andzin

Opryskiwacz Biardzki [połączone]

Polecane posty

Jasio88    75
thor1984 napisał:

  Możliwe, że właśnie ten zawór sterujący z pokrętłem padł i słabo reaguje na skręcanie - rozkręcanie? Czy może być jeszcze inna przyczyna?

rozdzielacz stało ciśnieniowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75

może któraś sekcja walnięta albo ktoś podkręcił zaworami przy sekcjach


sprawdź na każdej sekcji ciśnienie i jak dobrze pamiętam ustawia się na zamkniętej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    687

A powiedzcie mi jeszcze czy jeśli w powietrzniku nie ma powietrza to mogą być jakieś inne objawy oprócz falującego ciśnienia na manometrze i pulsującego wypływu cieczy z dysz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PompQ    0

witam

Czy ma ktoś tabele doboru prędkości jazdy do wymaganej dawki cieczy do opryskiwacze Biardzki 400l (lance 10m).

Z góry dziękuję 

tabela-do-biardzkiego.jpg

Dodałem zdjęcia poglądowe o co mi mniej więcej chodzi

Edytowano przez PompQ
Nie dodałem zdjęcia poglądowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Cześć. Wymieniał ktoś to plastikowe g@wno w pompie p 120? Czy tylko u mnie się trafiło wadliwe, że wytrzymało gwarancję, czy każde tyle wytrzyma? Pryskania mam 25 ha zboża, burak i kukurydza, więc myślę że to nie jest aż tak dużo. Nie patrzcie, że to jest suche, bo już leży kilka lat w warsztacie i dopiero teraz naszło mnie na naprawę 

IMG_20210425_162116.jpg

IMG_20210425_162104.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Wg mnie będzie chodziło jeszcze tyle będzie stukać. Najważniejsze są membrany i zaworki które już wymieniłem i lata dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Godzio    17
Norman napisał:

Ostatnio zmieniłem opryskiwacz na Tolmet z Biardzkiego. I przy Biardzkim c-330 bieg 5 1200 obr/min co odpowiada 8 km/h miałem na zegarze około 2.5 bar końcówki 0,3 żeby 200 l/ha wyszło. Przy Tolmecie musi być około 3,6 bara chyba kilka lat miałem uszkodzony manometr w opryskiwaczu.


Godzio napisał:

Norman napisał: Ostatnio zmieniłem opryskiwacz na Tolmet z Biardzkiego. I przy Biardzkim c-330 bieg 5 1200 obr/min co odpowiada 8 km/h miałem na zegarze około 2.5 bar końcówki 0,3 żeby 200 l/ha wyszło. Przy Tolmecie musi być około 3,6 bara chyba kilka lat miałem uszkodzony manometr w opryskiwaczu. czyli ma być 3.6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CARYX    11

a wg mnie będzie chodzić ale wydajności nie będzie, ciśnienie będzie skakać. tłok nie będzie miał pełnego skoku co za tym idzie mniej wody bedzie wypyczać na rozdzielacz, a kto wie może i wałek być wytarty jeszcze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    687
Napisano (edytowany)

Kurcze panowie nadal mam problem ze zbyt dużym wydatkiem cieczy względem ustawionego ciśnienia i prędkości. Np. dysze mmat 03 niebieskie przy ciśnieni 3 bar i prędkości 6 km/ha powinienem uzyskać  236 l na ha. Mi wychodzi około 350-370. @Agrest wspomniałeś o rozkalibrowanych końcówkach. Dziś pomiary i rzeczywiście na niebieskich których zazwyczaj pryskam wydajność rozpylacza według książkowej tabeli przy 3 barach to 1,18 l/min a mi wyszło 1,28 l/min. Ale zrobiłem próbę też na żółtych mmat 02 na których pryskałem dość sporadycznie i o dziwo tu też różnica bo książkowo przy 3 barach powinno być 0,8 l/min a mi wyszło równo 1 litr. Z innych rzeczy to w dyszy od mieszadła był dość spory paproch ale jego usunięcie nic nie dało. I teraz tak aby uzyskać 250 l/ha musiałem zmienić na końcówki żółte, 3 bary i  prędkość 6 km/h - choć według tabeli książkowej przy tych ustawieniach powinienem uzyskać 158 l/ha. Wątpię aby wymiana dysz niebieskich na jakieś nowe niebieski  coś pomogła skoro na żółtych używanych rzadko też takie rozbieżności.  Zaczyna mnie to już poważnie wk***iać. Co można zrobić aby zbliżyć się do wartości tabeli książkowej bo różnicę 5 -10 % bym zrozumiał ale nie aż tyle. W załączniku sekcje i zawór 

20210429_204716_1436183.jpg

20210429_205730_1578877.jpg

Edytowano przez thor1984

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25812

Książka jest tylko poglądową. Tylko próba polowa się liczy.

Końcówki to miękki chłam z plasteliny. Im większe ciśnienie tym szybsze zużycie.

Możesz wymienić na te z białą wstawką ceramiczną, posłużą trochę dłużej.

Do testu mogła ci wypaść lepsza, a inne mogą dosłownie lać.

Do tego manometr może zaniżać.  W efekcie robisz na większym ciśnieniu.

U mnie np zebrał się osad pod manometrem i pokazywał mocno zaniżone ciśnienie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a w moim pompa coraz bardziej się grzeje i coraz głośniej chodzi po jakimś czasie.

gdzie szukać przyczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25812

Dziwne ale w moich dwóch od nowości pompy się grzały. 

Tak spasowane🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Lej zimną wodę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, Agrest napisał:

Dziwne ale w moich dwóch od nowości pompy się grzały. 

Tak spasowane🤣

no to już dłuższy czas. sam nie wiem czy rozbierać czy nie. ciśnienie oki, tylko przy końcu drugiej beczki zaczyna mocno pukać i gorąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1389
18 minut temu, thor1984 napisał:

Kurcze panowie nadal mam problem ze zbyt dużym wydatkiem cieczy względem ustawionego ciśnienia i prędkości. Np. dysze mmat 03 niebieskie przy ciśnieni 3 bar i prędkości 6 km/ha powinienem uzyskać  236 l na ha. Mi wychodzi około 350-370. @Agrest wspomniałeś o rozkalibrowanych końcówkach. Dziś pomiary i rzeczywiście na niebieskich których zazwyczaj pryskam wydajność rozpylacza według książkowej tabeli przy 3 barach to 1,18 l/min a mi wyszło 1,28 l/min. Ale zrobiłem próbę też na żółtych mmat 02 na których pryskałem dość sporadycznie i o dziwo tu też różnica bo książkowo przy 3 barach powinno być 0,8 l/min a mi wyszło równo 1 litr. Z innych rzeczy to w dyszy od mieszadła był dość spory paproch ale jego usunięcie nic nie dało. I teraz tak aby uzyskać 250 l/ha musiałem zmienić na końcówki żółte, 3 bary i  prędkość 6 km/h - choć według tabeli książkowej przy tych ustawieniach powinienem uzyskać 158 l/ha. Wątpię aby wymiana dysz niebieskich na jakieś nowe niebieski  coś pomogła skoro na żółtych używanych rzadko też takie rozbieżności.  Zaczyna mnie to już poważnie wk***iać. Co można zrobić aby zbliżyć się do wartości tabeli książkowej bo różnicę 5 -10 % bym zrozumiał ale nie aż tyle. W załączniku sekcje i zawór 

 

 

a manometr Cię nie oszukuje? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25812

Póki chodzi to bym nie dotykał bo potem cyrki będą.

Pukanie to podejrzewam że ten mimośród na wałku pompy może już mieć luzy i się tłucze.

Zwłaszcza jak końcówka cieczy to może być jeden jargot- mam tak w starym opryskiwaczu do herbicydów w sadzie. Tylko tam stara pompa P60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
1 minutę temu, Agrest napisał:

Zwłaszcza jak końcówka cieczy to może być jeden jargot

no dokładnie.

ale co tak pompę rozgrzewa?

Edytowano przez pafnucy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1016

może łożysko sie zaciera ?


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25812

Nie wiem, i jak na gwarancji dzwoniłem to też mi nie odpowiedzieli.

Wszystkie inne pompy potrafią się skroploną wodą pokryć, chłodzą się, a biardzki grzeje🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25812

Koledze przedwczoraj w sadowniczym padła pompa Tornado 140. Nagle zgubiła ciśnienie. Żadnych widocznych uszkodzeń. Membrany zaworki zmienione nic.

Prawdopodobnie luzy na korbowodzie i nie wykonuje pełnego cyklu,  ale czy aż tak możliwe?

Zamówił nowe części, ale pewności nie ma.

Niestety ale chcieć żeby coś w miarę pochodziło to pompa przewyższa wartość opryskiwacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7909

Wujo w zeszłym roku zakupił włoska do polowego bo w ciągu 5 lat dwa monsuny zajechał i się wkurzył .

1800 zł za nią  zapłacił i teraz mówi że wreszcie działa normalnie opryskiwacz😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25812

Za 1800 to pewnie natańsza z serii.

Tornado 140 1700 kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrk1233
      Witam!
       
      Opryskiwacz 400/12m. Pompa polska 120l/min.
       
      Od pewnego czasu mam problemy z opryskiwaczem. Mianowice nie trzyma mi ciśnienia.
      Mam ustawione na 3 bary, a ciśnienie skacze sobie od 2-3,5. W pompie zmieniłem już membranę, zaworki i problem nie zniknął. Co może być przyczyną?
    • Przez Adi118
      Witam, zamierzam kupić opryskiwacz zaczepiany i zmieścić się w budżecie 20 tys. na tą chwilę moim faworytem do zakupu jest opryskiwacz Biardzki 15m 1500l chciałbym zaczerpnąć opinii na jego temat. Głównie nurtuje nie jego pompa o małej wydajności nie wiem czy 130 l/min to nie za mało jak na taki opryskiwacz. 
    • Przez arteko_2
      Witam, mam problem ze zbiornikiem w opryskiwaczu Biardzki 400l, mianowicie zbiornik się rozszczelnił i chciałbym się zapytać czy można go skleić jak tak to czym? Ktoś miał podobny problem i go rozwiązał "domowym" sposobem?
    • Przez bonus25
      Co zrobić ze składającymi się lancami podczas pryskania w opryskiwaczu Biardzki 
    • Przez wujo_usiu
      Witam. Sprzedam opryskiwacz Biardzki 800 l , lance długości 15m , kupiony nowy w 2016 r , używany tylko 2 razy , jest w stanie idealnym , cena 3800 do negocjacji , woj. Łódzkie , powiat Zgierski . Dodatkowe info: http://biardzki.eu/produkty/opryskiwacze-zawieszane/800-litrow/



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj