Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka odmianę wybrać?

1655 odpowiedzi na ten temat

#1461 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 08:06

Jaka odmianę wybrać? Oczywiście, że opady są ważne i potrzebne młodym roślinom, ktore nie mają jeszcze rozwiniętego w pełni systemu korzeniowego. Wkurzające jest to pisanie miałem mega suszę i zebrałem 10 t/ha kukurydzy, 7 t przenicy czy 5 rzepaku, albo tylko 3 pokosy. Susza to pojęcie bardzo względne. Ludzie nie zebrali nawet połowy tych plonów które podałem. U mnie nawet drzewa zaczęły podsychać a one usychają ostatnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaka odmianę wybrać? Dzisiaj, 11:18
  •  

#1462 Share klosek

klosek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 11:16

Jaka odmianę wybrać?

odmiana dynamite na ziarno bedzie ok? co polecicie jeszcze na 4-5 klase?

kolby fajne ale zdecydowanie  to będzie kiszonka. Sam Maisadour zachwala to jako super kiszonkę,  przejrzyj jeszcze raz katalog i wybierz inna odmianę.

#1463 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 11:20

Jaka odmianę wybrać? Dynamite na V klasie nie radzi sobie z suszą. Nawet jak wyrośnie to kolby słabe. To wymagająca odmiana i na kiszonkę. Rozejrzyj się za odmianami saaten union, bo warte uwagi.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1464 Share klosek

klosek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 11:20

Jaka odmianę wybrać?

Co do suszy w tym roku to jest to pojęcie bardzo indywidualne. Poziom wód gruntowych u mnie spadl o ok. 1 m. Wody nie przybyło po obecnej i poprzedniej zimie wiec sytuacja jest dość napięta.  Największe znaczenie teraz ma dobór odmiany, żeby nie trafiła na wiosenne chłody, zimną Zośkę i zdążyła nalać kolbę w czerwcu, kiedy ma największe zapotrzebowanie na wodę. Ja u siebie dobieram obecnie FAO max 230/240 - Jestem z okolic Torunia.  250 niestety dla mnie to juz ryzyko. Dodatkowo sól na pole i dużo polidapu na wczesny start. Delitop pewnie dał z 12t/ha. Znam lokalizacje spod Inowrocławia gdzie 2 lata temu ( 2013 ) kolega na poletkach wagowych miał najlepszy wynik - w dołku kuku sypneła prawie 17 t.

#1465 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 08 marzec 2016 - 12:55

Jaka odmianę wybrać?

U mnie rekord na ziarno to 13 ton przy wilgotności 24%, a u niego jak wilgotna była?

KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#1466 Share klosek

klosek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 20:44

Jaka odmianę wybrać?

musze podpytać, odpowiem jutro.

#1467 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Zainteresowania:wszystkim;p

Napisany 08 marzec 2016 - 21:29

Jaka odmianę wybrać?

To wiec moze z LG jakies odmiany ziarnowe QQ? 

#1468 Share GrzesiekAgro

GrzesiekAgro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 21:41

Jaka odmianę wybrać?

Koledzy co polecacie na kiszonke Podlaskie  obszar pomiedzy I a II gleby od 4b do V łapie 6 mozaikowata raczej zagraniczne , sieje Lg ale zwiekszam i wypróbowal bym cos nowego?

Edytowany przez GrzesiekAgro, 08 marzec 2016 - 22:17.

#1469 Share tomi1349

tomi1349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja rolnictwa , wystawy rolnicze itp.

Napisany 08 marzec 2016 - 22:11

Jaka odmianę wybrać?

Co powiecie na tematy kukurydzy susann z saaten union na ziarno?

Kuj-pom 

#1470 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 821 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 09 marzec 2016 - 10:06

Jaka odmianę wybrać?

To wiec moze z LG jakies odmiany ziarnowe QQ? 

Z LG miał sąsiad już pisałem o tym  .Do dziś wspomina ten rekordowy plon 4 tony z ha .

I love salsa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1471 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 09 marzec 2016 - 10:52

Jaka odmianę wybrać?

Oj już nie przesadzaj, dobra odmiana, w wilgotniejszych porach i na słabych stanowiskach dawała dobry plon. Dziki tylko ją potwornie lubią, bynajmniej u mnie jak przychodziły to tylko na LG, pioniera nie ruszały, susze znosiła nienajgorzej, w szczególności w fazie nabijania kolby

KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#1472 Share beeduin

beeduin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 09 marzec 2016 - 23:11

Jaka odmianę wybrać?

Miałem ze 3 lata temu lg laurena. to tak samo dziki go zmasakrowały. do tego stopnia że kołu łowieckiemu musiałem sprawe sądową zakładać. może sie 1/3 na polu ostała. plonu z ha nie mogłem określić ale jaoś te kolby co sie zostały  dość kiepskie były w porównaniu np do kws z tamtego roku

#1473 Share Eliot

Eliot

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 02:52

Jaka odmianę wybrać?

To zwykły farmazon z tymi dzikami,poprostu dziki wybierają wczesnie odmiany i pewnie jak byście zasiali lg puzniejsze a z innych firm wczesniejsze to te lg by im już tak nie smakowało.Teraz sie przyznać że siało sie wczesne z lg:}}}}

#1474 Share beeduin

beeduin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 10:39

Jaka odmianę wybrać?

MOŻE I FAO TEŻ MA WPŁYW. ale na pewno nie tylko to. dkc 3016 ma wczesne fao a dziki jej nie ruszają. Ja skłaniał bym sie raczej do tego typu ziarna I tego jak dana odmiana wiąże skrobie. dziki nie przepadają za dentami jeśli mają wybór oczywiście. co nie zmienia faktu że lg laurena bardzo lubiły

#1475 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 17:12

Jaka odmianę wybrać?

U mnie 22.44 i 33.233 dziki bardzo sobie upodobały. Nie jestem jakimś fanem pioniera, ale on był siany od miedzy, dziki przyszły na środek pola i jadły tylko LG;) Ale mowa tu o ziarnku w rządkach, bezpośrednio po siewie

#1476 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1530 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 19:41

Jaka odmianę wybrać?

Co myślicie o Oseva chcę zamówić codigreen i scudeto po jednej jednostce. Klasy ziemi to Od 4 do 6  na górkach.

#1477 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 821 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 10 marzec 2016 - 19:56

Jaka odmianę wybrać?

Oj już nie przesadzaj, dobra odmiana, w wilgotniejszych porach i na słabych stanowiskach dawała dobry plon. Dziki tylko ją potwornie lubią, bynajmniej u mnie jak przychodziły to tylko na LG, pioniera nie ruszały, susze znosiła nienajgorzej, w szczególności w fazie nabijania kolby

http://www.rolnik-fo...jęcia-2015-259/ masz niedowiarku zdjęcie kukurydzy LG.

I love salsa

#1478 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 21:16

Jaka odmianę wybrać?

Nie jestem zalogowanyy więc nie widze, a ja się po raz kolejny spytać chcę, czemu Ty wszystko do jednego worka wrzucasz? A może błąd w oprawie bądź niedobór czegoś był? Wcześniej zarzucałeś błąd w tym, że wapno człowiek posiał i kukurydza się nie udała, teraz, że to ogólnie słaba odmiana, ludzie sieją i się udaje im, a u sąsiada była zła a u Ciebie zwykła prosta Polska odmiana się udała i każda inna jakiej Ty nie siejesz jest do niczego. Zacznijmy przedstawiać obiektywnie plusy i minusy danej odmiany, opisujmy wszystkie zabiegi, dawki nawozów, całą agrotechnikę a nie chwalmy tylko JA SIEJĘ REDUTĘ TO I WY SIEJCIE BO LEPSZEJ NIE MA!

#1479 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 821 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 21:38

Jaka odmianę wybrać?

yahooo777 kolego ,a kto mówi ,że ja miałem Polską odmianę .Czytaj ze zrozumieniem ..w tym roku będę siał Redutę  pierwszy raz .Ja siałem kukurydzę w 2015 roku logo_saatbaulinz.gif:-)

Kukurydza 2015 specjalnie dla Ciebie kolego wgrałem to zdjęcie .

Największa kukurydza moja na ziarno ,średnia na kiszonkę ,a najmniejsza sąsiada odmiana LG.

Edytowany przez RafaKdziela, 10 marzec 2016 - 23:36.

I love salsa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1480 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 23:43

Jaka odmianę wybrać?

Zrozum, nie odmiana, tylko to w jaki sposób ktoś uprawia pole może się do tego przyczynić