danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

robert1226    1599
4 godziny temu, leszek1000 napisał:

U mnie jadą po nową samasz 

Będzie dyskowa 

Jaka szerokość i za ile samasz wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    876

Samasz Kt301h późną jesienią kosztowała mnie niecałe 31 netto. Ciekawe ile teraz wołają za nią 


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    938
4 godziny temu, niesamowity90 napisał:

Niedawno pytałem o dyskową Samasz tylko nie pamiętam szerokości 2,8 lub 2,4 , 22 tys. brutto kosztowała wczesną wiosną

Talex 2,8m też w tej cenie. Widziałem wiraxa 2,4 za 13,5 netto ciekawe jakby to kosiło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1599

Mam zadatkowano kosiarkę fendt slicer 320P za 32,400 netto  kosiarka z placu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksy    5
1 godzinę temu, karol091193 napisał:

Samasz Kt301h późną jesienią kosztowała mnie niecałe 31 netto. Ciekawe ile teraz wołają za nią 

Ja za swoją z centralnym zawieszeniem 2,6m dałem 29 netto pod koniec stycznia i miała być na początku marca i nadal jej nie ma, a ogólnie mówił mi gościu ze cena kosiarek wzrasta od początku lutego bodajże albo pod koniec 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12970
8 godzin temu, leszek1000 napisał:

W tygodniu może będzie to zrobię zdjęcie. 

Z kondycjonerem?

Trafia mi sie 2,5 z kondycjonerem samasz bo zlikwidowali produkcję i może się  skuszę za 9 k , 90 kucy chyba poradzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Użytkuje ktoś stayera 6195 na bezstopniowej? Godne to uwagi jest w niezłych pieniądzach 2010r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    759

Zamowilem 10 rolek folii na pierwszy pokos, u nas w okolicy pojedyncze sztuki nigdzie nie ma 😶

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    759

No ja inna 7 warstwowa za 390 brutto plus jeszcze siatka do prasy i 4600 pękło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    759

U nas pusto wszędzie wymiecione, a niektórzy i zeszloroczna w cenie nowej sprzedają bo ilu jest rolników którzy biorą na sztuke najtansza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7254

Tak trawa rośnie? 🙃 Czy zmiana syndromu beli? 😋


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1394
Ja na ten sezon unterlanda po 335 kupiłem ale na następny płacić po 400 to chyba zawołać przyczepę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Ja chyba zrezygnuje z pokładówki i tak rezultatów nie było. 

Jedynie na pierwszy pokos 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9984
2 godziny temu, ThePerkins napisał:

Polycrop 750mm 395zł brutto 

Kupiłem od goscia co zlikwidowal hodowle po 150 zł za rolke, wrazie jak mi cos z pryzma nie wyjdzie to bedzie sie trzeva z prasa przeprosić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1579

Silottite 750mm 380zl brutto na internecie poniżej 420 ciężko znaleźć... 

Mimo tej ceny mając swoją prasę dalej wychodzi taniej kupic folie jak nająć usługę przyczepy 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12214

tak się zdaje 😁 mimo prasy i owijarki wolę nająć uslugę sieczkarnię z odwozem 🤭😉😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1579

20 ha dajmy na to 250 bel po dobrej prasie 

Rolka foli 380zl - 30 bel z rolki - 12.66zl jedna bela 

250 x 12.66 - 3165zl

Odwóz przyczepa kolega bierze 160zl od przyczepy i 2 przyczepy z hektara wychodzą 

20 ha x 40 przyczep po 160 zł - 6400zl.

+ do tego jeszcze folia pryzmowa 

 

Do bel dochodzi paliwo do belowania i zwożenia bo owijanie można zrobić fifti fifti za ugniatanie. 

Na belowanie i zwiezienie całe gówno tego paliwa pójdzie. Zróbmy 100 litrów na ciągnik z prasa i 100 litrów na zwiezienie. 200l x 5zl - 1000zl 

To mamy koszt ogólny 250 bel ~4200zl

Koszt pryzmy przy najęciu usługi 6400zl + ok 1000 zł na folie pryzmowa 

I tyle w temacie. Różnie myślałem jak zobaczyłem ceny folii, chcialem już robić pryzme ale mając swój sprzęt za ch*ja się to nie kalkuluje 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
13 minut temu, slawek74 napisał:

tak się zdaje 😁 mimo prasy i owijarki wolę nająć uslugę sieczkarnię z odwozem 🤭😉😁

Ludzie !!!wykonujący usługi dla krowiarzy , szanujcie się i kasujcie równo , nie żałować niech ruszą skarpety mleko mają w cenie 🤭,

Edytowano przez Ursus932

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373

Dolicz zużycie sprzętu, a odejmij zaoszczędzony czas i paliwo przy mieszaniu wozu. I wyjdzie jak to napisałeś fifti fifti.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj