Skocz do zawartości

Reklama

Zetor 5320 5340

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
6 odpowiedzi na ten temat

#1 zico

zico

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 10:35

Zetor  5320 /5340 interesują mnie  opinie innych użytkowników z eksploatacji tych ciągników !!! Sam posiadam zetora 5320 z 2000 roku liczba mth trochę ponad jak 5700 jak na razie  wymieniałem mu  przednie opony, radio i akumulator teraz  powoli zaczynają się kończyć również tylne wiec wydatek się  mały szykuje dodatkowo mam zamiar założyć przednie opony typu jodła widziałem na allegro !!! Staram się być  obiektywny chociaż  należę do  fanatyków Zetora a szczególnie serii classic jakoś ta seria bardziej mi przypadła  do gustu  :rolleyes: Jak dla mnie  największa wada jest brak przedniego napędu i ciągnik jak poczuje  trochę  mokrego gruntu  zaraz  siada a odkąd założyłem tura od spodu posiada ramę co obniżyło ciągnik to lepiej nie mówić tył lekki  ciągnik niski wiec jak widzę ze  mokro to nawet nie próbuje bo ostatnio dwie  c 360 z trudem  wyciągały zetora !!! demontować mi się nie chce tura wiec do takich prac c 360 służy z racji mniejszej masy o dziwo lepiej sprawuje się  w takim  terenie i brak obciążników ! Co do spalania to w granicach od 5 do 7 litrów  na godzinę zegarową co porównując c 360 prawie to samo  w moim przypadku  jak najbardziej takie spalanie jest dla mnie do przyjęcia wiadomo ursus 3512 mniej spali najlepsze rozwiązanie  2 te ciągniki posiadać jednocześnie ale na taki dobrobyt nie mogę sobie  pozwolić wiec  nie przesiadłbym  się na ursusa mimo tych paru litrów  :rolleyes: tez  dużo osób pisało o częstej wymianie wysprzęglika  ja jeszcze  nie wymieniałem ! Ogólnie kabina duża komfortowa bardzo dobre ogrzewanie wyciszenie w miarę  dobre  podczas pracy da się  spokojnie słuchać radia gorzej już  przy uchylonych  przednich  szybach ale nie jest tak źle zresztą mi dźwięk zetora bardzo odpowiada  jak przesiadłem się z c360 to uwierzcie ze raj  wiadomo są ciągniki  o wyższym komforcie ale jest to wystarczające no jest wada brak klimy  latem daje się  to odczuć w dodatku duża  powierzchnia  szyb wiec tutaj zostaje się tylko przyzwyczaić chociaż nie jest za fajnie zawsze otwieram  wszystkie szyby i wentylator i byle do wieczora  <_<  Najwięcej nim ciągnąłem 10 ton samego ładunku na 2 przyczepach na piątym biegu  miał co robić ale to nie był kres możliwości  były dosyć duże wzniesienia ale dawał  rade na piątym biegu Głęboką orkę wykonuje  pługiem 3 skibowym na jedynce i spalanie  wychodzi mi na poziomie 7 litrów na godzinę zegarową ciężka  gleba kultywator ciąga 2,5 metra boomet gleba zwięzła potem drugi przejazd  na drugim biegu do zetora trzeba  już dolewać oleju ale jeszcze w normie skrzynia  już zaczyna tez hałasować tzn wyć  na piątym biegu ale myślę ze to od prasy i ze olej to jest od nowości w niej  tylko dolewam  wiec regularne wymienianie   by nie zaszkodziło   Większość osób  jak kiedyś  ktoś napisał już !!! bierze  opinie  ze słyszenia  a nie posiada tego ciągnika lub z innych powodów zetor ! ma jak każdy ciągnik wady i zalety ale  wybór należy do każdego z nas  nas :) ja jestem zadowolony  z posiadania zetora !  Jeszcze jedno instrukcja  przy  przestrzeganiu wymiany płynów przewiduje  okres eksploatacji 6000 mth wiec zetor  spokojnie wytrzyma tyle na moim przykładzie widać  :) :)   w silniku trochę  przeciągam te wymiany  ale staram się wymieniać na bieżąco  i tez daje ciągnik  radę

#2 zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 07 maj 2011 - 10:37

Więcej się tego nie dało napisać? Nie chciało mi się tego wszystkiego czytać bo zeza bym dostał xD
Moim zdaniem to najlepsze  ciągniki w całej produkcji, są nie do zdarcia. mam z 1996 a właściwie 1995 bo tego roku produkcja i ma nie co wiecej niż 5000, w kwietniu mu tyle wybiło xD
Prasował kilka lat temu cały czas prawie w prasie kostkującej. Pali na dotyk. Jedyny problem to zapowietrzające się hamulce. Niewiem kur** czemu ale jestem z takiej jednej rzeczy z niezadowolony, i to całej produkcji zetora !!! jak jakiś siłownik pujdzie, i się zaraz założy to może miesiąc nie pochodzi i już to wyrzucenia. Orginalne spokojnie 10 lat trzymały a te to niewiem co, teraz założyłem od opla i zobacze- jest to jedyna i chyba najwieksza wada z całej produkcji zetora !! a takto ten ciągnik jest lux
Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

#3 seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4840 postów
  • 11353504

Napisany 07 maj 2011 - 10:50

Jest już baaaardzo dużo na ten temat.

http://www.agrofoto....541-zetor-5340/

KPK Kumurun Team

#4 zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1636 postów
  • 50773554
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 07 maj 2011 - 18:28

ee chłopak sie upisał więc trzeba uszanować i mu napisać co sie sadzi sam miałem 7211 a wiec protoplaste twojego powiem ciagnik rakieta nawet w mokro jak sie wleie to idzie mocny podnosnik twarda skrzynia i silnik mój miał jak sprzedałem 9tyś mtg i chodzi dalej u faceta na orginalnych częściach maq już 13tyś mtg mówił mi ze nie doleje oleju do silnika od wymiany do wymiany, ogólnie seria super, szkoda że już tak solidnych traktorów nie robią

#5 seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4840 postów
  • 11353504

Napisany 07 maj 2011 - 21:29

W sumie to masz rację. Wkleję swojego posta do kompletu z wcześniejszego tematu bo niestety takie miałem z 5340 przygody.

Jezdziłem 5340 w lesie coś koło 6 lat. Problemy są z przekręconymi wieloklinami na półośkach, szybkom swoją precyzje gubią hamulce ale to pewno od katowania ich przy zjazdach z górek z ładunkiem, trzeci bieg zgrzytający chyba od zawsze, kłopotu z instalacją elektryczną pod deską rozdzielczą, oryginalne kable jakoś nie są najtrwalsze i zapowietrzanie się po dłuższym postoju ale na to znalazł się patent i jest ok.

Zero awarii, zero kłopotów i zawsze powrót na kołach do domu z gór. Dobry ciągniczek choć wydaje mi się że w transporcie faktycznie dużo palił. Rewelacyjnie spisuje się przy odśnieżaniu. Godny polecenia.

KPK Kumurun Team

#6 zico

zico

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 28 maj 2011 - 19:40

o z tymi  zgrzytającymi biegami to tez jest lipa  2 4 i 5 wchodzi bardzo dobrze  2 i  4  bodajże ma synchronizator najgorzej  to 3  bez zgrzytu to ciężko

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#7 seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4840 postów
  • 11353504

Napisany 28 maj 2011 - 21:26

Tym co miałem okazję jezdzić to 4 zgrzytało od nowości, trzeba było sprzęgło na dwa razy bo pewno by się to rozleciało za chwilę do reszty.
KPK Kumurun Team

Zobacz także