andzin

Opryskiwacz Biardzki [połączone]

Polecane posty

Gość   
Gość
24 minuty temu, pep14 napisał:

Właśnie nie działa coś bo maksymalne ciś jakie mogę osiągnąć to 2 bar na niebieskich rozpylaczach 

Czy zamykasz sekcję mieszadła ? Pierwsza , ale już nie wiem z której.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Na chłopski rozum to nie powinien być problem z rozdzielaczem ani pompą, bo w takim wypadku ne robiłby ciśnienia na wszelakich końcówkach. Dziwne to trochę, bo nawet jakby któryś korpus rozpylaczy zdjąć to powinien ciśnienie jako takie utrzymywać. Próbowałbym np pół belki przekręcić na żółte a pół na niebieskie i sprawdzić efekt, bo to na prawdę jakieś dziwactwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29

Czyli pompa do wymiany lub naprawy ?

21 minut temu, Pafnucy napisał:

Czy zamykasz sekcję mieszadła ? Pierwsza , ale już nie wiem z której.

Nie zamykam jedną sekcję belki i wtedy ciś idzie do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

To zamknij .

Ja pryskam otwarte tylko trzy sekcje dysz   . Nawet jak membrana dziurawe była to ciśnienie trzymał . Nie wczytałem się dokładnie . Sorry jak zamieszanie robię .

Edytowano przez Pafnucy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29

Obojętnie którą zamkniesz to ciś idzie do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak , ale jak włączone i mieszadło , to mocno spada .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637

Jak napisałem za mała wydajność pompy.

Pewnie zużyty mimośród na wałku pompy i nie rozpycha w pełni mambran

Przy żółtych wystarcza, na niebieskich braki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheJanekTV    61

Na zamkniętych sekcjach i włączonym rozwadniaczu sitowym dzieje się tak samo czy idzie ciśnienie do góry?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8061

@TheJanekTV jeśli pryskasz to sekcja rozwadniacza ( żółta dźwignia ) powinna być zawsze wyłączona .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheJanekTV    61
Przed chwilą, PRIMO napisał:

@TheJanekTV jeśli pryskasz to sekcja rozwadniacza ( żółta dźwignia ) powinna być zawsze wyłączona .

Oczywiście, ale mi chodzi teraz przy zamkniętych sekcjach żeby sprawdził ile dobija ciśnienia normalnie na rozwadniaczu ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8061

Na samym rozwadniaczu ciśnienie jest znikome. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheJanekTV    61
1 minutę temu, PRIMO napisał:

Na samym rozwadniaczu ciśnienie jest znikome. 

Nie no jak. Ustawiałem swój to pierw dobiłem 5 bar, otworzyłem sekcje, zeszło na 3 i wyregulowałem do 2. Jest ciśnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8061
Napisano (edytowany)

Ciekawe bo u siebie jak włączyłem rozwadniacz (Nie mylić z mieszadłem) to ciśnienie spadło prawie do zera. 

Edytowano przez PRIMO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29
39 minut temu, TheJanekTV napisał:

Oczywiście, ale mi chodzi teraz przy zamkniętych sekcjach żeby sprawdził ile dobija ciśnienia normalnie na rozwadniaczu ;) 

Tego jeszcze nie próbowałem. Muszę sprawdzić to napiszę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheJanekTV    61
32 minuty temu, PRIMO napisał:

Ciekawe bo u siebie jak włączyłem rozwadniacz (Nie mylić z mieszadłem) to ciśnienie spadło prawie do zera. 

To jak w takim razie włączyć mieszadło? To czarne na dole na dnie zbiornika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ono włączone niezależnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8061

🤦‍♂️ @TheJanekTV mieszadło w Biardzkim jest automatyczne i nie wyłączysz tego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906

Chłopskim sposobem można założyć kranik na przewodzie i go zamkniesz a tak działa automatycznie jak zaczynasz pryskać

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29

U mnie też po włączeniu rozwadniacza ciśnienie spada do zera 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
3 godziny temu, pep14 napisał:

Właśnie nie działa coś bo maksymalne ciś jakie mogę osiągnąć to 2 bar na niebieskich rozpylaczach 

Musisz pompe rozebrac pewnie sprężynki popękały przy zaworkach albo sie zaciął któryś. Też tak miałem że ciśnienia nie chciało nabijać. Kupiłem wymieniłem i śmiga. A dzisiaj membrana pękła i zaczeło rzygać olejem. 20minut roboty i wymienione. Są zestawy naprawcze w necie za grosze. Dobrze że miałem to wymieniłem i zrobiłem drugi płatek w rzepaku i spoko. Co do dysz tych plastikowych to dziadostwo sie zużywa jak były nowe to przy 5 atm nie wypychało nawet 200litrów na ha. Dzisiaj to musze schodzić z ciśnieniem na 3,7 atm to i tak ciute wiecej jak 200 pryszcze. Mam nadzieje że pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Mozliwe ze tez tlokk sie wyrobil bo bylo jezdzone ebz oleju i teraz tlok pracuje w mniejszymz akresie i ma mniejsza wydajnosc pompa. U siebie tak mialem, w tych pompach tłoki sa z jakiegos plastiku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Filtr drożny jest?Kiedyś miałem u siebie taki przypadek że po wymianie całego dużego filtra ciśnienie robocze było 1.5 atm..Przyczyna była blacha.W środku kolanka otwór był zaślepiony do połowy plastikiem.Pompa nie mogła zassać odpowiedniej ilości wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrk1233
      Witam!
       
      Opryskiwacz 400/12m. Pompa polska 120l/min.
       
      Od pewnego czasu mam problemy z opryskiwaczem. Mianowice nie trzyma mi ciśnienia.
      Mam ustawione na 3 bary, a ciśnienie skacze sobie od 2-3,5. W pompie zmieniłem już membranę, zaworki i problem nie zniknął. Co może być przyczyną?
    • Przez Adi118
      Witam, zamierzam kupić opryskiwacz zaczepiany i zmieścić się w budżecie 20 tys. na tą chwilę moim faworytem do zakupu jest opryskiwacz Biardzki 15m 1500l chciałbym zaczerpnąć opinii na jego temat. Głównie nurtuje nie jego pompa o małej wydajności nie wiem czy 130 l/min to nie za mało jak na taki opryskiwacz. 
    • Przez arteko_2
      Witam, mam problem ze zbiornikiem w opryskiwaczu Biardzki 400l, mianowicie zbiornik się rozszczelnił i chciałbym się zapytać czy można go skleić jak tak to czym? Ktoś miał podobny problem i go rozwiązał "domowym" sposobem?
    • Przez bonus25
      Co zrobić ze składającymi się lancami podczas pryskania w opryskiwaczu Biardzki 
    • Przez wujo_usiu
      Witam. Sprzedam opryskiwacz Biardzki 800 l , lance długości 15m , kupiony nowy w 2016 r , używany tylko 2 razy , jest w stanie idealnym , cena 3800 do negocjacji , woj. Łódzkie , powiat Zgierski . Dodatkowe info: http://biardzki.eu/produkty/opryskiwacze-zawieszane/800-litrow/



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj