Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Mercator... problem..

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kamil161

kamil161

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 22 czerwiec 2011 - 15:43

Claas Mercator... problem.. Witajcie,

Mam problem a dokładnie posiadam Mercatora S... Nie wiem dlaczego ale mam straty zboża, a kiedyś ich nie było..wyrzuca wraz z słomą mi ziarno..

Czy może mieć coś z tym wspólnego to takie czarne płótno przed wytrząsaczami.. jeżeli ktoś wie po co ono wogóle tam jest, bardzo proszę o info.
u mnie jest strasznie powyginane u mnie.

Straty nie są napewno powodem źle ustawionych sit, bo zboże idzie wraz z słomą..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Mercator... problem.. Dzisiaj, 05:20
  •  

#2 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 22 czerwiec 2011 - 15:51

Claas Mercator... problem.. Ale w kłosach, czy osobno? Jeśli osobno to właśnie to płótno, ma ono za zadanie nie przepuścić ziarnek uderzonych przez cepy, takie ziarnko leci przez cały kombajn i wylatuje z tyłu. Jeśli się mylę to mnie poprawcie.

#3 Share kamil161

kamil161

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 22 czerwiec 2011 - 16:24

Claas Mercator... problem.. Tak osobno, czyli muszę to jakoś wyprostować lub coś wymyślić bo za nowe mi powiedziano 800zł.

#4 Share UrsusByczaSila

UrsusByczaSila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 22 czerwiec 2011 - 17:29

Claas Mercator... problem.. nie musisz kupowac nowego- wystarczy ze dorobisz jakies inne- np z ciezkiego brezentu i wszyc jeszcze cos na dole zeby je obciążyć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 22 czerwiec 2011 - 19:31

Claas Mercator... problem.. Co prawda nasz to Senator, ale chyba będzie tam tak samo. Tak więc jak kupiliśmy naszgo Claasa to pierwszy sezon gubił właśnie tak jak u ciebie, przed następnymi żniwami okazało się że to płótno jest do d*py i je wymieniliśmy (założylismy nowe, dociete ze starej, dość grubej wykładziny). Ale to co było w środku nie było jakieś ciężkie czy z czegoś co można pogiąć :) Po wymianie problem zanikł.

#6 Share sybi

sybi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 20:45

Claas Mercator... problem.. A moze po prostu trzeba zmniejszyc wiatr i bedzie po problemie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share CETOR

CETOR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 31 lipiec 2011 - 17:49

Claas Mercator... problem.. Witam mam dziś do zaoferowania POLSKIE instrukcje obsługi do kombajnów CLAAS:
-Mercator
-Mercator 50
-Mercator 60
-Mercator 70
-Mercator 75
-Mercator S

Instrukcje zawierają wiele fachowych porad oraz ciekawostek dotyczących obsługi-
Twojego kombajnu !!!

Instrukcja to niewielki koszt a na przykład:
-złe ustawienie sit może nas przy dzisiejszych cenach zboża o wiele więcej kosztować.
-nieodpowiednia obsługa,zastosowanie nie odpowiednich środków smarnych lub olejów może doprowadzić do poważnej usterki (duże koszta finansowe,strata cennego czasu podczas żniw)

Ustaw oraz obsługuj swój kombajn prawidłowo według instrukcji- a nie będziesz wiedział
co to znaczy nawet AWARIA KOMBAJNU !!!

Instrukcje podzielone są na działy:

-Wskazówki ogólne
-Przed uruchomieniem
-Regulacje podstawowe i omłot
-Tabele (tabele:sit ,omłotu,środków smarnych,przeglądów)
-Jak młócić każde rodzaj zboża (z jakimi ustawieniami)
-Silniki
-Dane Techniczne

Instrukcja są w języku POLSKIM wersjach książkowych mają po 150 stron, są w formacie A5, zawiera szczegółowe rysunki i ilustracje.

Posiadamy w ofercie również katalogi części do powyższych modeli kombajnów !!!
Katalogi mają po 300-400 stron i zawierają wiele fachowych ilustracji oraz numery katalogowe wszystkich części. Katalogi są bardzo przydatne podczas każdej naprawy !!!

pozdrawiam

KONTAKT

E-mail:INSTRUKCJEROLNICZE@INTERIA.PL
Tel.516370377

Edytowany przez CETOR, 24 styczeń 2013 - 23:48.

Dodaj odpowiedź