danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

szymon09875    9916
4 godziny temu, FarmerDyzio napisał:

czepiam się tylko rolników męczenników zbawców świata producentów mleka

A sam co produkujesz ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

To co żona lubi nie będę się chwalil. Jedynie współczuć tym co nudę maja wieczorem.

Kupiłem butle do pojenia ciekakow, jak prawidłowo sondę zapodać? Jak to rozpoznać zeby ploc nie zalac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Wsuwasz i obok sondy w gardle musisz wyczuwać taki "flaczek" uciekający pod palcami, coś jak gruba żyła. Musi być obok rurki i będzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabrowskit    231
kr9292 napisał:

6 minut temu, slawek74 napisał:

wymionka napompowane 😁https://youtu.be/rIB78VBOnWs

Szczyt laktacji i 30 litrów? To kundle jakieś. Pokorojowo nie powiem całkiem ładne

One szczyt to miały z pół roku temu pewnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

Folia kupiona na początku lutego 750 po 290 brutto . Teraz już po 340 i nie jest z najwyższej półki. Te lepsze pewnie ok 400 zł. Ale ja owijam 3 razy kiedyś po 2 razach z dużo strat było A teraz to jak kot na dole się dorwie a tak to zero strat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Jak kupisz porządna to koty tez trudniej beda mialy.

Ktoś pryskał qq Hector Max?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

Po 2 owinieciach raczej bez problemu przebijają  A wiadomo mokra kiszonka psuje się więcej. Widzę po sąsiadach co ładują w paszowoz po zdjęciu białej folii bela dalej jest biała już nie wspomnę o kukurydzy. U mnie narazie się nie psuje czasami się w środku trafi zielona gruda a na wierzchu nic może dlatego że dałem zakiszacz na górę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12194

raczej słabo zbita ze słabą folią a nie mokra 😀 czasem żywą trawę zbierałem i nic się nie psuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12929
41 minut temu, greg1985 napisał:

Folia kupiona na początku lutego 750 po 290 brutto . Teraz już po 340 i nie jest z najwyższej półki. Te lepsze pewnie ok 400 zł. Ale ja owijam 3 razy kiedyś po 2 razach z dużo strat było A teraz to jak kot na dole się dorwie a tak to zero strat

Ensibal 500 305 a 750 370 u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Ja mam ostatni pokos to po rozwinięciu wyglada jakbym wczoraj owijal taka mokra ale krowy wpierdzielaja. Dla mnie ensibal dobry bo lucerna nie przebijała go nawet jak badyl wystawał. U wuja za to mowil ze lucerna mu się psuje a mokre z ostatniego pokosu gniją. Ale on 500 owija i chyba żydzi folii. Ja 750 i 16 razy macham a on 500 i mowil cos ze 20 razy chyba robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223
5 godzin temu, ChiquitaB napisał:

 

Kupiłem butle do pojenia ciekakow, jak prawidłowo sondę zapodać? Jak to rozpoznać zeby ploc nie zalac?

Ja daję pysk do góry i wkładam sondę i jak nie kaszle to daję mleko. Kilka sondowałem i nie było problemu.

 

A ja mam pytanie z innej beczki, co myślicie o zbiorze trawy prasą McHale z nożami i rozwinąc je w silos? ciżęko z ludzmi żeby do pomocy byli bo mam fotrschritta swojego a owijanie folią drogo wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    328
13 godzin temu, slawek74 napisał:

gdzie to same jałoszki za dwa lata krówka jak znalazł niektóre pochodzenie z konrada to po 9tys (netto) się sprzeda 😁

To trzeba być chorym na łeb dać 9 tysięcy plus vat za krowę , jakby mi ktoś dał 7 netto to mu sprzedam pierwiastke .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61
22 minuty temu, Xawier napisał:

Ja daję pysk do góry i wkładam sondę i jak nie kaszle to daję mleko. Kilka sondowałem i nie było problemu.

 

A ja mam pytanie z innej beczki, co myślicie o zbiorze trawy prasą McHale z nożami i rozwinąc je w silos? ciżęko z ludzmi żeby do pomocy byli bo mam fotrschritta swojego a owijanie folią drogo wychodzi

Ja z 10 sztuk sondowałem i było dobrze, a jednego razu zalałem jaloweczke i zdechła. Od tamtej pory boje się sam tego robić, chyba ze byczek to co będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6901
12 godzin temu, pedro2 napisał:

Jak jeszcze byłem w OSP po florianie zebraliśmy się na poleczenie, akurat dostaliśmy wóz strażacki... jeden mocno świętował i praktycznie tylko spał przy stole, w końcu zerwał się na równe nogi, podszedł do wozu, otworzył dolną półkę z rozdzielaczami i leje 😂 

To ja znam gościa co poszedł do kumpla i tak wieczorem popili, że w nocy wstał i podszedł do ściany wyklejonej fototapetą z motywem lasu...

i stanął się odlać pod drzewem xD

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 godzin temu, damiano12332 napisał:

chyba ze byczek to co będzie...

🤦‍♂️ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matmen    53

Odnośnie sondy to jak się włoży to trzeba posłuchać i powąchać nie będzie takiego bulgotania jak u dużej krowy ale nie powinno słychać oddechu no i zapach powinien być oczywisty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kierownik    437

osobiscie zalalem kiedys krowe. i tak byla juz ledwo zywa ale doslownie w ciagu 5min sztywna. Cielaki bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

Ja sonduję jakieś 30 razy w roku, z tego zwykle x2, bo mam 2l. Wydaje mi się, że zalać można tylko wtedy, kiedy się włoży sondę zbyt płytko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mari885    22

Witam .Mam pytanie czym rozgarniacie,równacie trawę na pryzmie np. po przyczepie...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

Widłami 😂 Teraz to bardziej formalność, ale jak sobie przypomnę zbiór jugosłowianką, te buły zbitej trawy do roztrzepania... Brr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355
11 godzin temu, Supersebusiek napisał:

To trzeba być chorym na łeb dać 9 tysięcy plus vat za krowę , jakby mi ktoś dał 7 netto to mu sprzedam pierwiastke .

Ja teraz sprzedałem jalowki po 6tys bez kart. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    604

Czas zamawiać żarcie. W moich źródłach NON GMO Soja 3130 - 3550, Rzepak 1660 - 1830, Kuku ziarno suche 1060 - 1190.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj