andzin

Opryskiwacz Biardzki [połączone]

Polecane posty

Panowie mam taki problem: kalibrowałem sobie opryskiwacz, ustawiłem ciśnienie 3.5 i po wyłączeniu i ponownym włączeniu jednej sekcji ciśnienie mi spadło do 3. Więc ponownie ustawiłem do porządanego ciśnienia powyżej 3.5 i wydawało się wszystko w porządku. Pojechałem w pole pryskać i przy takich samych obrotach ciśnienie nagle dobiło prawie do 5. W czym może być problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Może być syf pod manometrem i pokazuje jak mu się podoba.

U mnie po zimie kiedyś pokazywał zero, odkręciłem i był tam skrystalizowany osad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Mam problem - nie problem a mianowicie wymieniłem ta membranę w powietrznymi bo była dziurka. Niestety na stanie nie mieli oryginalnej i dali jakąś inna różniącą się wyglądem. Założyłem. Wcześniej pryskalem ciśnieniem 3 bary c 360 1200 obr i wychodziło około 300 l na ha. Teraz po wymianie membrany w powietrzniku aby osiągnąć 300 l na ha muszę zejść z ciśnieniem do 2 bary z wcześniejszymi ustawieniami traktora. Czy wina leży w nie oryginalnej membranie powietrznika czy może być jeszcze coś innego? Filtry wyczyszczone. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Przecież to logiczne że wcześniej z uszkodzoną membraną pryskało pulsacyjnie a teraz oprysk jest ciągły i automatycznie wychodzi więcej cieczy na ha.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Ale raczej to nic nie przeszkadza czy 2-3 bary bardziej o litry chodzi by zgadzały się na ha. Moim daniem jest wszystko git jeśli masz dysze 0,3 i belkę 10m to tak samo jest i umnie też mam Biardzkiego i ciśnienie mam około 2 bary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forg    3

Mam problem  podczas pracy pompy tak szarpie rozdzielaczem że skali na manometrze nie widzę.pompa tervuloni rozdzielacz fermo. Ciśnienie zrobiłem 2bary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

To tyle napompuj powietrza do przepony w pompie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forg    3

W przeponie jest 2bary zmniejszałem ciśnienie i dalej tak samo szarpie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8052
12 godzin temu, Forg napisał:

Mam problem  podczas pracy pompy tak szarpie rozdzielaczem że skali na manometrze nie widzę.pompa tervuloni rozdzielacz fermo. Ciśnienie zrobiłem 2bary.

Te typy tak mają. 😎

U mnie w ubiegłym roku tak było, rozebrałem na czynniki pierwsze, zrobiłem weryfikację i do wymiany poszły membrany, łożyska oraz uszczelniacz. 

Poprawa jakaś tam była a w tym roku już znacznie lepiej pracowała bez szarpania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forg    3

To super ciekawe jak długo wytrzyma zanim coś się połamie z tych drgań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

A jak z wydajnością cisnienia. Może jedna przepona nie tłoczy. Uszkodzony zaworek? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheJanekTV    61

Panowie a to mieszadło co jest na dnie zbiornika to kiedy działa? Wiem że głupie pytanie ale jestem ciekawy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    157

Z tego co sobie przypominam jak się mieszało ciecz to najlepiej dawało jak wszystkie sekcje były w położeniu zamknięte a wajcha od załączania na pryskanie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8984
Napisano (edytowany)
Dnia 7.05.2020 o 11:28, GRZES1545 napisał:

🤔

20200507_112922.jpg

 

Panowie testowałem zasysanie wody bez modyfikacji w opryskiwaczu i działa 🙂

Jesli mamy dodatkowy zbiornik do płukania ukladu, wystarczy ten zawór ze zdjecia ustawić w polowie i kranikiem spustawym ciągnie aż  miło, zakladam na niego wąż wkladam do beczki i dosc szybko zaciąga.

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29

Mam problem w biardzkim. Na niebieskich dyszach nie moge ustawuc wiekszego cis jak 2 bar sruba przykrecona na max na zoltych moge 5 i wiecej. Wymienilem niebieskie rozpylacze oraz mieszadlo i dalej ten sam problem. Wczesniej wymienilem tez membrany i zaworki w pompie. Gdzie dalej szukac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29

Reaguje bo jak zamykam poszczególne sekcje to ciśnienie idzie go góry. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75

czyli działa,wg mojej oceny trzeba go dobrze skalibrować i będzie Ok jak ustawić masz opisane w tym temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29

Właśnie nie działa coś bo maksymalne ciś jakie mogę osiągnąć to 2 bar na niebieskich rozpylaczach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrk1233
      Witam!
       
      Opryskiwacz 400/12m. Pompa polska 120l/min.
       
      Od pewnego czasu mam problemy z opryskiwaczem. Mianowice nie trzyma mi ciśnienia.
      Mam ustawione na 3 bary, a ciśnienie skacze sobie od 2-3,5. W pompie zmieniłem już membranę, zaworki i problem nie zniknął. Co może być przyczyną?
    • Przez Adi118
      Witam, zamierzam kupić opryskiwacz zaczepiany i zmieścić się w budżecie 20 tys. na tą chwilę moim faworytem do zakupu jest opryskiwacz Biardzki 15m 1500l chciałbym zaczerpnąć opinii na jego temat. Głównie nurtuje nie jego pompa o małej wydajności nie wiem czy 130 l/min to nie za mało jak na taki opryskiwacz. 
    • Przez arteko_2
      Witam, mam problem ze zbiornikiem w opryskiwaczu Biardzki 400l, mianowicie zbiornik się rozszczelnił i chciałbym się zapytać czy można go skleić jak tak to czym? Ktoś miał podobny problem i go rozwiązał "domowym" sposobem?
    • Przez bonus25
      Co zrobić ze składającymi się lancami podczas pryskania w opryskiwaczu Biardzki 
    • Przez wujo_usiu
      Witam. Sprzedam opryskiwacz Biardzki 800 l , lance długości 15m , kupiony nowy w 2016 r , używany tylko 2 razy , jest w stanie idealnym , cena 3800 do negocjacji , woj. Łódzkie , powiat Zgierski . Dodatkowe info: http://biardzki.eu/produkty/opryskiwacze-zawieszane/800-litrow/



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj