Polecane posty

PATr    409
24 minuty temu, ThePerkins napisał:

No i co źle w tej mlekovicie. Ja z kim nie rozmawiam to zadowolony i co najważniejsze 20 gr więcej bym miał niż mam więc co złego niby tam jest? ...

Żal mu dupe ściska bo jak mleczarnia by upadła lub przejęła by mlekovita to nie dostanie udziałów więc chwali tak żeby jak najdłużej dostawcy siedzieli w Kosowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Każdy kto łyknie Łowicz zyska, tylko panowie pamiętajcie w biznesie żeby wyciągnąć najpierw trzeba włożyć. A ryzyko niestety im większy zakład tym większe koszty. Nie oszukujac siebie ani nikomu nie ubliżając tam trzeba inwestować w zakład, topielec patrzy aby przetrwać, o choćby bieżących inwestycjach nikt wtedy nie myśli. 

A czyim kosztem będzie się to odbywać to już nie będę powtarzał, Karol i Krzysiek przytomni. 

  • Thanks 2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

dawać mi tu polmlek do łowicza to na pożegnanie bym dostał trochę grosza z udziałów 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2204
8 godzin temu, komizmo napisał:

dawać mi tu polmlek do łowicza to na pożegnanie bym dostał trochę grosza z udziałów 🤣

 A więc     ,a   żegnamy  Łowiczi i witamy polmlek,   b  żegnamy mleko i witaj Majorka,  c  polmlek zmoczy ?,Pewnie grosiwa się chce przy przejęciu [udziały przejdą],mlekpol sudowiakom nie był mikołajem 😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli 1.94. Dostali premię na żniwa. Kolejna będzie zapewne kukurydziana i świąteczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabos1981    704
te 1.94 to przy średnich parametrach. przy parametrach które były na wiosnę to spokojnie wyszło by u mnie 2.02.

:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337

Kurde doiłbym i przestał narzekać za taką cene. Jak pod koniec ubiegłego roku w podskokach do obory bym zapierniczał. Też podobna cena była

Widzieliście w biedzie mleko eko z Piątnicy po 4 zł? Ciekawo ile dla producenta za to płacą?To jeszcze za tanio żeby w to się bawić

Edytowano przez krzysieek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
10 godzin temu, Thomas2135 napisał:

Czyli 1.94. Dostali premię na żniwa. Kolejna będzie zapewne kukurydziana i świąteczna.

Do d*py z taką ceną. Ile to vatu trzeba by było odprowadzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie każdy jest na vat. @czareczek85 kiedyś tu pisał o cenie 2,2 za eko. Skąd Polmlek bierze mleko eko? Reklamują swoje eko wyroby w tpr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol1905    63

Wie ktoś może co zostało ustalone w sprawie Łowicza? Dzisiaj kierowca twierdził, że dogadali się z Mlekpolem i od 1 września mają być zmiany. Ktoś potwierdzi/zaprzeczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

1,4- 1.6 to ok już sprawiedliwa cena a gdzie tu ponad 2zl to dla większości abstrakcja, kostka już by dawno była i fendty by szły jak świeże bulki😂 a co do Łowicza narazie tajne przez poufne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
Piątnica to fenomen ale z drugiej strony mała skala produkcji i jak ktoś kiedyś ich produkty przebije w końcu na rynku to mogą sobie nie poradzić, żeby nasze molochy setek mln nie wydawały na inwestycje to przy mądrzejszej radzie mogły by płacić podobnie ale jest jak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pawelol1905 napisał:

Wie ktoś może co zostało ustalone w sprawie Łowicza? Dzisiaj kierowca twierdził, że dogadali się z Mlekpolem i od 1 września mają być zmiany. Ktoś potwierdzi/zaprzeczy?

Tez tak słyszałem, niby pod koniec sierpnia maja dostać cennik i więcej szczegółów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
2 godziny temu, pawelol1905 napisał:

Wie ktoś może co zostało ustalone w sprawie Łowicza? Dzisiaj kierowca twierdził, że dogadali się z Mlekpolem i od 1 września mają być zmiany. Ktoś potwierdzi/zaprzeczy?

Mają zacząć się zebrania po 10 września i głosowania co robić,czy samemu,czy z polmlek/mlekpol/mlekovita. Potrwają do listopada pewnie,w grudniu rada podejmie decyzję o połączeniu a w styczniu zbankrutują 

zastanawiające jest, ze na obradach wszystkie trzy podmioty oferowały cennik mlekpolu,ciekawe co na to dostawcy mlekowity i polmleku,że łowiczanie mieli by mieć płacone wiecej od swoich członków 🤣. Także jak dla mnie sa to kity raczej, żeby to tanio i szybko łyknąć,a później zaczną się "przesladowania". Widać nikt nie ma odwagi powiedzieć wprost,że o podlaskiej cenie to jeszcze nie ma co marzyć w sercu Polski...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek1981    9

Witam po dluzszej przerwie , nawal prac i ogarnianie gospodarstwa samemu i 1,5 rocznego syna daje w kosc :( Osm Sierpc !.53 4.1 tluszcz i 3.38 bialko

Szkoda łowicza? juz mi nie szkoda bo psuje cene w naszym regionie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    875

komizmo napisał:

zastanawiające jest, ze na obradach wszystkie trzy podmioty oferowały cennik mlekpolu,ciekawe co na to dostawcy mlekowity i polmleku,że łowiczanie mieli by mieć płacone wiecej od swoich członków 🤣.

i To właśnie potwierdza, że Mlekpol jest liderem na rynku i on jedyny z tych 3 spółek jest w stanie zagwarantować wam stabilizację. nie ma takiej opcji, abyście zawsze mieli większa cenę w Łowiczu od centrali w Mrągowie i któregoś innego skupu firmy Mlekovita. dopiero chcecie się dołączyć do którejś spółdzielni i mieć od nich większą cenę? 🤣 nie realne. tak jak wcześniej pisałem polmlek to prywatna firma i ona kieruje się zyskiem dla prezesa a nie dla was, czyli dla dostawców. to ma przynieść zysk, a nie działać na granicy opłacalności. nie zdziwiłbym się, gdyby po przejęciu przez polmlek cena mleka przez 3-4miesiace była by wyższa o 5-10 gr a potem przez rok lub dwa była mniejsza o 20gr 😛. i to byłby realny scenariusz. samo to, że firmy dały takie same ceny jak daje mlekpol jest dla mnie strzałem w kolano. bo jak to? jesteście inna firma, macie słabsze ceny a dajecie cenę taką jak ma lepszą spółdzielnia? Dla mnie to oznacza, że traktujecie ludzi jako maszynkę do pieniędzy i wyzyskujecie ich.

  • Thanks 1

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cry85    1
41 minut temu, karol091193 napisał:

 

i To właśnie potwierdza, że Mlekpol jest liderem na rynku i on jedyny z tych 3 spółek jest w stanie zagwarantować wam stabilizację. nie ma takiej opcji, abyście zawsze mieli większa cenę w Łowiczu od centrali w Mrągowie i któregoś innego skupu firmy Mlekovita. dopiero chcecie się dołączyć do którejś spółdzielni i mieć od nich większą cenę? 🤣 nie realne. tak jak wcześniej pisałem polmlek to prywatna firma i ona kieruje się zyskiem dla prezesa a nie dla was, czyli dla dostawców. to ma przynieść zysk, a nie działać na granicy opłacalności. nie zdziwiłbym się, gdyby po przejęciu przez polmlek cena mleka przez 3-4miesiace była by wyższa o 5-10 gr a potem przez rok lub dwa była mniejsza o 20gr 😛. i to byłby realny scenariusz. samo to, że firmy dały takie same ceny jak daje mlekpol jest dla mnie strzałem w kolano. bo jak to? jesteście inna firma, macie słabsze ceny a dajecie cenę taką jak ma lepszą spółdzielnia? Dla mnie to oznacza, że traktujecie ludzi jako maszynkę do pieniędzy i wyzyskujecie ich.

Oddawalem już mleko do Mlekpolu z Bydgoszczy i nieźle się na nich przejechałem, dłuższy czas oddaje do Polmleku i jest zdecydowanie lepiej więc kolego nie bądź pewny tego co mówisz bo nie ma takiej jednej ogólnej reguły.  Ja np do Mlekpolu i Rotru się bardzo zarazilem i tym dwóm firmom dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dobry jesteś. Skaczesz z mleczarni do mleczarni. Dostawcy polmleku napiszą jak jest z podwyżkami. Jak się nie upomnisz to nie dostaniesz. Widać po oddziałach różne ceny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj