Skocz do zawartości

Agronim

Members
 • Zawartość

  86
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutral

O Agronim

 • Ranga
  Użytkownik
 1. Najlepsza rasa świń na maciory

  U mieszańców występuje efekt heterozji i to powoduje że najczęściej te parametry o których mówisz wypadają lepiej niż u ras komponentów. Ten Duroc w mieszance to dobrze na tucz ale są lepsze.
 2. Waga świni

  To z tymi uszami jest groźne. Nawet mnie rozbawiło. Pewnie są jakieś zwierzęta u których taka zależność występuje ale nie mogę sobie tego wyobrazić u blądasów. A co do pomiaru za przednimi nogami to jest dość dokładne ale legalizacji na to nie dostaniesz. Kiedyś tak mierzyłem i przy odrobinie wprawy i spokojnych świniach pi razy drzwi można było skontrolować wagę kupującego. Przydatna jest miara zootechniczna.
 3. Najlepsza rasa świń na maciory

  Pietrain nic nie wnosi do krzyżówki loch produkcyjnych. Można utrzymywać czyste lochy pietrain ale jest to ekonomicznie nie uzasadnione. Co do krzyżówek knurów to kiedyś czytałem że DxP lepiej się kompensuje na PBZ. Ciekawe czy to jest aktualne i czy to odczuwalna różnica?
 4. Zakwaszacze wody dla trzody

  Nazwa pochodzi od tego iż kwas ten wydzielono z substancji produkowanej przez mrówki i służącą do obrony tudzież ataku. To zakwaszanie wody to jak rozumiem zamiast zakwaszania paszy? 
 5. program szczepienia loch

  U mnie szczepionka przeciw coli nie dała efektu. Przy drugim podejściu zaproponowano mi opcję coli plus beztlenowce i to był dobry strzał. Nie jest idealnie ale większość biegunek u prosiąt to przeszłość. Każdy musi mieć swój program szczepień.
 6. Zetor 7711 i Hardi 1000l/15m

  Ogumienie tylko standardowe 16,9 czy także zwężane np. 13,6?
 7. Nie jestem specjalistą i nie wiem czy to pomoże ale coś mi się wydaje że olej ma być 10 w 40.
 8. stacja paszowa loch

  Czyli kicha. Zastanawiałem się dlaczego w Danii i Holandii rośnie udział stad utrzymywanych na stacjach żywieniowych ale jak wnioskuję z poprzedniego postu, oni mają większe grupy i Polaków do pracy. A ten komputer nie jest w oddzielnym pomieszczeniu?
 9. Problemy z lochami

  Czyli hodowla pełna wyzwań. Też tak można. Można nawet stosować CPP CPP,  program szczepień i formować grupy oraz mieć co chwile porody. Ale czy to wygodne?
 10. Odrobaczenie loch

  Panowie i panie, jakie macie sposoby na podanie IVERMECTYNY? Ja kiedyś stosowałem ale to były wydarzenia traumatyczne i dla mnie i dla macior.
 11. Problemy z lochami

  Temu co ma mniejsze powodzenie popraw krawat i wyczyść paznokcie to będzie git. Taki żart. Jedna porcja nasienia to koszt 15 do 20zł choć są i za 149. Ciekaw jestem jaka jest maksymalnie duża grupa macior na jednego knura, chodzi mi o taką grupę razem odsadzoną od prosiąt?
 12. Czy opłaca się hodować świnie?

  Lekko nie ma. Żeby mówić o zysku w tych czasach potrzebna jest genetyka, wiedza, skala i szczęście. Samym żytem zysku się nie zrobi a soja nie dosyć że droga to sama paszy nie zbilansuje.
 13. Problemy z lochami

  To może być też wirus a na wirusy nie ma bezpośredniej rady. Smarowanie nie zaszkodzi bo to są rany ,a temu z tym olejem to doradzę: sam się polej.
 14. Zdarzyło mi się kilkukrotnie zaszczepić prosięta z biegunką żelazem i nic im nie było. Ba, w dwóch lub trzech przypadkach niewyleczalna biegunka ustąpiła. Sam już nie wiem jak z tymi sprawami jest. Gdzieś spotkałem się z zaleceniem żeby nie podawać doustnie a o iniekcji nie było mowy.
 15. PG nie możesz dawać kiedy chcesz to znaczy możesz tylko nie będzie działać. Preparat ten jeżeli się orientuję wywołuje uwalnianie ciałek żółtych czy cuś a więc muszą one być gotowe czyli musisz trafić. Preparat podaje się przed spodziewaną rują. Jest jakiś lek hormonalny który powoduje stymulowanie dojrzewania tychże ciałek ale nazwy nie pamiętam a dostępny jest u weta. Loszka odpowiedniej rasy, zdrowa, w dobrej  kondycji, bez stresu cieplnego ale za to ze stresem odsadzeniowym, przegłodzona i stymulowana raczej wchodzi w ruję.
×