coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

On wyznaje "prawo Kalego"- Kali zabrać- dobrze , Kalemu zabrać- źle B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek1983    0

ja mam tylko pytanie jesli wezmę ziemie w dzierżawę to czy właściciel możne składać wniosek o dopłaty bo ja bym wolał zęby on składał a ja miał ja w dzierżawę na umowę w gminie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Artykuł do przemyślenia tej sprawy  -  http://czas.tygodnik.pl/a/doplaty-unijne-tylko-dla-uprawiajacych-ziemie Jak się domyślam  w tym konkretnym przypadku sprawa się wydała bo właścicielka pobierała rentę/emeryturę z KRUS-u ale to nieistotne Wykładnia prawa jest jasno przedstawiona - NIE MOŻE NA 100% To czy się to wyda czy nie to inna sprawa

Edytowano przez maroon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To sorry za błąd , ale byłem przekonany że dopłaty może brać każdy kto o nie wystąpi . Jednak w artykule chodzi o bezpodstawnie pobieraną rentę , w innych przypadkach nie powinno być problemów - tak sądzę B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mój tok myślenia nie ma nic o rzeczy tylko takie są zapisy w prawie - Cytat ze strony ARiMR - tutaj link http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/platnosci-bezposrednie/jednolita-platnosc-obszarowa.html

 

" Celem systemu wsparcia bezpośredniego jest finansowe wspieranie rolników, czyli osób, które faktycznie uprawiają grunty rolne. Dopłaty nie są przewidziane dla właścicieli, którzy dysponując jedynie tytułem własności, nie zajmują się produkcją rolną. Istotą płatności obszarowych jest to, że są one przyznawane osobie, która rzeczywiście uprawia grunty rolne, tzn. decyduje, jakie rośliny uprawiać i swobodnie dokonuje odpowiednich zabiegów agrotechnicznych, zbiera plony oraz utrzymuje grunty zgodnie z normami i wymogami.

Płatności przysługują faktycznemu użytkownikowi, który rzeczywiście wykonuje wszelkie czynności niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania gospodarstwa. Mogą nimi być działania organizacyjne, kierownicze, jak i osobiste zaangażowanie w bezpośrednim wykonywaniu pracy fizycznej w gospodarstwie. Prowadzenie działalności rolniczej nie musi polegać tylko na "własnoręcznym" prowadzeniu prac polowych, ale obejmuje również: swobodne decydowanie o tym, jakie rośliny uprawiać, jakich należy dokonywać zabiegów agrotechnicznych, zbieranie samodzielnie bądź przy udziale innych osób plonów, itp. Prowadzenie działalności rolniczej rozumiane jest jako dokonywanie nakładów i czerpanie ewentualnych korzyści."

 

 

Twój przypadek mnie niewiele obchodzi i nie po to  się tu wypowiadam Piszę tylko po to aby wyprostować twoje błędne twierdzenie że dopłata należy się tylko właścicielowi pola Nie musisz więc dumać co w przypadku gdy najmiesz kogoś do roboty na polu bo takie przypadki są tu także ujęte Natomiast z twoich postów wynika że jeśli zapisaliście w akcie że wydanie nieruchomości nastąpi po żniwach to to że stałeś się właścicielem nie upoważnia cię do dopłat bo rozumiem że na kupionym polu zasiał i zbierał ktoś inny Jeśli tak było to w takim przypadku dopłaty wziąłbyś NIELEGALNIE W ŚWIETLE PRAWA Mi to wisi tylko bądź tego świadomy bo nieznajomość prawa nie zwalnia cię z jego przestrzegania

Widzisz gdybyś przeczytał z uwagą to co napisałem to wiedziałbyś że kupiłem obsiany na jesieni więc od wiosny nawozy opryski wszystko ja wykonuję to i o dopłatę zgodnie z prawem składam a czy to wisi czy nie nikogo to nie obchodzi bo z chwilą zakupu mam wszelkie prawa do nieruchomości nie po to płacę kupę kasy za ziemię aby dwa lata za żniwami czekać B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Jak posiał bez zgody właściciela to nie ma żadnych praw bo zakładał że a takich cwaniaków nie brakuje ale nie w obecnych czasach takie numery jeszzcze raz Ci powtarzam że to że obsiał nic nie znaczy co najwyżej do sądu może iść ale jest na przegranej pozycji jak nie ma kwitów ;) a Ty stale swoje :P

żadne kwity nie są potrzebne bo w agencji wystarcza świadkowie 

gdyby złożył o dopłaty to ty jesteś przegrany w agencji nie on bo prawo jest po jego stronie 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wybij sobie to z głowy daj podstawę prawną do tych bredni :D :D :D


Ale ciemnota po tym kraju się miota no ludzie dajcie spokój B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

gdzie te brednie o  wszelkich prawach sprzedają  :D  :D  :D

nie żebym  to popierał, ale w tym kraju jest inaczej

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Widzisz nie możesz dać podstawy i się spierasz :P :P  ale czego od Ciebie oczekiwać jak o rolnictwie wiesz tyle co na symulatoże farmy sobie pograsz dobranoc B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

to już masz wyżej podane co i jak 

poczytaj sobie jeszcze o prawach posiadacza samoistnego i co grozi za naruszenie tych praw

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tobie już się zupełnie w głowie poprzewracało :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja mam taki problem, że teście kupili kiedyś 1.5ha od kolesia co wyjechał do niemiec, zapłacili mu a on miał przyjechać na wpis do KW. Umowa się gdzieś zapodziała, koleś nie przyjechał a pole uprawiamy już 20 lat płacimy podatek i bierzemy dotacje. Ktoś ma pomysł co z tym idzie zrobić.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Widzisz gdybyś przeczytał z uwagą to co napisałem to wiedziałbyś że kupiłem obsiany na jesieni więc od wiosny nawozy opryski wszystko ja wykonuję to i o dopłatę zgodnie z prawem składam a czy to wisi czy nie nikogo to nie obchodzi bo z chwilą zakupu mam wszelkie prawa do nieruchomości nie po to płacę kupę kasy za ziemię aby dwa lata za żniwami czekać B)

Skoro ktoś się na to zgodził to wasza sprawa Gdyby jednak ten który zasiał nie zgodził się na to abyś przejął jego zasiew bo kupiłeś tą ziemię to nie miałbyś nic do gadania i musiałbyś cierpliwie czekać aż on to zbierze Takie jest prawo a to czy się to komuś podoba czy nie to mało istotne Co do dopłat to ciężko stwierdzić jak ARiMR potraktowałaby przypadek że zasiał kto inny a kto inny potem dalej to uprawia - ale tu musiałby powstać spór miedzy tobą a poprzednim posiadaczem aby ARiMR to rozpatrywała Skoro  jednak ty się dogadałeś z poprzednikiem i on się zgodził abyś przejął zasiew to nie ma dalszego tematu

ja mam taki problem, że teście kupili kiedyś 1.5ha od kolesia co wyjechał do niemiec, zapłacili mu a on miał przyjechać na wpis do KW. Umowa się gdzieś zapodziała, koleś nie przyjechał a pole uprawiamy już 20 lat płacimy podatek i bierzemy dotacje. Ktoś ma pomysł co z tym idzie zrobić.

Musisz zgłębić temat zasiedzenia a zwłaszcza poczytać jakie są terminy i załatwić tą sprawę zanim ten ktoś w Niemczech się obudzi i przypomni sobie o działce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dzięki panowie, chyba pogadam z jakimś adwokatem co się zna na prawie to mi powie co i jak z tym zasiedzeniem i czy ta działka kwalifikuje. Nikt z niemiec się jeszcze nie zainteresował pewnie z powodu, że dostał kasę i myśli, że działka już nie widnieje na niego ;)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zic    0

maroon dobrze piszesz jak myśli pan że jest na prawie to proszę podać powiat i nr działki i sprawdzimy w ARiMR. Dopłaty są dla uprawiającego nie mają nic wspólnego z własnością, Dopiero nowa ustawa PiS ma to uregulować. Szczególnie ziemię z zasobu ARR. Zapobiegać tzw piractwu rolnemu. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

Patrzcie , staszkowi zapomogę przyznali i jaki kozak się zrobił ;).

 

 

Tłumoku , parę postów wyżej ktoś ci napisał jak to prawnie wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

a co panowie byście zrobili w takiej sytuacji:

 

-znajomy przez kilka lat dzierżawił i nadal dzierżawi pewną działkę

-na działkę dopłaty bierze właścicielka, a nie on

-właścicielka zaproponowała mu sprzedaż, on nie chce kupić

-prawdopodobnie kupię tą działkę z jego zasiewami i kto w tej sytuacji powinien składać na dopłaty bo na pewno nie poprzednia właścicielka

 

abstrahując do ostatnich dwóch stron, rozmawiałem z dzierżawcą i to co posiał będzie mógł sobie skosić, o ile po tej ciekawej zimie będzie co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Jeśli nie ma umowy dzierżawy a ty się dogadałeś z tym co zasiał to teoretycznie możesz składać chociaż również teoretycznie dopłaty NALEŻĄ się tylko i wyłącznie temu kto uprawiał w danym roku tą ziemię Jeśli poprzednia właścicielka złoży również wniosek to ARiMR wezwie wszystkich którzy złożyli wniosek i ustali kto faktycznie to uprawia Jeśli przy tym ustalą na dodatek że poprzednia właścicielka składała wnioski a nie była do tego uprawniona to będzie musiała zwracać dopłaty za poprzednie lata Podsumowując- gdybyś dogadał się z dzierżawcą i zwrócił mu koszty poniesionej upraw i dalej ty byś to uprawiał to nie ma co gdybać - dopłaty należą się tylko tobie, natomiast jeśli aż do zbioru będzie to uprawiał dzierżawca to według prawa dopłaty należą się jemu a co zrobicie to wasza sprawa

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Kupione 2,77.Jeszcze tylko wieczorna impreza, jutrzejszy kac i mozna brać sie za robote.   25tys/ha nie meliorowane. 3a, 3b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

Kupione 2,77.Jeszcze tylko wieczorna impreza, jutrzejszy kac i mozna brać sie za robote.   25tys/ha nie meliorowane. 3a, 3b

właśnie jak to jest u was z takimi pozakupowymi imprezami? obowiązkowo? zależy z kim? kiedyś ojciec opowiadał jak kupował od jakiegoś dziadka bodajże starego kawalera i gość po transakcji u notariusza chciał iść do restauracji :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem    37

Jak by ktoś był zainteresowany, to na jutro jest zaplanowana licytacja komornicza gospodarstwa o powierzchni około 700ha w okolicach Górowa Iławieckiego koło Bartoszyc, właścicielem jest firma Widok Energia z Sopotu może ktoś coś słyszał ciekawego na ich temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

ciekaw jestem za ile to  bedzie wylicytowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj