Skocz do zawartości

Mathieu92

V.I.P.
 • Zawartość

  3219
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

112 Excellent

O Mathieu92

 • Ranga
  Zaawansowany
 • Urodziny 09.01.1992

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Lubelskie Gm. Konopnica
 • Zainteresowania
  Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Ostatnio na profilu byli

25102 wyświetleń profilu
 1. Przechowanie ziemniaków

  Co sądzicie o możliwości przechowania ziemniaków zimą w kontenerze/ izotermie z ciężarówki??? Postawiłbym go w wybranym miejscu na płytach betonowych, ewentualnie obłożyłbym go słomą w kostkach w celu dodatkowej warstwy izolacyjnej, proszę o opinię.
 2. Piszcie lokalizację, bo to też mocno wpływa na cenę....
 3. W Solarcornie po 380 netto a mam jeszcze dalej niż do Saka najbliżej Kukuryka w Krężnicy który za tą samą kasę kupuje, chyba zdecyduje się do Wipaszu pchać.
 4. Jakie opinie macie o firmie Sako Jabłonna, k Lublina, chcę sprzedać im kukurydzę mokrą, równorzędni partnerzy do handlu czy liczyć się z tym że przytną mnie na wilgotności? Oferują na dziś dzień 390zł netto przy 30%
 5. Wipasz Międzyrzec Podlaski oferuje 400zł netto. Co Wy na to ?  Może w niedalekiej okolicy jest ktoś co lepiej płaci? Ja pow. Lubelski.
 6. Ursus C-385 + Overum SR

  Bardzo Ci brakuje przedniego napędu ? Jak sobie radzi w tym pługu Ursus ? Masz podobne gleby do moich więc liczę na rzetelną opinię.
 7. Władimirec+opryskiwacz biardzki 500l/12m

  Zestaw uprawowo-siewny najmowałem dwa razy, raz siał mi agregatem talerzowym z wałem packera i siewnikiem agro-maszu za 130zł/ha co uważam za bardzo korzystną cenę przyjmując że zasiewał mi kawałki nawet 20-30a. Teraz kolega z AF siał mi bardzo podobnym zestawem za 180zł/ha co też uważam za cenę znośną, nie wiem jakie masz koszty Patryk ale 4ha pod rzepak uprawić i zasiać byłoby niemożliwe w jeden dzień, nie mówiąc już o samych zaletach siewu w świeżo uprawioną glebę a nie przeschniętą i branie pod uwagę że nie musiałem brać dnia wolnego w pracy....
 8. Władimirec+pług 2x30cm

  Żaden kozaczek, dobry chłopak, obkosił mi całe żniwa :) Też byś był nie w humorze jak byś  w nocy spał w kolejkach a w dzień kosił heh. To aż dziwne że się nie spotkaliśmy bo ja też tam dwa razy byłem, raz trzymając kolejke właśnie temu koledze a drugi raz sobie.
 9. Władimirec+opryskiwacz biardzki 500l/12m

  To może byłbym zainteresowany tymi obciążnikami o ile zaproponujesz rozsądną cenę :P Nie, nie stosuje ścieżek bo... Szczerze mówiąc przeszedłem na siew usługowy, po prostu dobrze przeliczyłem że bardziej opłaca mi się nająć ciągnik z agregatem upr-siewnym niż samemu siać...
 10. Władimirec+pług 2x30cm

  Znajomi z Zemborzyc :) Ja też tam sprzedawałem tylko że usługowo mi kolega Ursusem 3512 zawiózł. Wszystko obsiane Quartzem.
 11. Władimirec+opryskiwacz biardzki 500l/12m

  Belka za ciągnikiem wystaje po około 50cm z każdej strony poza obrys ciągnika. Opryskiwacz nie na pokaz, pierwsze zabiegi przeprowadzane przy zalanym zbiorniku cieczy roboczej na około 450l, dodatkowo 20l wlane na czystą wodę i 5l na mycie rąk, stabilność przodu do zniesienia na polach na których są wzniesienia pod warunkiem że mam zalożone 160kg obciążników i paliwo zalane niemal pod korek.
 12. Władimirec+opryskiwacz biardzki 500l/12m

  Stary szybko poszedł za 900zł,. Z wyposażenia dodatkowego rozdzielacz stałociśnieniowy,belka na nim dzielona na 5 zaworów, stabilizacja hydrauliczna, i to chyba wszystko. Belka 15 metrowa to nie do tego ciągnika, z resztą jak na moje niektóre pola to i 12 metrowa miejscami za szeroka haha :)
 13. Władimirec+pług 2x30cm

  Orka była wykonywana 26go sierpnia.   Około  18-20cm.
 14. Władimirec+opryskiwacz biardzki 500l/12m

  Nowa zabawka do Władka :)
 15. Władimirec+pług 2x30cm

  Orka pod rzepak
×