andzin

Opryskiwacz Biardzki [połączone]

Polecane posty

thor1984    687

@jajonasz manometr był podmieniany i wynika, że mój dobrze wskazuje. @Agrest ja rozumiem, że książka książką ale kurna żeby o tyle zawyżać to niepojęte. Pany a jakby powiększyć dyszę w mieszadle aby więcej cieczy nim szło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25812

Tak, ale np comet ma pompy mosiężne i identyczne z innego metalu. Różnica w cenie kolosalna

Przed chwilą, thor1984 napisał:

@jajonasz manometr był podmieniany i wynika, że mój dobrze wskazuje. @Agrest ja rozumiem, że książka książką ale kurna żeby o tyle zawyżać to niepojęte. Pany a jakby powiększyć dyszę w mieszadle aby więcej cieczy nim szło?

Bez sensu, samo się rozrobi.  Pryskaj na mniejszym ciśnieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    687

ja to mam takie wrażenie, że po prostu jak by za dużo wody szło na dysze, wody która powinna być odbierana przelewem albo właśnie więcej iść na mieszadło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7909
Napisano (edytowany)

To coś z rozdzielaczem jest nie tak .

Chociaż te rozdzielacze co ty masz one do super jakości nie należą 

Edytowano przez stempos1980
Poprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25812

Ale przecież nie poda więcej jak zegar pokaże?

Wina końcówek i tyle.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7909
Napisano (edytowany)
14 minut temu, Agrest napisał:

Ale przecież nie poda więcej jak zegar pokaże?

Wina końcówek i tyle.

 

Zegar może oszukiwać 

Niech kupi nowy manometr .

Nie są takie drogie a dobry jest glicerynowy

Edytowano przez stempos1980
Dopisanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161
1 godzinę temu, pafnucy napisał:

no dokładnie.

ale co tak pompę rozgrzewa?

Pompa się grzeje bo tłoczysko zaczyna puchnąć i też będzie się na wałku odzywać metalicznym dźwiękiem.Przerabiałem już to u siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

oki. co z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    687

@stempos1980 manometr podmienialem od drugiego opryskiwacza sadowniczego który posiadam, pokrętło ustawione w tej samej pozycji, 1200 obrotów na ciągniku i na jednym i drugim jak w mordę strzelił 3 bary. ten zawór główny z pokrętłem od ciśnienia też nowy. Może niepotrzebnie robię szum ale wydaje mi się że nie powinno tak być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Kup nowe tłoczysko.Łożyska tam nie siadają.U mnie tak napuchło że ciężko było wybić z obudowy.W czasie pracy pompa robiła się gorąca i zaczynała piszczeć.Tłukło też wałkiem i było słychać metaliczny dźwięk.Po wymianie tłoka cisza na pompie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25812

Kwestia prędkości też ma znaczenie. 

Jak ją mierzysz? GPS czy myślisz że tyle jedziesz?

Jeśli ustaliłeś parametry na twardym podłożu to w polu będziesz miał mniejszą prędkość po mimo tych samych obrotów.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7909

To pozostają tylko dysze na nowe jakieś lepsze.

Ja ostatnio kupiłem jedna dysze 3 do opryskiwacz ręcznego to gorzej lala jak 4 ot taka jakość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161
1 minutę temu, Agrest napisał:

Kwestia prędkości też ma znaczenie. 

Jak ją mierzysz? GPS czy myślisz że tyle jedziesz?

Jeśli ustaliłeś parametry na twardym podłożu to w polu będziesz miał mniejszą prędkość po mimo tych samych obrotów.

 

Ważne też co się miesza w zbiorniku.Inaczej leci sama woda a inaczej 3 lub 5 składników zmieszanych.Im więcej mikstur tym mnie cieczy idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25812

Tylko tu jest problem z mega wydajnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

biardzki to nie mercedes .idzie za dużo to się zmniejsza ciśnienie i jedzie ewentualnie szybciej.Ten typ tak ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    687

wymienię jeszcze końcówki niebieskie, jak to nie pomoże zejdę po prostu na żółte choć i na tych wydatek cieczy jest zawyżony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    897

słuchajcie majstry, dzisiaj pryskałem i nagle cały psikacz zaczął mi się trzęść, cisnienie spadło na 1,5-2 bary, podkręcenie nic nie dawało. Wyczyściłem filtry i dalej to samo. Mam szukać w pompie czy zaworze? 


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    897

no własnie w miedzyczasie  poszedłem sprawdzić jakie cisnienie w powietrzniku to mi ciecz wypłyneła. To chyba membrana powietrznika, chociaz i tak pompe rozbiore bo olej mam siwy


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25812

Tak, membrana do wymiany. Wówczas ciecz bardzo pulsuje.

Przepony też skoro woda w oleju.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    897

przepona dziurawa, membrany niby całe ale jedna mi sie nie podoba bo jest jakoś zdeformowana


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

Panowie mam w nowym opryskiwaczu pompę 140 biardzki i Rusek musi choezic na sporych obrotach żeby uzyskać 3,5 bara jadę na połówce 5, 6km/h i wydaje mi sie że tę obroty powinny być mniejsze, pompa 140 na belce 15m (260l/ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Spore to znaczy jakie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

Niby licznik pokazuje ciut ponad 2 tys ale słychać że na obrotach wysokich chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrk1233
      Witam!
       
      Opryskiwacz 400/12m. Pompa polska 120l/min.
       
      Od pewnego czasu mam problemy z opryskiwaczem. Mianowice nie trzyma mi ciśnienia.
      Mam ustawione na 3 bary, a ciśnienie skacze sobie od 2-3,5. W pompie zmieniłem już membranę, zaworki i problem nie zniknął. Co może być przyczyną?
    • Przez Adi118
      Witam, zamierzam kupić opryskiwacz zaczepiany i zmieścić się w budżecie 20 tys. na tą chwilę moim faworytem do zakupu jest opryskiwacz Biardzki 15m 1500l chciałbym zaczerpnąć opinii na jego temat. Głównie nurtuje nie jego pompa o małej wydajności nie wiem czy 130 l/min to nie za mało jak na taki opryskiwacz. 
    • Przez arteko_2
      Witam, mam problem ze zbiornikiem w opryskiwaczu Biardzki 400l, mianowicie zbiornik się rozszczelnił i chciałbym się zapytać czy można go skleić jak tak to czym? Ktoś miał podobny problem i go rozwiązał "domowym" sposobem?
    • Przez bonus25
      Co zrobić ze składającymi się lancami podczas pryskania w opryskiwaczu Biardzki 
    • Przez wujo_usiu
      Witam. Sprzedam opryskiwacz Biardzki 800 l , lance długości 15m , kupiony nowy w 2016 r , używany tylko 2 razy , jest w stanie idealnym , cena 3800 do negocjacji , woj. Łódzkie , powiat Zgierski . Dodatkowe info: http://biardzki.eu/produkty/opryskiwacze-zawieszane/800-litrow/



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj