andzin

Opryskiwacz Biardzki [połączone]

Polecane posty

akmaly    709

To zależy jakie obroty silnika ale zakładając że chcesz jeździć na 1400 obr, III bieg ( w 60-tce będzie to lekko ponad 6 km/h ) to ciśnienie dla niebieskich końcówek powinno być w granicach 2,0 bar. 

1350 obr/min powinno być dokładnie 6 km/h, ale najlepiej to sprawdzić tak - odmierzasz odcinek 100 m, bierzesz mały zapas na rozpędzenie i od startu do mety włączasz stoper, wtedy obliczasz rzeczywistą prędkość. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheJanekTV    61

Ja swoim 3p pryskam 2,0 bar na niebieskich końcówkach, 1500obr/min i wychodzi mi w okolicach 200l/ha ;) Też zrobiłem pomiary prędkości tak jak kolega wyżej napisał i według tego ustawiłem potem resztę odczytałem w tabeli i jest ideolo.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz16466    25

Dziękuję Panowie :) ja pryskalem 300l/ha ale to trochę dużo tej wody i chce przejść właśnie na 200l. Na ciśnieniu 3bary wychodziło właśnie 300l to myślę że na 2bar będzie te 200l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario98    7

Pompa tolveri PU 3/140. Ktoś miał podobny przypadek wżerów w tłokach? Przyczyny? Słaby materiał czy może jakiś błąd w eksploatacji?

20210315_171522.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Raczej bym postawił na słaby materiał bo nie widać rdzy ,a jaki był olej z tej pompy normalny zużyty czy jakiś zważony z wodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neveragain    136

Cholerka tak czytam i czytam. 

Co powiecie na temat opryskiwacza Biardzkiego z belką 18 albo 21m? 

Stoje przed zakupem i muszę sie zdecydować na coś... 

Ewentualnie może jakiś inny Polski producent?  Tolmet ? Promar? 

Krukowiak to chyba wyższa półka?

Prosiłbym o jakąs opinię. Jest sens płacic 75k za biardzkiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mostowiak    21
4 godziny temu, PRIMO napisał:

A mówią że Biardzki szmelc. 🤨

 

Ten co ta pompę zaprojektował to pewnie piję do tej pory.a części się sprzedaja.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaro_1    128

co wy macie do tej pompy, mam biardzkiego 600l z tą pompą od 2012 i jedyny problem to pęknięta membrana w 2020, do pryskania 30 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Bo to jest tak jak z chińskimi tanimi urządzeniami - trafisz takie, które służy 10 lat, a drugi z tej samej partii musi wyrzucić po dwóch użyciach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaro_1    128

może coś w tym jest, bo mój nawet nie rdzewieje, a niektórzy tu pisali, że na nowszych opryskiwaczach farba płatami odchodzi i ruda od razu atakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

Witam posiadam biardzki ego 1200l 15m z 5 sekcjami zamykanymi i stałym zaworem ciśnieniowym. I mam problem bo strasznie pulsuje mi ciśnienie. Wcześniej jakie nie miałem obroty to był ciśnienie takie jak ustawiłem a teraz im więcej gazu tym wiesz ciśnienie na zegarze. Co może być przyczyną? Padnięty zawór? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario98    7
Dnia 17.03.2021 o 16:10, greg91 napisał:

Raczej bym postawił na słaby materiał bo nie widać rdzy ,a jaki był olej z tej pompy normalny zużyty czy jakiś zważony z wodą.

Trudno powiedzieć bo olej sobie wyciekł w czasie zimy. Oczywiście pompa zalana płynem do chłodnic na zimę. Teraz mam nowy tłok od producenta i nawet na nowym są wżery. Ręce opadają. Po lewej nowy po prawej stary. 

16165860244158721626843855842281.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Jest znaczenie w jakiej pozycji zamontuje się filtry sekcyjne? Czy pionowo czy poziomo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306
Dnia 20.03.2021 o 19:43, Mostowiak napisał:

Weź ręką za wałek i zobacz jaki jest luz

Brak luzów na wałku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forg    3
Dnia 26.03.2021 o 17:55, PanPawel napisał:

Brak luzów na wałku. 

Naciśnij zaworek od przepony powietrznej i zobacz czy niema tam wody u mnie pękła na rancie i było woda a zegarem to aż szarpało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

Panowie kupiłem opryskiwacz biardzki p 329/2, 400l z 2009 r. Od starszego Pana, który użytkował go na około 2,5ha. A mi na 5ha niczego wyjątkowego nie trzeba. A ten wydaje mi się lepszy niż chyba z 30 letni termit.

Wymieniłem w nim wszystkie mebrany, oringi. Kupiłem końcówki do rsm wywaliłem te czerwone dyszę a w te miejsce wstawiłem do rsm. Założyłem dwie nowe głowice.

W domu zalałem go wodą ciśnieniomierz działa. Wszystko ok. Wszystkie dysze pylą. 

Zalali mnie rsm. Pojechałem na pole a tam. Ciśnieniomierz nie działa. Zamykanie lanc nie działa tylko musiałem zamykać sekcję. A od zamykania lanc wajcha kręcić mogę we wszystkie strony. Dodatkow nie pylą niektóre dysze. Mimo, że w domu pyliły wszystkie. Nawet jedna nowa. Co jest grane, rozdzielacz do wymiany?

Proszę o wyrozumiałość gospodarze sam od nie dawna. Dodatkowo zdarza się że np z jakieś dyszy od rsm tylko tak kapie a nie leci z tych 3 otworów w dyszy. Kurde miałem wylać 300l na 2 ha a wylałem 200 l na 2ha.... Poprawilbym to za jakiś czas, ale trzeba zrobić go najpierw.

Edytowano przez bartekac7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Skoro nie działa zawór główny, tzn nie zamyka to jest do wymiany. Nie wiem jaki masz rozdzielacz ale jeśli Duo to 100 parę zł sam zawór główny ( z regulacją ciśnienia ).

Póki co możesz wylać rsm zamykając sekcje a naprawić w wolnej chwili.

Odnośnie dysz - sprawdzałeś sitka przy dyszach? Może masz syf w rsm i pozatykało. 

Druga sprawa to może za małe ciśnienie ustawiłeś, dlatego końcowe dysze na sekcjach nie rozlewają ( w głowicy masz zawór membranowy który przy małym ciśnieniu nie otworzy się ).

Podaj jakie masz kryzy i z jaką prędkością jeździsz ( lub jakim biegiem i jaki ciągnik ).

No i skoro ten zawór główny nie rozłącza to ustaw go w pozycji otwartej - tak jak na wodzie dział )

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81
10 minut temu, akmaly napisał:

Skoro nie działa zawór główny, tzn nie zamyka to jest do wymiany. Nie wiem jaki masz rozdzielacz ale jeśli Duo to 100 parę zł sam zawór główny ( z regulacją ciśnienia ).

Póki co możesz wylać rsm zamykając sekcje a naprawić w wolnej chwili.

Odnośnie dysz - sprawdzałeś sitka przy dyszach? Może masz syf w rsm i pozatykało. 

Druga sprawa to może za małe ciśnienie ustawiłeś, dlatego końcowe dysze na sekcjach nie rozlewają ( w głowicy masz zawór membranowy który przy małym ciśnieniu nie otworzy się ).

Podaj jakie masz kryzy i z jaką prędkością jeździsz ( lub jakim biegiem i jaki ciągnik ).

No i skoro ten zawór główny nie rozłącza to ustaw go w pozycji otwartej - tak jak na wodzie dział )

Jeżdżę ursusem c 360. Bieg 3 i 1500 obr.

100 l zalałem do bańki, bo jak rozlalem 200l na 3 ha to nie będę jeździć po całym polu tysiąc razy, jakbym naprawił dokupie 200 l i poprawię. Akurat chciałem na tych 3 ha próbować rsm. Na pozostałym rozsiewalem w granulach. Zresztą pierwszą dawkę na tym polu też dawałem w granuli. Za nim wstawiałem te końcówki do rsm wszystkiego sitka gdzie są te  dysze zamontowane wyjmowałem myłem i przedmuchiwałem kompresorem. Tylko wiesz takie rozlewanie jak np 2 głowice nie leją potem nagle 3 leją itd...np nie lała dysza z nowo wstawionej sekcji. Albo lała ale tak strumieniem nie tak jak powinno z 3 otworów. Nie wiem czy dobrze tłumaczę. Zamykanie otwieranie to nie problem. Tak jak mówisz robiłem to klawiszami od sekcji. Ale brak wskazówki ciśnienia i nie lejące sekcję to już problem jest. Kiedy przed chwilą co ustawiałem i było git. 

Rozdzielacz mam tego typu

https://allegro.pl/oferta/rozdzielacz-zawor-4-sekcyjny-opryskiwacza-8863354756?utm_feed=128c5dac-5203-4dcf-863c-36bb5e566de7&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_czesci_pla_czesci-samochodowe_besty&ev_adgr=Części+do+maszyn+i+innych+pojazdów+-+topy&gclid=CjwKCAjw3pWDBhB3EiwAV1c5rO6OaEG2EDfdTAHZFAucdm9aeLJLm1-pLGIdydFxQ_7a8PcqIkWuARoCCDUQAvD_BwE

Więc chyba nie ma sensu go rozbierać i się babrać tylko wziąć wymienić i szluz? I może jeszcze raz przeczyścić wszystkie sitka od każdej dyszy nie tylko rsm? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrk1233
      Witam!
       
      Opryskiwacz 400/12m. Pompa polska 120l/min.
       
      Od pewnego czasu mam problemy z opryskiwaczem. Mianowice nie trzyma mi ciśnienia.
      Mam ustawione na 3 bary, a ciśnienie skacze sobie od 2-3,5. W pompie zmieniłem już membranę, zaworki i problem nie zniknął. Co może być przyczyną?
    • Przez Adi118
      Witam, zamierzam kupić opryskiwacz zaczepiany i zmieścić się w budżecie 20 tys. na tą chwilę moim faworytem do zakupu jest opryskiwacz Biardzki 15m 1500l chciałbym zaczerpnąć opinii na jego temat. Głównie nurtuje nie jego pompa o małej wydajności nie wiem czy 130 l/min to nie za mało jak na taki opryskiwacz. 
    • Przez arteko_2
      Witam, mam problem ze zbiornikiem w opryskiwaczu Biardzki 400l, mianowicie zbiornik się rozszczelnił i chciałbym się zapytać czy można go skleić jak tak to czym? Ktoś miał podobny problem i go rozwiązał "domowym" sposobem?
    • Przez bonus25
      Co zrobić ze składającymi się lancami podczas pryskania w opryskiwaczu Biardzki 
    • Przez wujo_usiu
      Witam. Sprzedam opryskiwacz Biardzki 800 l , lance długości 15m , kupiony nowy w 2016 r , używany tylko 2 razy , jest w stanie idealnym , cena 3800 do negocjacji , woj. Łódzkie , powiat Zgierski . Dodatkowe info: http://biardzki.eu/produkty/opryskiwacze-zawieszane/800-litrow/



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj