danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Kierownik    437

u nas tez taki byl. kupil przyczepe nowa ktora po szybkom liczemiu zwrocila mu sie w 2 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    328
1 minutę temu, leszek1000 napisał:

To pewnie kilka owijarek lata po polu 

jedna prasa mchale Fusion 3 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Nie wiem gdzie to aż taka opłacalność tych przyczep, fakt pewnie teraz już co roku któryś pokos będę robił, ale bez przesady. Na bele mam ogrodzenie, kotów nie ma to w tym roku sporo więcej odrzuciłem z pryzmy jak z bel 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12194

perkins przyczepa/sieczkarnia to duża oszczędność na wozie krócej mieszane noże się nie zużywają i czym większa skala tym większe oszczędności . są ludzie co nigdy nie przyznają się do błędów i nie chcą ''obcym'' dać zarobić nieważne jak ale samemu takie zosie samosie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

To trzeba bele większe robić jak folia droga, ja robię 145 cm, i teraz szybka matematyka

65 bel 145 cm tak tyle samo towaru co 100 bel 120 cm

Folii na te 65 bel 145 cm wyjdzie tyle co na 80 bel 120 cm, w takim przypadku 25% oszczędności folii, siatki i mniej sztuk do przerzucenia 

 

Oczywiście w miarę możliwości bo jak ktoś ma stalokomorowa to nic nie poradzi, ale jak widzę ktoś ma zmienno a turla bele 120stki... 🤦

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12194

tylko jak 120 waży 800/1000kg to czym taką 140 dygać jak to 1500kg może przekroczyć i wozić nie wygodnie 🤔


Marcin133 napisał:

Sławek ale w prasach też są noże

są bo mam prasę z nożami ale żadna prasa ani przyczepa nie zrobi jak sieczkarnia

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Z reguły jak się zapyta pryzmowcow gdzie są te ich miliony z oszczędności pryzma vs bele to rozmowa się kończy 😂 

Nie neguje pryzmy bo mi się podoba jednolitość paszy ale na Boga niech jeden drugiemu nie wciska na siłę że jest głupszy/gorszy bo robi bele a ja to robię pryzmę i jestem najmądrzejszy 🤔

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

1000kg bela to chyba gnój byś musiał prasować🤭 Damian napisał resztę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12194

takie najlepiej jedzą pierwsze zdjęcie w mojej galerii 20% suchej masy


z welgera rp12 potrafily 800 ważyć


ja koszę i ograbiam bez przetrzasania następnego prasowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Wiadomo, jak paszowóz to z kopca lżej jest, ale jak daje się ręcznie to już jedna chwała prawie. W tym roku tez sobie 1 pryzmę zrobię, z 1 albo 2 pokosu zobaczymy.. Widzisz Sławek, ja tak samo lucernę zbierałem, ni co wychodził ten towar w tym roku :/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kierownik    437

lol nie porownojmy ciecia prasy do ciecia przyczepa. Moze ta pottingera prasa ok ale wiem jak jest z Lely. Przycsepa mi tnie na 3-6cm. Zbieram 140km traktorem niecaly 1ha na przyczepe. Przyznam ze ciezej ma raczej w prasie z nozami niz w przyczepie ;)


Tez juz 2 rok nie uzywam przefrabiarki. Chociaz fajne jest to ze jednak wszystko jest ruszone i delikatnie tam gdzie pokos zgrabiony to zostaje. Lucerne to bron boze ruszac, najlepiej to byloby miec tasmy w kosiarce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12194
ThePerkins napisał:

Nawet przewracałem, dalej było mokre ..

najlepiej to pobieraly gdy sok leciał z trawy a i jakie mleko bylo 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
Napisano (edytowany)

Ja aktualnie spasam praktycznie siano SM 50% i kuku SM 32% co fajnie się miesza, chętnie jedzą i mleko nic nie spadło, a tłuszcz wzrósł względem mokrej sianokiszonki o 0,3

Edytowano przez Mateusz1q

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12194
jarecki napisał:

a jaki zapach , nawet  prysznic nie pomaga .

a żebyś wiedział ten sok sztynksił 😁


moja mokra dobrze się komponowała z qq 45%


mokra sianokoszonka mniej włókna przez to tłuszcz niższy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
5 godzin temu, damianzetor9540 napisał:

Po takim gnoju bez suszenia to bym nie miał co doić 😂

Nie wiesz co dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12194

Niektórzy nigdy nie próbowali a znają się lepiej 😀😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716

Dzisiaj ojciec pomógł mi wysypać paszowóz tzn otworzył i zamknął drzwi 😛😛😛 i przy okazji skomentował ze nie ususze trawy tylko gnoju nazbieram i krowy truje nie można tego ruszyć 😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
Napisano (edytowany)

Akurat największe pobranie było jak bele miały z 60-70% suchej masy a to chyba o to chodzi żeby zjadły max 😂 Lepiej chyba wiem co krowy chętniej jadły bo nie raz przed niepewną pogoda się zbierało mokre, krówki z pewnością się ucieszą jak po niedzieli przyjedzie nówka przetrząsarka Kuhna 🤭

A i ważne bądź mało ważne, wozu nie mam 💪

Edytowano przez damianzetor9540
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj