danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

plati    105
3 godziny temu, dantur96 napisał:

 

Skoro piszesz że ci trawa nie urosła to jest coś nie tak . Nawet na Podlasiu gdzie jest najzimniej mają już ładne trawy i pewnie Zaraz będą kosić .Z tego co piszesz tylko wnioskuje albo macie słabe stare trawy albo słabe nawożenie

Normalnie Jackowski 

 

1 godzinę temu, robert1226 napisał:

A gdzie to bliżej północne Mazowsze bo ja też z tych stron i nie ma co kosic trawy nie są złe ale jeszcze mało lucerna też jeszcze mała. 

Mój sąsiad to już dziś nawóz na łąki zaczął siać. 

U mnie po mrozie lucerna poważnie porażona 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    103

Mieszkam niedaleko jury. Ale już na zimnej ziemi. Gorzowska ma ponad 50cm ale na GO trawy trwałe to na niektórych kawałkach wygląda jak w zimę. A na jednym kawałku który jest podlewany cały rok gnojowica z plyty za podwórkiem, już się kanały holenderskie przez tyle lat na to same stworzyły. To jest rzeczywiście do koszenia. Muszę pole zwolnić i z wielkim bólem gorzowska do koszenia chyba od jutra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    876
Dnia 29.12.2020 o 09:59, Gość napisał:

Zasuszenie ćwiartki "na amen" Pollena JK.

*Zrobić roztwór 100ml wody+40ml Polleny = 140ml (można zrobić podwójną dawkę, czyli 280)

*Podać do zdojonej do sucha ćwiartki (strzykawka 20ml z jednorazową nasadką do wstrzykiwań)

*po 12h nie zdajać cwiartki (resztę cwiartek normalnie wydoić)

* po 24h zdoić ćwiartkę "do sucha", wstrzyknac kolejna dawkę roztworu

*zostawić, nie ruszać, cwiartka wypalona

Jakieś skutki uboczne są?  Np. naryw albo ropniak? Sprawdza się? Mam taką trzepniętą sztukę co chyba ćwiartka zarasta. Doimy ją przez kaniulę ale do póki ją wsadzimy to ile walki z krową. Chcę zasuszyć tą ćwiartkę na amen, a jak mają być tego jakieś konsekwencje to wolę sprzedać zanim komuś zrobi krzywdę 


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    606

Mojej krowie strzyk zarastał, więc kaniule, dreny. Weszło zapalenie, leczenie, w trakcie karencji sobie kopytkiem przeorała strzyk...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    570
1 godzinę temu, karol091193 napisał:

Jakieś skutki uboczne są?  Np. naryw albo ropniak? Sprawdza się? Mam taką trzepniętą sztukę co chyba ćwiartka zarasta. Doimy ją przez kaniulę ale do póki ją wsadzimy to ile walki z krową. Chcę zasuszyć tą ćwiartkę na amen, a jak mają być tego jakieś konsekwencje to wolę sprzedać zanim komuś zrobi krzywdę 

U mnie o takiej po wycieleniu (dużo mleka) wysadziło ćwiartkę. Masakrycznie to wyglądało. Wygoiło się co prawda za jakiś czas ale i tak pojechała bo kuku zrobiła sobie w następny strzyk.

Z tym że pollena była już lekko przeterminowana. Teraz już jej nie ma w sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    334
19 godzin temu, dantur96 napisał:

Golden spezial z josery polecacie ten produkt?

Ja nie polecam , u nas się nie sprawdziło to mleko , biegunki i dużo wzdęć było a nawet i skrętów .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    339
8 minut temu, Supersebusiek napisał:

Ja nie polecam , u nas się nie sprawdziło to mleko , biegunki i dużo wzdęć było a nawet i skrętów .

A co polecasz dobrego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    334

Sprayfo delta i sprayfo niebieskie , ogólnie mają dobre mleka nie muszą być te co ci napisałem skontaktuj się z przedstawicielem przywiezie ci jakie zechcesz mają całą gamę przejrzyj sobie na stronie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    339
Napisano (edytowany)

@Supersebusiekale jaka cena tego sprayfo kosmos 😂jak dawkujesz te mleko może zamowie dziś z internetu 

 

Edytowano przez dantur96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    339
Napisano (edytowany)

Ja patrzyłem w internecie to ceny kosmos są powyżej 300 zł za worek.Z kad zamawiasz że taka cena. Blue kosztuje te ponad 200 ja patrzyłem na deltę to ceny 340 zł 

Edytowano przez dantur96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1598

Nie widzę najmniejszego sensu kupowania tych preparatów mlwozastepczych , bo dobry to drożej wyjdzie niż mleko , a jakiś tańszy to w ogóle szkoda rękę do tego wyciągać tylko nabijanie kasy pośrednikom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    339

Czymś trzeba poić 3 miesiące nie będę poił cielaka mlekiem przecież. I tak dwa tygodnie odpajam mlekiem później dopiero przechodze na mlekopan 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1598

3 miesieczne to już wodę piją nie mleko , wolę np wody pół  na pół  z mlekiem dać niż te fajanse kupować. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    334
1 godzinę temu, dantur96 napisał:

@Supersebusiekale jaka cena tego sprayfo kosmos 😂jak dawkujesz te mleko może zamowie dziś z internetu 

 

Trzeba zważyć i tyle na worku pisze jak się to dawkuje , tam jest chyba 111 gram na litr wody .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal2399    20

@Leszy  Dobry by był ten cielak żeby nie miał białej głowy .Bo takie cielaki to tylko uchować na duże na sprzedaż zamiast byka . Takie krowy tylko się zapasają a mleka dają tyle żeby odchować cielaka.

W tym tygodniu sprzedam ostatnie 3 sztuki tych bawołów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5076

To akurat byczek, więc nic innego z niego nie będzie 😅

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2219
22 godziny temu, karol091193 napisał:

Jakieś skutki uboczne są?  Np. naryw albo ropniak? Sprawdza się? Mam taką trzepniętą sztukę co chyba ćwiartka zarasta. Doimy ją przez kaniulę ale do póki ją wsadzimy to ile walki z krową. Chcę zasuszyć tą ćwiartkę na amen, a jak mają być tego jakieś konsekwencje to wolę sprzedać zanim komuś zrobi krzywdę 

 zasusza się normalnie jak przy zasuszeniu tym przed wycieleniem  ,normalnie od razu przestaje tam produkować mleko.  Stosowałem niskie procentowo udział Polleny ,to czasem udało się zabić bakterie i uratować ćwiartkę ,ale to czasem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    258
8 godzin temu, robert1226 napisał:

Nie widzę najmniejszego sensu kupowania tych preparatów mlwozastepczych , bo dobry to drożej wyjdzie niż mleko , a jakiś tańszy to w ogóle szkoda rękę do tego wyciągać tylko nabijanie kasy pośrednikom.

Nie dawałeś to nie wiesz u mnie na tej delcie lepiej wyglądają jak na mleku krowim 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    334

Można się z tym zgodzić ale nie w każdej oborze te swoje się sprawdzi na cały okres odchowu , u nas np. na swoim mleku tydzień max do dwóch jest ok później zaczynają biegunkować .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    103
7 godzin temu, Supersebusiek napisał:

Trzeba zważyć i tyle na worku pisze jak się to dawkuje , tam jest chyba 111 gram na litr wody .

900 gr na dzień. Można więcej. Mniej w sumie też 😂 ja poje 2 miesiące w tym 5 dni mlekkem. Jedno właśnie odstawione i 3 dni już hałas straszny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    339

To wychodzi na to że worek starcza na 22 dni gdzieś na jednego cielaka to przy tej delcie to strasznie drogo wychodzi 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj