Skocz do zawartości

akumulatory

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 listopad 2013 - 11:22

akumulatory ursus 1212 akumulatory 12 v 145Ah 760 A EN czy takie WYSTARCZĄ BO AKTUALNIE TAKOWE POSIADAM. a idzie zima i nie wiem czy nie kupić jakiś innych, i z jakiej firmy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
akumulatory Dzisiaj, 21:47
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 listopad 2013 - 11:32

akumulatory 120Ah w zupełności wystarczą, załóż do tego grzałkę i tylko dotkniesz i chodzi.

#3 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 11 listopad 2013 - 13:20

akumulatory Jak są dobre akumulatory to wystarczą.Pilnować tylko aby był naładowany i była odpowiednia gęstość elektrolitu.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#4 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 11 listopad 2013 - 18:46

akumulatory kup grzałkę, zamontuj w blok o bedzie ok. :)

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#5 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 19:57

akumulatory Grzałka zdaje egzamin jak układ chłodzenia(wymuszony przez pompę i termostat) jest zalany cieczą niezamarzaną rozprowadzaną przez CPN :D
Jak ma się dobre akumulatory,zaleje się ciepłą wodą to zapali :)

Edytowany przez locke, 11 listopad 2013 - 19:57.

Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 listopad 2013 - 18:18

akumulatory nie wiem czy tak zapali bo w drugiej szÓstce mam akumulatory 12v 145ah i 900A I LEDWO ZAPALA PO PRZELANIU WODĄ. a gdzie się montuje grzałkę w bloku?

#7 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 13 listopad 2013 - 00:12

akumulatory Z moją 12'tką nie mam większych problemów z odpalaniem w mrozy. Kręcić kręci jak głupia bez przelewania wodą. Potrzebuje jedynie nieco samostartu w kolektorze, lub starego dobrego kopciucha, ze względu na lichą kondycję silnika. :) Podstawa to rozruch na 24V (często ludzie robią agrotjuning na 12V ) i 100% sprawny rozrusznik- tj nie tracący cennej energii elektrycznej na zwarcia lub zacieranie się :)

Co do grzałki:
W nowym typie silnika - zamiast jednego z dekielków z prawej strony.
W starym- zamiast broku, lub trzeba gdzieś wkomponować przepływową.

Dobrym patentem jest też wkomponowanie w kolektor ssący świecy płomieniowej.

Edytowany przez Stefano1, 13 listopad 2013 - 00:15.

#8 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 21:19

akumulatory Z silnikami sześciocylindrowymi nie ma problemów z odpalaniem.rozruch na 24V to jest podstawa.Nasz 1214 to zima nie zima,z wodą czy bez wody pyk i chodzi.Gorzej już z z czterocylindrowymi...

#9 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 15 listopad 2013 - 09:25

akumulatory a może być tez wina rozrusznika... miałem tak w 914, na zimno nie chciała odpalić, objawy były takie jakby aku padły, bo podłączeniu pod prostownik na 2-3 min odpalał bez problemu... a że miałem w zapasie drugi rozrusznik to wmontowałem go i teraz odpala za pierwszym obrotem po nocy... może wystarczy sprawdzić rozrusznik, bo jak szczotka się przywiesza lub gdzies robi się zwarcie to wtedy i kombajnoskie akumulatorry nie wystarczą aby odpalic.. Ja mam w 1224 rozruch na 2x12v i nie narzekam w zimę odpali bez problemu nawet bez wody... ;) podstawa to sprawny rozrusznik. ;)

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 02 luty 2014 - 10:50

akumulatory Dokładnie. Wystarczy jeden zwarty zwój w stojanie lub wirniku i cała moc idzie w kosmos. Dlatego warto raz na dwa lata zawieźć rozrusznik do przeglądu, lub samemu zrobić jak się ma czym i problemów nie ma.