danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

W bele robi 

13 minut temu, Łolek napisał:

Wiesz dopiero się  uczę  a też  mam suchą sianokiszonke także dzisiaj doleje trochę wody  

Wczoraj z kolegą jak sprawdziliśmy tmr to ledwo do domu doszedłem a dzisiaj ciężko oj ciężko 

Chlejus 🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12929
18 minut temu, komizmo napisał:

No to wymieszane masz, a rozładunek robiłeś? 😁

E tam szkoda by bylo rozładować 

Ursus oj Ty  od razu chlejus poprostu smakosz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250
Napisano (edytowany)

U mnie jednak wola bardziej mokra i czym bardziej "wali" kiszonka tym lepiej pobieraja. Suche tez zjedza, ale tego objetosciowo jest wiecej i wtedy slomy prawie wcale do wozu, bo za duzo tego suchego najezalego wlokna i przebieraja, bo tresciwa niema sie do czego przykleic.

Jak jest normalna pogoda to przetrzasam raz i wystarczy. Znajomy ma dyskowa z kondycjonerem to w dobra pogode wcale nie przetrzasa a trawa lepiej schnie niz u mnie. Jakby ktos sie nad kondycjonerem zastanawial, to z obesrwacji moge polecic, bo naprawde to robi robote. W wiekszosci przypadkow kosisz, a na drugi dzien zbierasz juz fajnie podsuszona.

P.S

Uzywa ktos roztrzasacza pokosow do rotacyjnej ? Mam dosyc duza przetrzasarke, ale jakby to szlo, to zawsze jedna robota mniej.

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, Łolek napisał:

E tam szkoda by bylo rozładować 

Ursus oj Ty  od razu chlejus poprostu smakosz

Nie wiem ,ja nie pije 🤷‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Bez dobrej wilgotności, pasza treściwa się nie sklei. Dlatego kazali ci dolać wodę. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Uzywam taki i jest super sprawa tylko nie pogonisz z tym,pierwszy pokos w tęgiej trawie jak wolno jedziesz to roztrzepie a te z takich łapek ma wuja to u niego staje i nie daje rady. Pierwszy pokos tylko przewracałem raz pozniej nie przewracam juz bo po pierwsze szkoda lucerny a po drugie mam małą stara przewracarkę i nie chce mi się całego dnia spędzać na przewracaniu🤣 zobacze w tym roku jak się sprawdzi na pozadnej trawie bo sie ekstra zapowiada. No chyba ze sie dorobie kosiarki do większego ciagnika z kondycjonerem bo o innej nawet nie myslalem

Screenshot_20210508-082243_OLXpl.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
28 minut temu, Łolek napisał:

Nie wiesz co tracisz😁

Trochę wiem bo próbowałem ☺️ , ale to nie dla mnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6901
41 minut temu, asus921 napisał:

Jak jest normalna pogoda to przetrzasam raz i wystarczy. Znajomy ma dyskowa z kondycjonerem to w dobra pogode wcale nie przetrzasa a trawa lepiej schnie niz u mnie. Jakby ktos sie nad kondycjonerem zastanawial, to z obesrwacji moge polecic, bo naprawde to robi robote. W wiekszosci przypadkow kosisz, a na drugi dzien zbierasz juz fajnie podsuszona.

2,3,4 pokos też tylko koszę i zbieram następnego dnia, bez przetrząsania i bez kondycjonera :)

1 godzinę temu, Kierownik napisał:

prsyka ktos kuku Adengo? bede mial okolo 10l do odsprzedania

Zostaw sobie na przyszły rok, nie zmarnuje się ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944
2 godziny temu, Mateusz1q napisał:

Jaka pierzyna po sieczkarni? Wrzucasz suche 15 min i wymieszane rozdajesz

Ja o belce nie sieczkarni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367
1 godzinę temu, pawelmf napisał:

Zakończyłeś hodowlę

Słomy w pryzmę nie zrobię 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12194
Łolek napisał:

59 minut temu, slawek74 napisał:

czasem 100 albo i 200L na 2-2-2.5tony paszy lałem jak suche w bele robiłem nawet specjialnie w tym celu kran za oborą zrobilem

Wiesz dopiero się  uczę  a też  mam suchą sianokiszonke także dzisiaj doleje trochę wody  

Wczoraj z kolegą jak sprawdziliśmy tmr to ledwo do domu doszedłem a dzisiaj ciężko oj ciężko 

jak w belach to mokre dużo lepiej się tnie i krowy nie sortują ten tmr to na zakąskę 🤔🤭😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716
5 minut temu, michalcium napisał:

Słomy w pryzmę nie zrobię 😜

No jak nie 😛 robią 😛😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12194
asus921 napisał:

P.S Uzywa ktos roztrzasacza pokosow do rotacyjnej ? Mam dosyc duza przetrzasarke, ale jakby to szlo, to zawsze jedna robota mniej.

w dyskowej kondycjioner nie potrzebny bo pokos rozłożony a i tak najlepiej odrazu zgrabiać by wody darmo nie lać 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367
18 minut temu, radekz200 napisał:

No jak nie 😛 robią 😛😛

Ale to już rasowi pryzmiarze z dziada pradziada😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

To ja mam pewien pomysł. Dwa mausery wody, dodać cztery worki otrębów i dwa worki wysłodków tofii i voila mamy 2 tony pełnowartościowego tmr. Jeszcze zapomniałem, worek mocznika żeby poprawić parametry. Przecież to genialne

Muszę spróbować

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Te krowy to już prawie nie zwierzęta tylko maszyny do produkcji mleka 🙆‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12194
Ursus932 napisał:

Te krowy to już prawie nie zwierzęta tylko maszyny do produkcji mleka 🙆‍♂️

a ludzie na taśmie to nie 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3908
1 godzinę temu, Takisobierolnik napisał:

U mnie Sianokiszona 45 SM , qq 34 sm wysłodki 27 sm na 4200 kg idzie 1200 kg wody pobranie 67 kg tmr na krowe

Czy to nie jest oszukiwanie samego siebie? Żeby te porównanie miało jakikolwiek sens trzeba by było  założyć licznik przed poidłem i wtedy porównywać. Bo równie dobrze przy suchszym tmrze krowa wypije więcej wody i końcowy wynik może być taki sam. 

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12929
2 godziny temu, Ursus932 napisał:

Trochę wiem bo próbowałem ☺️ , ale to nie dla mnie 

Cienias😜

 

2 godziny temu, slawek74 napisał:

jak w belach to mokre dużo lepiej się tnie i krowy nie sortują ten tmr to na zakąskę 🤔🤭😁

Ta tylko mało słony był 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, Mateusz1q napisał:

Uzasadnij po paplasz jak Zbychu spod budki z piwem

A co mam Ci uzgadniać , kiedy dla Ciebie na pierwszym miejscu liczy się wydajność 

2 godziny temu, slawek74 napisał:

a ludzie na taśmie to nie 🤔

Sławek tak samo 

1 godzinę temu, Łolek napisał:

Cienias😜

 

Ta tylko mało słony był 😁

Bez przesady są inne ciekawsze rzeczy w życiu niż spożywanie trutki ☺️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj