piotrk1233

Opryskiwacz nie trzyma ciśnienia

Polecane posty

Bambi14    97

pompa daje rady bo aktualnie pryskam na 15m  lance mam 24m i jak dam 1200obr i na 24 m to normalnie daje rady popchnac, a pryskam na 1600obr pompa ma 250l wydajnosci, dzis ja rozebralem i membrany cale, zaworki trzymaja ciecz minute, nawet dwie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek7211    0

Witam a ja mam taki problem ze cisnienie robocze mi spada. Normalnie cisnienie jest ale po zalonczeniu sekcji spada do 1 bara a pokretlo na maksa moge ustawic i dalej jest 1 bar. Doszlem ze dzieje sie tak gdy zalacze trzecia sekcje na dwoch jest ok a gdy ta trzecia to jz spada gwaltownie. Jest to nowy opryskiwacz bardzki 400 l 12 metrow. W starym nigdy nie mialem takiego problemu. Dodam ze Filtry czyste powietrze w powietrzniku jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może ktoś pomoże ?

Po wymianie przepon bocznych w pompie pp100 , nie zasysa cieczy ? W czym może być problem ?

Edytowano przez Meg5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zworki wydają się być sprawne ,nie ma na nich żadnego śladu zużycia . Złożona też dobrze ,ponieważ nie ma w przypadku zamontowania przepon bocznych jakiejś filozofii . Mamy natomiast teraz problem ze zdjęciem górnej pokrywy by dostać się do membrany . Wie ktoś jak zdjąć tą plastikową pokrywę ? Pompa pp100 Monsun 

Tak to wygląda .

Dodam jeszcze ,że śruba z środka została wykręcona ,a pokrywa ani drgnie . 

post-46461-0-84595200-1497078645_thumb.jpg

Edytowano przez Meg5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Jak może nie zasysać cieczy? Przecież nawet grawitacyjnie leci przy nieszczelnych końcówkach . Może odwrotnie założyłaś zaworki a raczej na pewno 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
Pigmei    1868

 Proponuję ponownie sprawdzić czy zaworki są założone jak trzeba, następnie sprawdzić czy zawór doprowadzający ciecz do pompy jest otwarty, o czystości filtra chyba nie trzeba wspominać  ;) . Posiadam w jednym z opryskiwaczy taką pompę ona jest naprawdę prosta w budowie

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dla pewności wszelkiej sprawdziliśmy budowę pompy na schemacie  poniżej ,wiec nie ma mowy by zaworki były źle założone .

Primo za cholerę nie idzie odkręcić tej pokrywę ,chyba jedynie wchodzi w grę jej zniszczenie .  <_<

 

Problem z opryskiwaczem zaczął się od tego że w oleju pojawiła się ciecz z opryskiwacza ,po rozebraniu okazało się że jedna przepona jest dziurawa . Po wymianie przepon i złożeniu pompy tak jak jest w poniższym schemacie ,pompa w ogóle nie reaguje na wom . Nie ma przelewu ,nie ma ciśnienia .  

Przepony zakupiłam w tym sklepie internetowym http://allegro.pl/przepona-boczna-pomp-monsun-p-100-opryskiwacz-i5847889985.html ,ponieważ nigdzie nie było w sklepach z częściami . 

Wyglądają identycznie jak stare ,ale są one dedykowane do pompy p100 a nie pp100 . 

Filtry oczywiście że są czyste .

 

 

post-46461-0-14350600-1497084378_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Spróbuj potraktować tą pokrywę jakimś środkiem penetrującym do odrdzewiania,a mimośród dobrze jest złożony elementy 5,6,8 ze schematu?

Edytowano przez PRIMO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak widać na moim zdjęciu pokrywa jest  plastikowa . Potraktowana  jak to nazwałeś ....zastała i odrdzewiaczem oraz  nagrzewnicą i jak zaklęta ani drgnie . Elementy 5,6 ,8 nie były w ogóle rozbierane ,ale oczywiście zwrócimy na to uwagę .  

Powidz mi jak powinny być założone przepony ,czy tym wzniesieniem po środku w stronę pokrywy bocznej ? Pytam ,ponieważ tata szybko dobrał się do tej pompy ,a potem zapomniał jak powinny być założone przepony . Normalnie czeski film z tą pompą  :wacko:

Mamy inny opryskiwacz z inną pompą i tam nie było problemu jak przepony poszły ,a ten tu niby prosty ,a czarna magia  :ph34r:

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Ze schematu wychodzi na to że tym wzniesieniem na przeponie musi być na zewnątrz ale nie jestem pewien, możecie sprawdzić jak były zamontowane stare przepony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

Jak rozbieralem u siebie to pokrywe odkrecilem kluczem do filtrow z duuuza przedluzka :)

Ogolnie pompa beznadziejna , przepony siadaly 2x do roku, caly czas mialem nierowne cisnienie zegar skakal jak zwariowany. 

Mialem cos wloskiego zamiast niej zakladac ale kupilem w koncu na probe od biardzkiego pompe i odpukac od poltora roku jest spokoj

 

Edit.

Nie doczytalem, brak cisnienia jest spowodowany zle zalozonymi zaworami, otwieraja sie nie te co trzeba lub peknieta sprezynka.

Edytowano przez tomek84pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

 

Jak rozbieralem u siebie to pokrywe odkrecilem kluczem do filtrow z duuuza przedluzka  :)

Tym kluczem również było próbowane i nic . Mąż w końcu pojechał do znajomego mechanika na tokarnię i również nie odkręcili tej czaszy . Skończyło się na odcięciu jej ,bo już brakło pomysłu na to jak ją odkręcić . 

Teraz muszę kupić nową czasze i mam nadzieję że od pompy p100 będzie pasować . Membrana jest  uszkodzona i też jest do wymiany ,no i wymienimy jeszcze zaworki i jak to nie pomoże to zacznę wierzyć w złośliwość rzeczy martwych . 

 Tomek masz rację ,te pompy to badziewie ,bo ja swojej już nie lubię   <_<  :P ,a służyła 6 lat bezawaryjnie .  ;)

 

Dziękuję Koledzy za odzew   :)

Edytowano przez Meg5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z manometrem. Na starym pokazywało 2,5 bara w czasie pryskania, wymieniłem go na nowy, bo nie miał szybki. Teraz kiedy jest już nowy założony to pokazuje mi cały czas zero. Na starym jest tak samo. Co może być przyczyną tego? Coś z rozdzielaczem? Pompa trzyma ciśnienie i z dysz leci mgiełka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid199303    14

tez tak miałem, odkręc podstawę w którą się wkręca manometr i tam jest taki gumowy kieliszek (nie wiem dokładnie jak to się nazywa) i w nim pozmien być wlany olej. Ja u siebie wlalem luxa i manomemtr zaczął dobrze działać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianc360    1

Witam chciałem się podzielić moja awaria . Mianowicie pryskam tylko jak mam pełny zbiornik a jak jest tak ok 150l ciśnienie spada do zera mało tego po chwili znowu zaczyna się pojawiać ciśnienie na manometrze dodam tylko ze pompa przeszła remont w zimie . Aha opryskiwacz pilmet 300l 10m , już nie wiem co mam robić. Jakiekolwiek sugestie mile widziane  :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
holland123    0

Witam,
mam problem z opryskiwaczem Rau Spridotrain, podczas pryskania przez pewien czas jest dobrze, a później ciśnienie spada prawie do zera niezależnie od tego jak wysokie są obroty, po jakimś czasie znowu jest dobrze po czym ciśnienie znowu spada. Jaka może być tego przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31
Dnia 10.06.2017 o 15:08, tomek84pl napisał:

Jak rozbieralem u siebie to pokrywe odkrecilem kluczem do filtrow z duuuza przedluzka :)

Ogolnie pompa beznadziejna , przepony siadaly 2x do roku, caly czas mialem nierowne cisnienie zegar skakal jak zwariowany. 

Mialem cos wloskiego zamiast niej zakladac ale kupilem w koncu na probe od biardzkiego pompe i odpukac od poltora roku jest spokoj

 

Edit.

Nie doczytalem, brak cisnienia jest spowodowany zle zalozonymi zaworami, otwieraja sie nie te co trzeba lub peknieta sprezynka.

U mnie podobnie przynajmniej raz na rok wymieniam te przepony.

Ale tym razem nie wiem jak to się stało, ale po rozkręceniu i skręceniu pompy po ok 10 minutach pryskania ciągnik nie miał siły ruszyć wałka. Pompa zrobiła się gorąca. Dodam, że pryskałem na 5 atm i do tego miałem dobite chyba ze 2 atm do pompy. Chyba skończył się jej żywot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid331    1

U mnie był taki sam problem z ciśnieniem.Posiadam cyklon 400l pompa Monsun 100.Opryskałem raptem 2 h zaczęło mi coś stukać w pompie spadło ciśnienie do 0,5 bar i nie mogłem za chiny zwiększyć.Dzwoniłem do serwisu i powiedzieli mi że problem jest w rozdzielaczu przysłali mi ze trzy i objawy takie same w końcu stwierdzili że problem jest w pompie.Dzwonie do przedstawiciela który zajmuje się sprzedażą pomp i on stwierdził że jak w oleju nie ma wody daje jakieś ciśnienie to z nią jest wszystko w porządku.W końcu pomyślałem żeby ominąć filtr wstępny i problem się rozwiązał przyczyną był nieszczelny filtr wstępny od tej pory jak od płukać chodzi bez zarzutu.  

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

posiadam problem z opryskiwaczem jarmet, na wolnych obortach traktora nie pryska musze dobrze prezgazowac gdzies do 2200 obortow zeby zaczal pryskac i pozniej nie schdozic ponizej 1600 bo moment odcina, cisnienie przy 1600 na maks skreconym tylko 2,5 bara w porywach do 3, do tego weze na sekcje skaczą po beczce a lanc ciecz leci pulsacyjnie, zalałem nowy olej ale zrobil sie zaraz zielony jak poprzedni i moze troche spieniony po opryskaniu , zaworki wydaja sie byc okej, membarny nie maja widocznych dziur pytanie czy pomimo to moga byc zle ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

Zaworki nie maja kontaktu z olejem. Jak olej robi sie mleczny to prawie pewne ze membrany przepuszczaja. Pulsowanie to objaw dziurawej gornej membrany.

Najlepiej rozbierz cala pompe, wymien wszystko na nowe, kosztuje to grosze a bedzie spokoj na ... rok jak to bywa z tymi tanszymi pompami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez seba66231
      Witam. 
      Potrzebuję porady. Który opryskiwacz wybrać czy amazone czy RAU. Oba w podobnej cenie. Oba z belka 18M. Tylko nie wiem który lepszy. Który tańsze cześć I który bardziej dostępne. Ma ktoś takie opryskiwacze i mógłby się wypowiedzieć na ich temat 
    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj