danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Sean_Layton    119

Panowie jak myślicie czy krowa może z tego wyjść ? Ostatnio nasza 10 letnia krowa dostała porażenia po porodzie ( nigdy wcześniej go nie miała) od kilku dni walczymy o nią .. jak 1 raz był weterynarz dał witaminy , kroplówkę itp. wstała i jadła potem znowu się położyła no i w sumie już tak leży bo nie ma sił się podnieść , je nie dużo. I weterynarz przyjeżdza i tylko kroplówki daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    239
Sean_Layton napisał:

Panowie jak myślicie czy krowa może z tego wyjść ? Ostatnio nasza 10 letnia krowa dostała porażenia po porodzie ( nigdy wcześniej go nie miała) od kilku dni walczymy o nią .. jak 1 raz był weterynarz dał witaminy , kroplówkę itp. wstała i jadła potem znowu się położyła no i w sumie już tak leży bo nie ma sił się podnieść , je nie dużo. I weterynarz przyjeżdza i tylko kroplówki daje.

Ciężka sprawa nie chce cię smucić ale prawdopodobnie już nie wstanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3952
35 minut temu, Sean_Layton napisał:

Panowie jak myślicie czy krowa może z tego wyjść ? Ostatnio nasza 10 letnia krowa dostała porażenia po porodzie ( nigdy wcześniej go nie miała) od kilku dni walczymy o nią .. jak 1 raz był weterynarz dał witaminy , kroplówkę itp. wstała i jadła potem znowu się położyła no i w sumie już tak leży bo nie ma sił się podnieść , je nie dużo. I weterynarz przyjeżdza i tylko kroplówki daje.

Jak ją będziesz podnosił to jest szansa że wróci do sprawności. U mnie w tamtym roku było podobnie. Najpierw 3 razy dziennie przez 4 dni podnosiłem ją za pomocą specjalnych szczypiec. Później przez dwa dni już tylko łapałem za ogon i w ten sposób jej pomagałem bo sama nie dawała rady. A potem sama zaczęła wstawać. 2 tygodnie temu się znowu wycielila i jest wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sean_Layton    119

Niestety zdechła 😢, to była nasza najlepsza krowa. 

 

Weterynarz wspominał że serce coś nie równo pracowało i może mieć problemy z sercem.

  • Sad 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105
3 godziny temu, robert1226 napisał:

To ty masz problem sam że sobą bo to ty właśnie tak się zachowujesz.

Żyj dalej w swoim wyimaginowanym świecie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2226
2 godziny temu, Sean_Layton napisał:

Niestety zdechła 😢, to była nasza najlepsza krowa. 

 

Weterynarz wspominał że serce coś nie równo pracowało i może mieć problemy z sercem.

 A jak dawał kroplówkę to w trakcie słuchał serca ,czy ,,na pałę''

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    500

Dostała porażenia i długo musiała tak leżeć a i pewnie  próbowała wstawać dodatkowo się umeczyła . Takim starszym krowom po wycieleniu trzeba wapno podawać .

Sam miałem taki przypadek że dostała porażenia po porodzie . Dostała kroplówki wstała jadła i następnego dnia powtórka z rozrywki tak przez 3 dni . Później już było ok . 

Teraz stado mam dosyć młode to na 40 szt jedna sztuka na rok dostanie porażenia po porodzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1617
2 godziny temu, plati napisał:

Żyj dalej w swoim wyimaginowanym świecie 

Nie używaj słów których nie znasz znaczenia.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sean_Layton    119
1 godzinę temu, kizak napisał:

 A jak dawał kroplówkę to w trakcie słuchał serca ,czy ,,na pałę''

jak był kilka razy to nasłuchiwał serce.

1 godzinę temu, greg1985 napisał:

Dostała porażenia i długo musiała tak leżeć a i pewnie  próbowała wstawać dodatkowo się umeczyła . Takim starszym krowom po wycieleniu trzeba wapno podawać .

Sam miałem taki przypadek że dostała porażenia po porodzie . Dostała kroplówki wstała jadła i następnego dnia powtórka z rozrywki tak przez 3 dni . Później już było ok . 

Teraz stado mam dosyć młode to na 40 szt jedna sztuka na rok dostanie porażenia po porodzie 

akurat dostała wapno.

1 minutę temu, Sean_Layton napisał:

jak był kilka razy to nasłuchiwał serce.

akurat dostała wapno.

ogólnie to nigdy w życiu Ojca nie zdarzyła się sytuacja że krowa by zdechła po porodzie od porażenia czy coś , pierwsza taka sytuacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal2399    32

Nie trzymaj takich starych krów . 4 cielaki to max .Potem to tylko problemy z nimi. Jak to porażenie to raczej nie wstanie. Było od raz po cielaku przez kilka dni pakować glukozę i wapń .

Oczywiście po każdym dojeniu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sean_Layton    119
Napisano (edytowany)
4 godziny temu, Michal2399 napisał:

Nie trzymaj takich starych krów . 4 cielaki to max .Potem to tylko problemy z nimi. Jak to porażenie to raczej nie wstanie. Było od raz po cielaku przez kilka dni pakować glukozę i wapń .

Oczywiście po każdym dojeniu 

Ogólnie to najstarsza krowa u nas ma już prawie 20 lat i w sumie to nie ma z nią problemów, krowy to sobie chodzą na pastwisku aż do listopada mają swobodę.

 

Najsmutniejszy widok jaki widziałem to jak niedługo po zdechnięciu tej krowy jej cielak położył się przy niej.

Edytowano przez Sean_Layton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    578

Sentymenty których niestety nie ma wśród bydła. Chociaż by jak jesteś słaba/by to cię zatłuczemy. A i ogólnie chyba nie ma bardziej niewdzięcznych zwierząt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naczilu    1

Czym uprawiacie po mieszance gorzowskiej pod kukurydzę tak żeby jako tako to wyglądało orka odpada na tej ziemi o tej porze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    105

Testowałem orkę i grubera

 Orka wygląda jeszcze jakos Po gruberxe jechałem glifosatem. A pole wygląda jak ugor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    768

Jak w miarę warunki to strip till można i glifosat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105
19 godzin temu, robert1226 napisał:

Nie używaj słów których nie znasz znaczenia.

Stać Cię na coś więcej czy tylko na zasłyszane u kogoś teksty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    269
12 godzin temu, naczilu napisał:

Czym uprawiacie po mieszance gorzowskiej pod kukurydzę tak żeby jako tako to wyglądało orka odpada na tej ziemi o tej porze 

Ja orze tą pustynię nowe dłuta i jazda

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1847
Napisano (edytowany)
12 godzin temu, naczilu napisał:

Czym uprawiacie po mieszance gorzowskiej pod kukurydzę tak żeby jako tako to wyglądało orka odpada na tej ziemi o tej porze 

Orka orunia oreczka, ale to 2 maja zebrane i wilgoci było bardzo fajnie, poszedł obornik i 4 maja zasiane i już kiełek 

Edytowano przez Mateusz1q

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    105
3 minuty temu, Mateusz1q napisał:

Orka orunia oreczka, ale to 2 maja zebrane i wilgoci było bardzo fajnie, poszedł obornik i 4 maja zasiane i już kiełek 

A ja zebrałem 30 kwietnia. 2 zasiane i co? Kiełka nie ma i nie będzie. Sąsiad zasiał 30 kwietnia i już wygląda że ziarno zaraz puści. Więc może za 3 wyjdzie na wierzch. Co do diabła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6797
Dnia 6.05.2024 o 20:09, danielhaker napisał:

Trzeba do Radka zadzwonić, może jeszcze nie nakupił zapasów 😆

kupiłem chociaż dla jałówek 😛

IMG_5419.jpeg

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6797
Przed chwilą, krzychu121 napisał:

Wycofują? :)

niestety tak…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3952

U mnie dopiero był podany 3 w mojej karierze.  Ale chyba też kupię z 5 na zapas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    105

Skąd wy wiecie że wycofują? Mój weterynarz nie wiedział zbytnio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj