coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

daremw    128

logika jest prosta, twierdzisz że cię stać to warto, stracić na niej to nie stracisz, jak są chęci i możliwości to kupuj, cena co prawda jak na tą klasę i twoje województwo myślę że mogła by być niższa, no ale zależy jaki popyt w najbliższej okolicy działki/działek. ja osobiście bym się nie zastanawiał dysponując odpowiednimi środkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Mam pytanie gdyż chcę kupić ziemię w przetargu ograniczonym 3 ha (uprawiałem ją 4 lata), napisałem podanie rok temu do ANR o jej wystawienie do przetargu i dzisiaj dostałem pismo z datą i godziną przetargu, tylko bardzo się zdziwiłem odnośnie jednego zapisu

" a) oświadczenia, poświadczonego przez wójta, o osobistym prowadzeniu gospodarstwa przez okres co najmniej 5 lat oraz o powierzchni użytków rolnych tegoż gospodarstwa. Jeżeli gospodarstwo leży w kilku gminach, rolnik musi uzyskać poswiadczenie ze wszystkich gmin, na terenie których leżą użytki rolne wchodzące w skład gospodarstwa, które zamierza powiększyć"

 

Czyli wg tego nie mogę kupić tego gruntu gdyż nie prowadzę gospodarstwa 5 lat? To jakaś paranoja! To poco niby ten kredyt CSK, następne narzędzie do wyłudzenia pieniędzy przez ograniczone grono krętaczy?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Mam pytanie gdyż chcę kupić ziemię w przetargu ograniczonym 3 ha (uprawiałem ją 4 lata), napisałem podanie rok temu do ANR o jej wystawienie do przetargu i dzisiaj dostałem pismo z datą i godziną przetargu, tylko bardzo się zdziwiłem odnośnie jednego zapisu

" a) oświadczenia, poświadczonego przez wójta, o osobistym prowadzeniu gospodarstwa przez okres co najmniej 5 lat oraz o powierzchni użytków rolnych tegoż gospodarstwa. Jeżeli gospodarstwo leży w kilku gminach, rolnik musi uzyskać poswiadczenie ze wszystkich gmin, na terenie których leżą użytki rolne wchodzące w skład gospodarstwa, które zamierza powiększyć"

 

Czyli wg tego nie mogę kupić tego gruntu gdyż nie prowadzę gospodarstwa 5 lat? To jakaś paranoja! To poco niby ten kredyt CSK, następne narzędzie do wyłudzenia pieniędzy przez ograniczone grono krętaczy?

to strzeliłeś sobie w kolano, nie mogłeś poczekać i skorzystać z prawa pierwokupu? teraz będziesz musiał kupić na kogoś kto jest zameldowany w twojej lub ościennej gminie i prowadzi gospodarstwo od 5 lat. sąsiedzi zapewne tez będą chętni - przykre ale nic nie poradzisz.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Nie mogłem gdyż umowe dzierżawy z ANR miał mojego wuja ojciec i on ją wypowiedział i rok jeszcze siałem na dziko, a teraz chciałem kupić i miałem nadzieje skorzystać właśnie z kredytu CSK na rozwój młodych, a tak będe zmuszony kupić za gotówkę na sąsiada ;[ Lub na matkę tylko że ona jest na zusie.

Niby nikt ma się nie wcinać do przetargu, a teraz to już sam nie wiem co robić :( Niedługo może w maju, czerwcu będzie przetarg na 11 ha dosłownie obok mnie i co super rozwine gospodarstwo przez ich je...ne przepisy!!!!!

 

Ostatnio kupiłem 2,86 ha za 41400zł z ANR pierwokup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Mam pytanie gdyż chcę kupić ziemię w przetargu ograniczonym 3 ha (uprawiałem ją 4 lata), napisałem podanie rok temu do ANR o jej wystawienie do przetargu i dzisiaj dostałem pismo z datą i godziną przetargu, tylko bardzo się zdziwiłem odnośnie jednego zapisu

" a) oświadczenia, poświadczonego przez wójta, o osobistym prowadzeniu gospodarstwa przez okres co najmniej 5 lat oraz o powierzchni użytków rolnych tegoż gospodarstwa. Jeżeli gospodarstwo leży w kilku gminach, rolnik musi uzyskać poswiadczenie ze wszystkich gmin, na terenie których leżą użytki rolne wchodzące w skład gospodarstwa, które zamierza powiększyć"

 

Czyli wg tego nie mogę kupić tego gruntu gdyż nie prowadzę gospodarstwa 5 lat? To jakaś paranoja! To poco niby ten kredyt CSK, następne narzędzie do wyłudzenia pieniędzy przez ograniczone grono krętaczy?

 

skoro będzie przetarg to musiał być wykaz ... a tam Ty z możliwością pierwokupu ? z której nie skorzystałeś bo przegapiłeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Nie mogłem gdyż umowe dzierżawy z ANR miał mojego wuja ojciec i on ją wypowiedział i rok jeszcze siałem na dziko, a teraz chciałem kupić i miałem nadzieje skorzystać właśnie z kredytu CSK na rozwój młodych, a tak będe zmuszony kupić za gotówkę na sąsiada ;[ Lub na matkę tylko że ona jest na zusie.

Niby nikt ma się nie wcinać do przetargu, a teraz to już sam nie wiem co robić :( Niedługo może w maju, czerwcu będzie przetarg na 11 ha dosłownie obok mnie i co super rozwine gospodarstwo przez ich je...ne przepisy!!!!!

 

Ostatnio kupiłem 2,86 ha za 41400zł z ANR pierwokup.

 

o rodzaju ubezpieczenia (zus czy krus) to jak dobrze pamiętam to w przepisach nic nie ma. ja bym kupił na mamę i napisał podanie do ANR o rozłożenie na raty.

a te 2,86ha to kupiłeś za fajne pieniądze, ja płaciłem w tamtym roku po 12, a teraz musiałem zapłacić po 30 za 4ha IV klasa przez miedzę - paranoja ale trzeba się rozwijać :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Chwilowo się uspokoiłem, doczytałem pismo do końca przemyślałem, przepiłem przeanalizowałem i okazuje się że jestem w "czepku" urodzony!!!

Jest w tym piśmie przed końcem podpunkt, 

 

2) w przypadku nie spełnienia warunków określonych dla rolnika indywidualnego wg.art.6,ust.1 ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego w brzmieniu nadanym ustawą o zmianie ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami skarbu państwa oraz o zmianie niektórych ustaw, ale spełniających warunki określone dla rolnika indywidualnego w brzmieniu przed wprowadzeniem tych zmian:

a) oświadczenia poświadczonego przez wójta, o osobistym prowadzeniu gospodarstwa rolnego wg. stanu na dzień 03,12,2011r. Jeżeli gospodarstwo leży w kilku gminach itd tak jak w pierwszym poscie.

 

Jeszcze na 100% nie wiem ale wstępnie wnioskuje że jestem towarem przejściowym uchwalenia ustawy niby, z wielkim podkreśleniem na niby! ustawy o SŁUPACH, a wynikiem tego jest tylko i wyłącznie nie blokada słupów tylko MR którzy zaczeli gospodarzyć po 03.12.2011 roku!!!!

 

 

w tym miejscu mam postulat do ministra o natychmiastową zmianę ustawy względem niby promowanych przez programy pomocowe UE  Młodych Rolników którzy niby mogą kupić ziemię przez kredyt MRcsk, ale nie od Rzeczypospolitej PL ze względu na ustawę o SŁUPACH!!

 

 

Ze względu że "prawie znalazłem się w sytuacji co koledzy po 03,12,2011r apeluje do administracji AF lub innych służb o naświetlenie tej sytuacji bynajmniej na teraźniejszych strajkach rolników, ponieważ dalej nie moge się pogodzić z takim paradoksem w ustawach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

ja kupilem ostatnio 50ha po 25k klasa II-IV

Gdzie ta ziemie kupiłeś? prywatnie czy od ANR? bo cena naprawde bardzo dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Pewnie kupił tam gdzie nie ma zbytniej walki o ziemie i cena jest średnia, a stwierdzenie że cena dobra nie jest słuszne, bo np. jak dla mnie 10 tys za dużo, a w moim województwie za Lublinem płacą ponad 40 za ha, a u mnie wiele powyżej 10 tys nie było transakcji, tylko teraz ANR w ciągu roku u mnie podniosła cenę 50% i przez to musiałem zapłacić 15 tys za ha, a rok temu od ANR płaciłem 10 ;[ Po prostu jak bym chciał sprzedać ziemie i krzykną bym powiedzmy 30 tys. za ha to by mnie wyśmieli i kupca bym nie znalazł, no może po paru latach. W moich stronach albo są ludzie mądrzejsi, albo głupsi, że nie biją się o kredyt na całe życie dla siebie i może jeszcze wnuków. Osobiście dla mnie granicą jest 20 tys.(wrazie kogoś chętnego na przetargu do tej kwoty licytuje) za ha i uważam że za wyższą kwotę nie ma sensu płacić za ziemie, no chyba że pod ziemią jest złoto :) no albo czarnoziem ukraiński gdzie wystarczy zasiać, opryskać chwasty i 4t pszenicy gwarantowane.

 

:lol:

Edytowano przez jacek472

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

no dobra ale jesli ziemia jest choc 4 klasy to juz daje przy normalnych warunkach przyzwoity dochód wiec te 25 tysi nie jest tragedia, a moim zdaniem 20 tysi to juz bardzo dobra oferta i gwarantuje w miare spokojny sen nabywcy hehe

Ps niema w twojej okolicy gruntów po 200 ha i w cenie  po 20 tysi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

no dobra ale jesli ziemia jest choc 4 klasy to juz daje przy normalnych warunkach przyzwoity dochód wiec te 25 tysi nie jest tragedia, a moim zdaniem 20 tysi to juz bardzo dobra oferta i gwarantuje w miare spokojny sen nabywcy hehe

Ps niema w twojej okolicy gruntów po 200 ha i w cenie  po 20 tysi?

Nie no niestety nie, maks do 5 ha i niekształtne, mozaika doliny, wymoki, do tego najczęściej część TUZ, ale jak by tak było 200ha prawie że w jednym kawałku to sam bym się porwał za 20 tys ha tylko że musiało by to być poniżej V klasy.

 

O tym dochodzie z 1 ha to patrz na ten i poprzedni rok jeśli chodzi o ceny, a nie na rok 2012 gdyż w 12 to była anomalia, no i zawsze może się nie udać jakaś uprawa i wtedy dochód nie jest taki jak byśmy chcieli. Zawsze też dopłaty mogą zlikwidować (jestem za!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryki    10

Chwilowo się uspokoiłem, doczytałem pismo do końca przemyślałem, przepiłem przeanalizowałem i okazuje się że jestem w "czepku" urodzony!!!

Jest w tym piśmie przed końcem podpunkt, 

 

2) w przypadku nie spełnienia warunków określonych dla rolnika indywidualnego wg.art.6,ust.1 ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego w brzmieniu nadanym ustawą o zmianie ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami skarbu państwa oraz o zmianie niektórych ustaw, ale spełniających warunki określone dla rolnika indywidualnego w brzmieniu przed wprowadzeniem tych zmian:

a) oświadczenia poświadczonego przez wójta, o osobistym prowadzeniu gospodarstwa rolnego wg. stanu na dzień 03,12,2011r. Jeżeli gospodarstwo leży w kilku gminach itd tak jak w pierwszym poscie.

 

Jeszcze na 100% nie wiem ale wstępnie wnioskuje że jestem towarem przejściowym uchwalenia ustawy niby, z wielkim podkreśleniem na niby! ustawy o SŁUPACH, a wynikiem tego jest tylko i wyłącznie nie blokada słupów tylko MR którzy zaczeli gospodarzyć po 03.12.2011 roku!!!!

 

 

w tym miejscu mam postulat do ministra o natychmiastową zmianę ustawy względem niby promowanych przez programy pomocowe UE  Młodych Rolników którzy niby mogą kupić ziemię przez kredyt MRcsk, ale nie od Rzeczypospolitej PL ze względu na ustawę o SŁUPACH!!

 

 

Ze względu że "prawie znalazłem się w sytuacji co koledzy po 03,12,2011r apeluje do administracji AF lub innych służb o naświetlenie tej sytuacji bynajmniej na teraźniejszych strajkach rolników, ponieważ dalej nie moge się pogodzić z takim paradoksem w ustawach!

 

Sytuacja jest znana od co najmniej trzech lat, więc to chyba ty przespałeś postulaty NSZZ RI. Niestwty w chwili obecnej to ty musisz podstawić "słupa"

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

http://olx.pl/oferta/gospodarstwo-rolne-ziemia-rolna-dubienka-okazja-CID3-ID6u9Yp.html

 

tu przyklad z twojego wojewodztwa - dzialka z rok siesprzedaje klasa ziemi bardzo dobra lecz jak mowisz pewnie duza czesc TUZ i moze sporo nieuzytkow i wtedy cena juz nie jest atrakcyjna

 

Wydaje mi się że oglądałem to w 2008 roku. Miejscowość, areał, brak zabudowań i TUZy - wszystko się zgadza. Wtedy pisali że jest też 2 klasa ziemi ale na spotkaniu była już większość 4 tej.  


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Sytuacja jest znana od co najmniej trzech lat, więc to chyba ty przespałeś postulaty NSZZ RI. Niestwty w chwili obecnej to ty musisz podstawić "słupa"

 

to w końcu jak? Skoro gospodaruje od 2011 roku od października to wg 2 podpunktu co pisałem wcześniej nie moge przystąpić do przetargu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

U nas 60-70 tys/ha stało się normą. A jeszcze parę lat temu kupiłem prawie 19ha po 25tys/ha i żaden sąsiad nie chciał dać tyle... Wszystko było by OK gdyby za galopującym wzrostem cen ziemi szła cena GUSowska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

no wlasnie a ciekawe do jakiego poziomu ceny dojda i przestana bo u nas juz i po 80 tys bogacze płacą wiec na jakim poziomie sie cena zatrzyma czy dojdzie do cen z zachodu czyli 50 tys euro na nasze 200 tys i moze wreszcie przestanie rosnac ta cena ilez mozna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

podlasie- gmina wysokie mazowieckie, gmina szepietowo i kulesze kośćielne- 50 tys to jest norma ale niektórzy już płacili po 70, powiat zambrów też normalnie po 50 a i więcej chcą (i dostają), okolice śniadowa- tam to już kilka lat wstecz po 80 nawet była, a teraz kolega stamtąd mówił że ostatnio kupił po 100 tys- 2 ha bardzo blisko od siedliska. nie da się uogólnić cen, bo np 30 km ode mnie da się kupić ziemię po 25 nawet ale to tylko jeden kierunek taki. ceny zdecydowanie są uzależnione od samej okolicy- duży popyt nabija cenę przecież.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek26    5

Świętokrzyskie powiat Opatów gmina Wojciechowice 40 tys za 1,2,3 klase trzeba dać, 4 lata temu 20 tys to był max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Tylko na mazurach to ogólnie ziemia biedna. Jaka klasa po 30tyś/ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj