danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

kampl    105

Kiedy kosicie gorzowskie? Ja może w poniedziałek zacznę. Chociaż nie na rękę mi bo taka wysoka temperatura  W poniedziałek wtorek że urośnie duzo

Bartek01    7
8 godzin temu, vat napisał:

Może któraś z tych firm? Z tego co się zorientowałem są niby 3:

- ekogwarancja, ale od tego roku już nie certyfikuje qmp

- biocert

- cobico z nimi chyba podpiszę umowę. Koszt to 1720zl netto od 50do 100szt. 

Dokładnie, przy 100szt przychód z ekoschematu QMP ok 13tys wiec "opłacałoby sie"

Kwestia dopłat z ubojni to już inna bajka,

Pytanie czy oni mają jakieś dodatkowe potrzeby przy utrzymaniu bydła czy te z ogólnego utrzymania zwierząt są wystarczające?

Mają kontrolować raz w roku,

Troker1979    583
14 godzin temu, slawek74 napisał:

zmieniasz zbiornik? jak u handlarza kupujesz to oni dokładnie wiedzą jaki zakład jakie ma gwinty

zawór(jakiś nie orginalny i szybko padają uszczelki)  chcę nowy kupić przez neta a nie wiem jak dokładnie zmierzyć względem tego co mam.

michalcium    1370
19 godzin temu, kampl napisał:

Kiedy kosicie gorzowskie? Ja może w poniedziałek zacznę. Chociaż nie na rękę mi bo taka wysoka temperatura  W poniedziałek wtorek że urośnie duzo

Ja w sobotę do majówki liczę juz mieć zasianą kukurydzę 

niesamowity90    608

Może ktoś podpowie jak rozwiązać kwestię uprawy po orce trawy. Dobrze kombinuję, że tutaj nadałoby się zakupić agregat talerzowy z hydropakiem na przykład? Bo słyszłem opinie że na niektórych typach ziemi lubi się zapychać. Kultywator wyrzuca mi kępy trawy spod orki, a orać głębiej nie mogę bo mi się piasek wywala, więc agregaty zębowe raczej nie bardzo. A może agregat aktywny? Chociaż bierny wydaje się mniej problemowy w użytkowaniu.

No i na 3metry szerokości  pytanie ile zapotrzebowania mocy jest w agregacie talerzowym a ile w takiej bronie wirowej?

krzychu121    3966

Dzisiejsza uprawa zaoranej łąki. Brona wirowa. 2,5 m i ciągnik 90 km nie ma co robić 

IMG_20240424_174716_7.jpg

• Thanks 1

krzychu121    3966

Ładnie się zaoralo. Chodź trochę kęp też jest, ale brona ładnie to roztrząsa i zostaje mała Kępa lub udaje się je wmieszać w odwróconą skibe 

Leszy    5190
56 minut temu, niesamowity90 napisał:

Może ktoś podpowie jak rozwiązać kwestię uprawy po orce trawy. Dobrze kombinuję, że tutaj nadałoby się zakupić agregat talerzowy z hydropakiem na przykład? Bo słyszłem opinie że na niektórych typach ziemi lubi się zapychać. Kultywator wyrzuca mi kępy trawy spod orki, a orać głębiej nie mogę bo mi się piasek wywala, więc agregaty zębowe raczej nie bardzo. A może agregat aktywny? Chociaż bierny wydaje się mniej problemowy w użytkowaniu.

No i na 3metry szerokości  pytanie ile zapotrzebowania mocy jest w agregacie talerzowym a ile w takiej bronie wirowej?

Amazonką na bronie wahliwej zawsze podnosiłem na podnośniku by lekko równało, i siałem w świeżą orkę po trawie.  

• Like 1

pawlak2507    269

Do 3 metrowego agregatu talerzowego 100 koni potrzeba no i robotę robi bo wszystko potnie i dociśnie glebę

• Thanks 1

niesamowity90    608

Czyli do 130 koni 3 metrowa talerzówka czy brona wirowa z hydropakiem na spokojnie i oba typy dobrze zrobią robotę?

ThePerkins    942
Dnia 23.04.2024 o 14:00, kampl napisał:

1-1.5 tyg, bo koszę wszystko razem ... 

Xawier    223
Dnia 21.04.2024 o 11:09, kołalski napisał:

Potrzebuję pomocy bo już 3 kolejny cielak po 3 dniach od urodzenia ma ostrą biegunkę tzn. wydała praktycznie zielonkawy płyn. Jeden zdechł, drugiego udało się lekarzowi uratować antybiotykami. i teraz znowu powtórka Cielak stoi z krową i po 3 dniach biegunka... zrobiony test na 4 wirusy ' negatywny. co robić? Gdzie szukać przyczyny?

Zielona na 3 dzień to kryptosporydioza będzie. Halocur albo jeszcze coś jest ale nie pamiętam już nazwy. Używaj suchej dezynfekcji i sprzątaj codziennie plus leki

• Like 1

alfa    1207
6 godzin temu, krzychu121 napisał:

Dzisiejsza uprawa zaoranej łąki. Brona wirowa. 2,5 m i ciągnik 90 km nie ma co robić 

Czemu  na tej orce tak biało  ? 

alfa    1207

Ja pierdziele to chyba brak klasy jak to u nas mówią 

kampl    105
47 minut temu, krzychu121 napisał:

Taka urodzajna ziemia 

Haha. To ja już nie wiem czy nie wolę takiej niż moje pacyniska. Grabiami mógłbym to uprawiać. 

10 godzin temu, niesamowity90 napisał:

Czyli do 130 koni 3 metrowa talerzówka czy brona wirowa z hydropakiem na spokojnie i oba typy dobrze zrobią robotę?

Talerzowka 4m  nawet na 130 km wystarczy. Mam wirowa  4m na 180km i bardziej się brona męczy jak ciągnik. No ale u mnie to wygląda jakbyś asfalt mielił na budowie. 

IMG20230406123422.jpg

• Like 1

Ursusc385    1587
14 godzin temu, krzychu121 napisał:

Co u was mają z tymi bronami wirowymi? Jeszcze po łące to spoko, ale w tamtym roku wiosna jadę przez wioske a tam cała wioska jeden obok drugiego brona wirowa uprawiał pod kuku, sam żółty piach praktycznie tuman kurzu i mielą to jeszcze bardziej 😳

niesamowity90    608
38 minut temu, kampl napisał:

Haha. To ja już nie wiem czy nie wolę takiej niż moje pacyniska. Grabiami mógłbym to uprawiać. 

Talerzowka 4m  nawet na 130 km wystarczy. Mam wirowa  4m na 180km i bardziej się brona męczy jak ciągnik. No ale u mnie to wygląda jakbyś asfalt mielił na budowie. 

IMG20230406123422.jpg

Z tymi 3m chodzi o to że mam taki siewnik i chciałem uprawówkę z hydropakiem wziąć żeby robić jednym przejazdem. Jak sieję samym siewnikiem to mi zagłębienia po kołach zostają po siewie i mam wrażenie że przez to później buja przy koszeniu, a jak siewnik pójdzie od razu za uprawą to może będzie równiej. Mniej wilgoci ucieknie po jednym przejeździe też.

Leszy    5190
Napisano (edytowany)
27 minut temu, Ursusc385 napisał:

Co u was mają z tymi bronami wirowymi? Jeszcze po łące to spoko, ale w tamtym roku wiosna jadę przez wioske a tam cała wioska jeden obok drugiego brona wirowa uprawiał pod kuku, sam żółty piach praktycznie tuman kurzu i mielą to jeszcze bardziej 😳

Pod kuku ma być "dobrze" uprawione i basta. 😛 struktura się nie liczy, byle pole było jak stół :D 

Edytowano przez Leszy
  • Like 1

krzychu121    3966
20 minut temu, Ursusc385 napisał:

Niektórzy mają fobie na tym punkcie żeby było równiutko. I przewalają te piachy co chwila. A jak jeszcze ci co im sieja narzekają że nie równo to za rok jeszcze więcej w tym piachu grzebią. U mnie jesienią idzie talerzowka lub bezorkowiec na ściernisko. Wczesna wiosna czyli początek marca obornik i mieszam to bezorkowcem i uprawa się kończy na tym. Na początku to każdy pytał czy będę czymś to jeszcze doprawial bo tu trochę gnoju zostało na górze albo jakiś kikut po kukurydzy. Nie mogli przeżyć że tak można zostawić. W tym roku jak już dłuższy czas nie pada i co niektórzy przewalali ten piach kilka razy i jeszcze na koniec uwalowali to taki pytel się zrobił że burze piaskowe są. I co najlepsze woda przestała wsiąkać w to bo skorupa sie zrobiła z tego pytlu. Dobrze widać to po większym deszczu. U mnie są resztki na polu i jest taki trochę bałagan ale na bieżąco wszystko wsiąka a ci co powalowli to tworzą się kałuże i spływa tam gdzie niżej 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj