Skocz do zawartości

maniek83

Members
 • Zawartość

  394
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

5 Neutral

1 obserwujący

O maniek83

 • Ranga
  Zaawansowany
 • Urodziny 23.02.1983

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Kaniewo
 1. Opryskiwacz -ale jaki?

  Jeśli chodzi o ISOBUS to można znaleźć wśród polskich producentów, ale z tym standardem jest taki problem, że jest on bardzo niestandardowy i czasem soft opryskiwacza nie do końca działa na sofcie ciągnika. Poza tym jeden panel obsługuje i ciągnik i opryskiwacz więc nie wszystkim da się sterować jednocześnie. Jeśli już to taki system brać od tego, kto robi i ciągniki i opryskiwacze.
 2. To na pewno jest komputer a nie tylko urządzenie kontrolno - pomiarowe? Takie urządzenie tylko monitoruje, ale nie steruje dawką.
 3. Opryskiwacz do Ursusa C-360

  z pustym po podwórku dasz radę... 
 4. krukowiak belka

  w takim przypadku sprawdź wyłącznik krańcowy, prawdopodobnie on padł. 
 5. krukowiak belka

  ale blokuje się mechanicznie, czy też na siłowniku się "tnie"? 
 6. Jaki opryskiwacz 500l ?

  władek tego nie dźwignie, znaczy się dźwignie, ale jechać będziesz na tylnych kołach, bo przód pójdzie w górę
 7. Krukowiak apollo

  jakiś Ty uparty, to nie jest zgięte, to tak ma być.
 8. Elektrozawory

  a wystarczyło kupić zawór elektryczny do opryskiwacza - chytry dwa razy traci. 
 9. jeśli wodę ze studni wykorzystujesz do czegoś więcej niż pryskania nie próbuj zasysać bezpośrednio z niej - nawet jak masz zawór zwrotny istnieje ryzyko i to duże przedostania się chemii do studni. Co do zasysania to każda pompa ma swoje ograniczenia, np. pompy Comet nie nadają się do zasysania cieczy z poziomu niższego niż 3 m poniżej podstawy pompy i przewodem dłuższym niż 6 metrów.   
 10. krukowiak apollo

  we wszystkich PHN i PHB jest tak samo
 11. Wybór sterownika - komputerka do opryskiwacza

  Bravo 400S może być nawigacją (na tej samej antenie co przy opryskiwaczu pod warunkiem, że zamontujesz ją na ciągniku), ale nie będzie sterował rozsiewaczem, z tego co kojarzę to można nawet czujnik zamontować, który będzie rejestrował włączony "zabieg" ale sterować nie będzie.  Do tego potrzebujesz coś w standardzie isobus
 12. Doczyszczenie tłustego osadu w zbiornkiu opryskiwacza

  każdy środek do czyszczenia opryskiwaczy, dostępne w agromach, ale przed czyszczeniem koniecznie wymontuj rozpylacze i wkłady filtrów
 13. KRUKOWIAK opinie

  - belka PHA wcale nie jest lepsza od PHX - jest inna. PHX składa się do góry niezależnie, łatwiej omija się słupy ale troszkę gorzej się stabilizuje (jest lżejsza) i mniej sztywna (większe wahania poziome); PHA składa się sekwencyjnie (trzeba zachować kolejność składania ramion), ale przy omijaniu słupów trzeba dojeżdżać. - Bravo 180S w pełni steruje dawką oprysku na hektar - jak każdy komputer - waga nie jest podawana, bo jest różna w zależności od wybranego doposażenia, poza tym często rolnicy sugerują się, że np. opryskiwacz waży tonę, woda drugie tyle więc dwie tony, ciągnik ma udźwig 4 więc da radę, a to nie prawda, bo opryskiwacz ma ciężar mocno oddalony od końcówek cięgien i w trakcie pracy cały czas ciężar wisi, a nie jak w przypadku pługa lub agregatu jest ciągnięty - czy ciągnik sobie poradzi tego nie da się jednoznacznie określić, wszystko zależy czy masz równe pola i czy masz dociążony przód; w Twoim przypadku na równych polach, obciążnikami z przodu i na szerszym ogumieniu powinien dać radę
 14. Amazone ug belka

  Stabilizacja ma właśnie takie zadanie, że jak jednym kołem wpadniesz w dziurę lub na coś najedziesz to belka ma nie reagować, stabilizacja ma to wytłumić. Lecz jeśli będziesz jechał jednym kołem wyżej (np. bruzdą) to stabilizacja sprawi, że belka też się pochyli do utworzenia kąta prostego z osią pionową opryskiwacza. Wszelkie skłony wymagają stabilizacji wymuszonej lub wymuszonej zmiennej geometrii belki. Chyba źle kolego rozumiesz zasadę działania i funkcję stabilizacji belki. No chyba, że masz prowadzenie belki, wtedy komputer sam steruje odległością belki od łanu/gruntu. 
 15. Opryskiwacz -ale jaki?

  Amortyzacja faktycznie bardziej usprawni pryskanie niż skrętna oś. Żadna skrętna oś nie skopiuje śladów za każdym razem i w każdych warunkach, za to amortyzacja poprawi nie tylko komfort pracy i jej bezpieczeństwo, ale przede wszystkim zdecydowanie poprawi prowadzenie belki, a co za tym idzie jakość zabiegu. Ponadto na amortyzacji można nieco szybciej wykonywać zabiegi, więc też bym wybrał amortyzację przed skrętem. A co do sterownika to się upewnij w jakim zakresie kompatybilne, czy będzie pełne sterowanie czy też wyłącznie prowadzenie GPS po ścieżkach i monitorowanie "włączenia" dozowania. 
×