andzin

Opryskiwacz Biardzki [połączone]

Polecane posty

mir4100    0

Witam wszystkich!

Przymierzam się do zakupu większego opryskiwacza, myślę nad Biardzkim- ciąganym, 2000l, belka 18m rozkładana hydraulicznie. Jakie jest wasze zdanie na temat awaryjności, wykonania i trwałości tego sprzętu? Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak dbasz tak masz co do wizualki u mnie 5 lat i z wyglądu jak nowy, czasami jakieś drobne usterki potrafią się pokazać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75
WojciechFirus napisał:

Panowie jakie parametry robocze przy rozlewie RSM-u ?

Zależy jakie masz kryzy i jaka dawka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75

przy tych kryzach musisz dać duże ciśnienie, nie wiem czy nie lepiej dać kryzy 1,2 mniejsze ciśnie i wtedy możesz szybciej jechać np. 3bar 6km/ha lejąc RSM na tak dużym ciśnieniu 5-6bar nie wiem jak długo pompa ci wytrzyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheJanekTV    61

Panowie to jak w końcu z tym ciśnieniem w przeponie? 1/3 czy 2/3 roboczego? W instrukcji pisze żeby 1/3 i dostosować się do tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1711    12

Karol 06. Mam siewnik 2.7 opryskiwacz15m trzeba obciąć lance żeby pasowały w ścieżki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75

Tak najlepiej utnij na środku albo ramiona odetnij w ciągniku. Nie lepiej zamknąć skrajne końcówki na taką długość jaką trzeba podejrzewam że nie wszystkich uprawach masz ścieżki więc po co psuć belkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol06    364

Albo najlepiej siewnik poszerzyć na 3 metry, jak tu:

 

Ewentualnie tak jak kolega wyżej napisał, końcówki można zamknąć. No gdzie ciąć hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263
34 minuty temu, Jasio88 napisał:

Tak najlepiej utnij na środku albo ramiona odetnij w ciągniku. Nie lepiej zamknąć skrajne końcówki na taką długość jaką trzeba podejrzewam że nie wszystkich uprawach masz ścieżki więc po co psuć belkę.

Przy przeszkodzie co ci da zamknięcie końcówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75

nie wierze akurat ma przeszkody tak że musi lance ucinać, też mam słupy na polu mijam je lub składam jedną sekcję zależy od Pola i nie przyszło mi do głowy ucinać belki. Poprostu uważam że ucinanie belki to nie jest najlepsze rozwiązanie, są inne znacznie lepsze. O przeszkodach nic nie wspominał tylko o dostosowaniu belki pod siewnik 2,7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1711    12

Jasio88. Przeszkodą jest bardzo wysoka miedza różnica między polami zamykając skrajne dysze mogę niedopryskać uprawe od miedzy !


Mam poznaniaka na redlicach talerzowych więc w jaki sposób go poszerze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75

Przy przejeździe od tej między z drugiej strony jest taka sama sytuacja belka też zaczepia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol06    364

To jakiś nowszy poznaniak? Skoro nowy to bez sensu było kupować siewnik 2.7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75

Ja nie widzę tu problemu, fakt 2,7 jest nie ustawny pod ścieżki znaczy trzeba się gimnastykować. wwiadomo że 3m lepszy pod ścieżki. Jeśli miedzia nie pozwala na zamknięcie końcówek zakładaj ścieżki jak przy klinie na około pierwszy przejazd z opryskiwaczem i problem rozwiązany, dopryskane od między a później zgodnie z ścieżkami tam gdzie się nakłada zamykasz i tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

Ale i tak przecież będzie miał zamknięte 3 dysze na skraju belki to nie rozwiązuje problemu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1711    12

Siewnik był brany na program chciałem 3m ale agencja się uparła i mam problem w starym opryskiwaczu12m wydłużyłem lance na każdej stronie po 50 cm i jest dobrze a tu ? wiadomo szkoda obcinać myśle jak rozwiązać temat może z was ktoś miał podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75

Polecam temat na agrofoto o ścieżkach tam masz opisane jak robić ścieżki 2,7 pod 15m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Witam. 

Dnia 12.05.2019 o 10:40, CARYX napisał:

Frog dokładnie tak musisz wybić jeden kołek z góry wtedy całość wyjdzie dołem 

http://tolmet.pl/75-rozdzielacz tutaj masz zestawy naprawcze, najlepszym rozwiązaniem to chyba wymiana rozdzielacza na firmowy Araga, nie za dokładny ten fermo

Witam. Szykuje mi się 3 wymiana głównego zaworu przelew/lance w rozdzielaczu fermo5 wytrzymuje maks 2 sezony i wnerwia mnie to niesamowicie. Czy zamiana na ten arag rozwiąże ten problem bo coś mi to podobnie wygląda a nawet ta sekcja z zaworem identycznie plastikowy badziew. Rozebrałem i tak na dobrą sprawe wszystko wygląda ok . ma ktoś dostep do schematu tego zaworu gł9wnego tak żeby było rozrysowane po kolei sworzeń zeger tłok simering itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel_97    0
Dnia 27.03.2020 o 00:00, Piotr1711 napisał:

Karol 06. Mam siewnik 2.7 opryskiwacz15m trzeba obciąć lance żeby pasowały w ścieżki?

Zawsze można po pół metra dołożyć na 16m, a 6 przejazdów siewnikiem to teoretycznie 16,2m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1711    12

Paweł97 I otym rozwiązaniu myślałem ale chyba przestawić ścieżki w siewniku . Myśle że zamkne skrajne dysze przy 15 metrach lancy i jak się troche nadłoży to się nic nie stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forg    3

Witam jaki olej powinien być w pompie TOLVERI w instrukcji jest SAE 10W30. To chodzi o silnikowy olej czy hydrauliczno przekładniowy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrk1233
      Witam!
       
      Opryskiwacz 400/12m. Pompa polska 120l/min.
       
      Od pewnego czasu mam problemy z opryskiwaczem. Mianowice nie trzyma mi ciśnienia.
      Mam ustawione na 3 bary, a ciśnienie skacze sobie od 2-3,5. W pompie zmieniłem już membranę, zaworki i problem nie zniknął. Co może być przyczyną?
    • Przez Adi118
      Witam, zamierzam kupić opryskiwacz zaczepiany i zmieścić się w budżecie 20 tys. na tą chwilę moim faworytem do zakupu jest opryskiwacz Biardzki 15m 1500l chciałbym zaczerpnąć opinii na jego temat. Głównie nurtuje nie jego pompa o małej wydajności nie wiem czy 130 l/min to nie za mało jak na taki opryskiwacz. 
    • Przez arteko_2
      Witam, mam problem ze zbiornikiem w opryskiwaczu Biardzki 400l, mianowicie zbiornik się rozszczelnił i chciałbym się zapytać czy można go skleić jak tak to czym? Ktoś miał podobny problem i go rozwiązał "domowym" sposobem?
    • Przez bonus25
      Co zrobić ze składającymi się lancami podczas pryskania w opryskiwaczu Biardzki 
    • Przez wujo_usiu
      Witam. Sprzedam opryskiwacz Biardzki 800 l , lance długości 15m , kupiony nowy w 2016 r , używany tylko 2 razy , jest w stanie idealnym , cena 3800 do negocjacji , woj. Łódzkie , powiat Zgierski . Dodatkowe info: http://biardzki.eu/produkty/opryskiwacze-zawieszane/800-litrow/



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj