danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wolkodaw    1
2 godziny temu, marko06060 napisał:

ile jest karencji na oprysk fluroksypyr+mcpa? oprysk stosowany punktowo na chwasty ręcznym opryskiwaczem, a zbiór pewnie na koniec maja, czy to nie zaszkodzi zwierzętom

Teoretycznie 21 dni, ale poczytaj jeszcze etykiety

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Pany pomóżcie, cieknie rozdzielacz w owijarce. Nigdy nie rozbierałem rozdzielacza a leci z pod kopułek, jak to uszczelnić? Oringow nie widać tam

20210510_112453.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373

@ChiquitaB

Nie wiem jaki rozdzielacz jest zamontowany u Ciebie. Mam jednak podobny problem z rozdzielaczem w ładowaczu czołowym. Nie ma tam żadnych oringów, aby poprawić to we własnym zakresie - taką informację usłyszałem. Jedynie co to regeneracja w zakładzie lub zakup nowego. A raczej sam zakup nowego, bo koszt regeneracji niewiele niższy od nowego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Jakie macie kosiarki dyskowe ?, czego szukać ?. Oglądałem póki co kilka sztuk to o matko, jakie gruzy, lepszym wyjściem chyba jest kupić wiraxa 2,4 za 14 netto . Jeden facet naspawał 2cm trójkąty na dyski żeby mu trawę lepiej podrzucało :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373
Napisano (edytowany)

Dwa dni wstecz widziałem ogłoszenie Pottinger Novadisc 265, czyli taką jaką sam użytkuję. Na prawdę przyzwoity sprzęt. Cena to 16500zł brutto z pełną fakturą VAT, a więc według mnie okej na ten stan co prezentowała. Fajne, proste, lekkie i dotychczas niezawodne :) 

 

image.png.4be135f23e630d20f922ff297ed92e4f.png

 

Jeszcze dostępna, udało mi się znaleźć ogłoszenie.

Edytowano przez tomo12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934
18 minut temu, tomo12 napisał:

Dwa dni wstecz widziałem ogłoszenie Pottinger Novadisc 265, czyli taką jaką sam użytkuję. Na prawdę przyzwoity sprzęt. Cena to 16500zł brutto z pełną fakturą VAT, a więc według mnie okej na ten stan co prezentowała. Fajne, proste, lekkie i dotychczas niezawodne :) 

 

 

Jeszcze dostępna, udało mi się znaleźć ogłoszenie.

Widziałem to, podejrzliwie tania , choć wolałbym kupić coś tak 12-13 tyś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12194

2.4 można nie wyrąbaną trafić ludzie likwidują ci mniejsi lub wymieniają na większe ale teraz przed sezonem napewno drożej szwagrowi w Twoich stronach kupiony kuhn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934
Napisano (edytowany)

Jak nie wyrąbana to po 19 tyś stoją. U nas dwóch ma te nowe GMD to sypią się coś,  jeden już przy 10 ha łąk 2 raz płozy zmieniał. Masz jakieś zdjęcia Danie, ile cenisz ?

Edytowano przez ThePerkins

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7225

Paanie takie zakupy to zimową porą, nie na tydzień przed sezonem 😋


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

kupkówka  to szczególna trawa i dość szybko zaczyna strzelać w kłos  i się kłosić , jak jest dobra pogoda to bym kosił bo czesto przychodzi jeden dwa dni deszczu i ona moment ucieka w kłos , 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
ThePerkins napisał:

Jak nie wyrąbana to po 19 tyś stoją. U nas dwóch ma te nowe GMD to sypią się coś,  jeden już przy 10 ha łąk 2 raz płozy zmieniał. Masz jakieś zdjęcia Danie, ile cenisz ?

zdjęcia to nie problem,moja odpukac zero awarii,pola mamy żwirowate kamieniste to płozy już drugie a poza tym śmiga,nad ceną się nie zastanawiałem a i sprzedaż raczej nie na dziś a za jakiś czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934
16 minut temu, pedro2 napisał:

Paanie takie zakupy to zimową porą, nie na tydzień przed sezonem 😋

Szukam tak zapobiegawczo, bo jak mi się mój rumpel rozleci w kilka części będzie trzeba coś podkupić ... Coś fajnego za dobrą kasę by się trafiło to bym kupił 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    604

Niedawno pytałem o dyskową Samasz tylko nie pamiętam szerokości 2,8 lub 2,4 , 22 tys. brutto kosztowała wczesną wiosną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355

A jak kosiarki takie 3.20 starsze kosza na nie równych łąkach? Nie zostawiają? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj