Polecane posty

Pigmei    1868

 Jak możesz zaślep skrajne rozpylacze w opryskiwaczu by otrzymać 20 m, a to już jest podzielne przez 2,5. w innym przypadku zmień siewnik na 3m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6211    1

Mam pytanie, 

Chce na jeczmieniu zrobić ścieżki technologiczne pod c330 opryskiwacz 15 metrów siewnik famarol 3 m 

Wiadomo, że trochę się robi zakładki więc jak wy robicie te ścieżki aby podczas pryskania sąsiadowi  nie opryskać pola? 

Uważam że na próbę odłączę 2 lejki  

I teraz mam zmierzyć od końca opryskiwacza  do początku koła i później rozstaw 330? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

Ja nie robię zakładek, kolejne przejazdy idealnie obok siebie. Nie zauważyłem żeby gdzieś było nie dopryskane albo żeby komuś spalić, ale u mnie są miedze. Bez miedz to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6901
8 minut temu, zetor6211 napisał:

Mam pytanie, 

Chce na jeczmieniu zrobić ścieżki technologiczne pod c330 opryskiwacz 15 metrów siewnik famarol 3 m 

Wiadomo, że trochę się robi zakładki więc jak wy robicie te ścieżki aby podczas pryskania sąsiadowi  nie opryskać pola? 

Uważam że na próbę odłączę 2 lejki  

I teraz mam zmierzyć od końca opryskiwacza  do początku koła i później rozstaw 330? 

A nie prościej przesunąć ścieżkę o te dwa lejki zamykając kolejne zasuwki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Przecież jak wiatr nie wieje to nie uszkodzisz pola sąsiada u mnie nigdy to się nie zdarzyło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w opryskiwaczu skrajną dyszę zamknąć jak obawa o sąsiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Sieję kukurydzę 6 rzędowym siewnikiem w rozstawie 75cm. Oprysk będę chciał wykonać opryskiwaczem z belką 28m, sekcjami 4m, i rozstawem kół 225cm. Założenie jest takie, żeby starać się jeździć po śladach ciągnika z siewu, oczywiście z przesunięciem kół lewych lub prawych o jeden rząd.

Wychodzi mi, że pierwszy przejazd opryskiwaczem wkoło, pomiędzy kołami będę miał 6 rządek z trzeciego przejazdu siewnikiem i 1 i 2 z czwartego przejazdu siewnikiem. Później wjeżdżam w przejazd nr 9. Jednym kołem jadę śladem z siania od powierzchni opryskanej, drugie jeden rządek dalej. Od strony opryskanej robię 3 rzędy nakładki. Dalej jeżdżę co 6 ślad ciągnika, cały czas pamiętając, że pierwsze koło jest od strony opryskanej, a drugie jeden rząd dalej. W ten sposób cały czas będę jeden rząd na połączeniu przejazdów opryskiwał dwukrotnie. Mam możliwość po przejeździe wkoło zamknąć po jednej skrajnej dyszy. Warto się bawić?

Mam nadzieję, że opisałem to w miarę przejrzyście. Jeśli ktoś ma jakieś uwagi, to bardzo proszę.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Siewnik 2.5m opryskiwacz 15. Zaczynam 1/2 siewnika później 2 pelne przejazdy w 3 zamykam i później 6 pełnych i w 7 zamykam czy już w 6 przejezdzie powinny być zamknięte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freek    4

Witam potrzebuje zębatki sciezek na 15m do Hassia dk300 mogę się zamienić na 21m i niby 18m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5019

Tak. Dziwne pytanie, ale Ci odpowiem, że na piętnaście merów opryskiwacza robię 5 przejazdów siewnikiem dookoła, a potem od lewa do prawa czy odwrotnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, zenmaniek napisał:

Czy ścieżki technologiczne robi się na poprzeczniaku pola?

 w zależności od potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikosz    20

Chcę zrobić w swoim siewniku ścieżki sterowane elektrycznie i mam pytanie odnośnie elementów wykonawczych do otwierania i zamykania zasuwek: Jak to jest rozwiązane w różnych siewnikach i jakie są zalety i wady danych rozwiązań wg. Was? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BusteR    16

Przy zamykanych klapkach jest jeden problem. Jeżeli zamkniesz klapki to zboże, które zostało w aparacie i tak zostanie wysiane, czyli ścieżki zaczną się 2-4 m dalej niż zakładałeś.


Uczmy się na błędach i ich nie powtarzajmy. Sprzedam Simsona S51 stan dobry brak dokumentów kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikosz    20

No właśnie..

A jakie rozwiązanie ma np amazone czy inne znane marki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716

Chłopcy da rade jakoś samemu dołożyć elektroniczne ścieżki do siewnika Agromasz SR 300?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

kupić części zamienne i przykręcić


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716
20 minut temu, yacenty napisał:

kupić części zamienne i przykręcić

Jest gdzieś gotowy zestaw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Skoro to aktywny na rynku siewnik to jaki problem? Tylko może nie być tanio.

Dzwonisz do producenta, podajesz rok produkcji i numer seryjny maszyny i za chwile masz ofertę. Ja bym tak zrobił. A jak bedzie oferta to mozna dumać i szukać alternatyw

  • Thanks 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716

Dzięki szefie 😛 rano do nich pisałem właśnie ale nie odzywają, się wiec trzeba zadzwonić, myślałem ze może są jakieś gotowe uniwersalne 

Edytowano przez radekz200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Każdy siewnik ma inne mechanizmy, więc raczej uniwersalnych to nie ma. W pneumatyku to już zupełnie inaczej działa. Jest zawór elektryczny, który wstawiasz w węża, którym są transportowane nasiona.

jako dygresja, ostatnio szukałem stopy hydraulicznej do przyczepy. Tu, tam, siam. W końcu napisałem do Wieltona. Dostałem ofertę i co ciekawe bezpośrednio u producenta taniej jak u dilera i w tej samej cenie co musiałbym kupić uniwersalna stopę i do niej dopiero dospawać uchwyt mocujący do ramy.

Poczekałem 2 tygodnie i akurat dziś przyjechała paleta ze stopką :P Teraz tylko 6 śrub przekręcić i jest stopa hydrauliczna.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialas33
      Witam, Potrzebuje pomocy w ustawieniu ścieżek technologicznych w siewniku euro masz 2,7m, ścieżki pod opryskiwacz 12m. Dodam iż opisy że starszych modeli siewnikow nie pasują gdyż ścieżki załącza się elektroniczne sterownikiem
    • Przez agropiotrmosz
      Witam
      Czy próba kręcona przy rzepaku w poznaniaku S043 podaje równą dawkę na ha? czy siewnik później wysiewa inną wartość?
      Bo siałem rzepak i miałem ustawioną skrzynie na dawkę 3,7 kg /ha a w polu wychodziło więcej
       
       
    • Gość
      Przez Gość
      Witam , wie ktoś ile razy zakręcic kołem w siewnika Poznaniak 6 so43/3c koło 4.00-16? Samą próbę wiem jak zrobić chodzi o te obroty koła bo na instrukcji mam inacZej napisane aniżeli na tabeli na pokrywie siewnika. I chodzi o obroty z uwzględnieniem 7% poślizgu.
    • Przez Majkelo
      Zapewne temat byl gdzies poruszany....
      Panowie jak rozwiazac problem sciezek technologicznych przy szer. opryskiwacza 18m i siewnika 3m.
       
    • Przez Krzysiu64
      Mam problem z siewnikiem poznaniak 6
      SO43/3 przy powtarzaniu próby kręconej siewnika  waga za każdym razem jest inna. Co jest tego przyczyną 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj