taki problem. Piszcie czy też spotkaliście sie z tym problemem i jaki macie pomysł zeby zlikwidowac ten proceder....
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj