piotrk1233

Opryskiwacz nie trzyma ciśnienia

Polecane posty

piotrk1233    27

Witam!

 

Opryskiwacz 400/12m. Pompa polska 120l/min.

 

Od pewnego czasu mam problemy z opryskiwaczem. Mianowice nie trzyma mi ciśnienia.

Mam ustawione na 3 bary, a ciśnienie skacze sobie od 2-3,5. W pompie zmieniłem już membranę, zaworki i problem nie zniknął. Co może być przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest powietrze w powietrzniku? Może być pęknięta przepona powietrznika.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie pompy w porządku? Przewód ssawny nie zapchany? Filtr drożny?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieski    31

Witam.

Nie jestem znawcą, ale według mnie, to brak lub za duże ciśnienie w powietrzniku, albo pęknięta jedna membrana i pompuje tylko jedna, ale wtedy powinno pojawić się woda w oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrk1233    27

Zasilanie pompy w porządku, ale resztę to muszę przejrzeć :)

 

Wody w oleju nie widzę, także powinno być w porządku :)

Edytowano przez piotrk1233

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotek0    1

lalbo przytyka mieszadło wczoraj mialem podobnie u siebie pompe rozebrałem i nic dobiero przez przypadek zauważl szwagier że nie równo leje mieszadlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daworz    0

Witam wszystkich forumowiczów. Mam problem z opryskiwaczem. Nie jest to jakiś nowy model trochę już przeszedł ale jest to 300l/10m pompa wygląda na coś jakby pilmet p40 . Problem polega na tym że nabijam sobie ciśnienie np 3 bary ( tak ustawione mam) i na manometrze cały czas takie ciśnienie mi się utrzymuje ładnie. Po otwarciu zaworów na lance ciśnienie spada nawet do 1.2 bara. Nie wiem gdzie szukać przyczyny. Bysze są nowe wszystkie zmieniane w tamtym roku, teraz sprawdzałem na innym rozdzielaczu i to samo było. Prosiłbym o jakieś sugestie.

 

Połączone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

pewnie zaworki w pompie przedmówca ma rację a w pompie ma być 2/3 ciśnienia roboczego co nastawiasz:P

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agronim    2

A nie można na zaworze jeszcze podkręcić? Ja mam taki problem, że jak jest pełen zbiornik to zadane ciśnienie jakoś utrzymuje ale jak przekroczy 2/3 objętości to zaczynają się problemy. Wszystko było ok do momentu gdy zmieniłem ciągnik i przy danej prędkości obroty silnika zmniejszyłem 1650 na 1400. Z początku nie było jeszcze źle, tak na styk ale teraz to muszę redukować nawet bieg. Zastanawiam się czy to zaworki na pompie czy zawór ciśnieniowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Jak masz pełny zbiornik to ciśnie ci wodę w dół do momentu jak nie zejdziesz do wysokości zaworu.Ja obstawiam tylko zaworki w pompie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ramzes1987x    3

Witam podłącze się do tematu a mianowicie jak ustawić opryskiwacz Polski warta 400l przed remontem pompy beczka starczała na 1.5ha jadąc 3 biegiem a teraz żeby tak wychodziło to trzeba 2 biegiem jeździć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agronim    2

Na czym polegał remont? Albo zmieniły się dysze albo ciśnienie, chyba że zmienił się traktor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartas19    2

witam.dołączę się do tematu bo szlag mnie dzisiaj trafił na polu a mianowicie mam taki sam problem jak napisał wyżej kolega Agronim. Opryskiwacz 1000l zawieszany, belka 15m pompa Comet 105l/min. Pełen opryskiwacz wszystko ładnie pięknie, trzyma zadane ciśnienie tj. 3,5 bara. Po wypryskaniu ok 150-200 l cieczy roboczej opryskiwacz nagle gubi ciśnienie. Ciśnienie spada najpierw do ok 3 bar ale podkręcam je na zaworze z powrotem do 3,5 ale gdy poziom cieczy spadnie poniżej 400 l to zawór podkręcony na maksa a ciśnienie 2,5 bara. Wczoraj wymieniłem wszystkie uszczelnienia (wyjście cieczy ze zbiornika, dojście cieczy do filtra, wyjście cieczy z filtra, dojście cieczy do pompy) bo myślałem że może łapie gdzieś fałszywe powietrze ale nadal to samo. Filtr główny wyczyszczony, filtr samooczyszczający przy zaworach również wyczyszczony a nadal opryskiwacz szwankuje. Nie wiem co to może być a nie chce na daremno pompy rozkręcać. dodam także że przy spadku ciśnienia słychać głośniejszą pracę pompy. pozdrawiam

Edytowano przez bartas19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

albo zaworki w pompie albo problem z sakiem w zbiorniku - mi się kiedyś oberwał i podobny efekt - dopóki grawitacja pomagała to było ok - potem problem bo wąż w zbiorniku przysysał się do ścianki i spadała wydajność. Ale szukania problemu było co nie miara - tak samo zawory , zaworki,membrany,silnik hydrauliczny, filter, szczelność linii - a okazała się pierdoła w zbiorniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Podepnę sie do tematu. Czy po rozebraniu pompy będzie widać czy zaworki kwalifikują sie do wymiany?


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Tak rozumiem, chodzi mi tylko o to po czym poznam że zaworki sa uszkodzone?


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

Zaworek przede wszystkim musi być kompletny i cały, czasem może być popękany, po drugie musi się szczelnie zamykać a sprężynka w nim stawiać odpowiedni opór.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati1990    0

witam dolacze do tematu mam problem z pompa w opryskiwaczu pompa to tornado ppt140 pekla membrana i woda poszla do oleju wymienilem wszystkie membrany zaworki powietrznik i nie moze zassac wody ze zbiornika jak zaleje pompe z butelki to chwile cisnienie jest, uklad ssawny jest czysty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

Często w opryskiwaczu jest nieszczelność na zasilaniu pompy, ciśnienie faluje zależnie od ilości wody w zbiorniku,  wydatek wody spada - sam tak miałem. Trzeba zwrócić uwagę, czy przelewem nie wraca woda napowietrzona, z bąbelkami, jeśli tak to szukać nieszczelności przed pompą


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

panowie mam problem z promarem na włoskiej pompie z elekrozaworem , sekcje manualnie , zaczął gubić ciśnienie po włączeniu i przejechaniu z 20 metrów cisnienie spada gdy wyłacze i włącze zawor aby podawał na sekcje sytuacja się powtarza po chwili ciśnienie spada , filtr czysty , olej w pompie jest , może pracuje trochę głośniej , kiedyś miałem podobny problem i wtedy zasysało wąż ssawny wymieniłem na nowy było ok teraz problem powrocił ale węże sa ok co może być przyczyna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez seba66231
      Witam. 
      Potrzebuję porady. Który opryskiwacz wybrać czy amazone czy RAU. Oba w podobnej cenie. Oba z belka 18M. Tylko nie wiem który lepszy. Który tańsze cześć I który bardziej dostępne. Ma ktoś takie opryskiwacze i mógłby się wypowiedzieć na ich temat 
    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj