Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11306 odpowiedzi na ten temat

#3561 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 16 kwiecień 2013 - 07:10

Rzepak i nawożenie [połączone] Co do siarki raczej mylisz się, Saletrosan ma 13% siarki, co stanowi 32,5 SO3
http://grupaazoty.co...ta/nawozy/32/33
Plifoska 21 ma w SO3.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 12:00
  •  

#3562 Share tomek2111

tomek2111

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 16 kwiecień 2013 - 07:27

Rzepak i nawożenie [połączone] pod korzen szła polifoska 8 350kg a na niektórych polach 30ton /ha obornika od brojlerów

#3563 Share ryysiu

ryysiu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 16 kwiecień 2013 - 19:03

Rzepak i nawożenie [połączone] Nie mam dojazdu do pola, bobry drogę zrujnowały, byłem piechotą, sarenki się pasą, jakieś 20% procent rzepaku pod wodą, parę hektarów nawet ładne, ale nie ma szans wjechania na pole w ciągu najbliższego tygodnia. :( Ciekawe ile czasu zajęłoby mi rozsypanie nawozu ręcznie, na 10 ha, tz. ja bym siał a żona by mi wiadra zmieniała? Panowie pomożecie? A tak poważnie co radzicie dać jak wejdę w pole ok 25 kwietnia na pierwszy raz? Czy wszystko na raz? Czy coś z tego jeszcze będzie?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3564 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 16 kwiecień 2013 - 19:11

Hej kolego taka mała uwaga, bo w saletrosanie jest siarka ale w formie SO4 także siarki wynika że wysypałeś 250kg * 13% * 0,33 - > 10,73 kg. troche mało. a dawałeś pod korzeń cos?.
. u mnie wczoraj poleciało eksperymentalniena jedno pole 270 saletry, na drugie 350 saletrosan. W okolicach piątku druga dawka.

ps. to mój pierwszy post :)

Jak robisz doświadczenia to rób na tym samym polu najlepiej widać , Ja tak robie na pszenżycie 1ha z nawozami i 1 ha bez nawozów

No 2,4 tony saletrosanu poszło na rzepak niech je , pod koniec tyg 200 moczniku i styka

#3565 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 16 kwiecień 2013 - 19:37

Rzepak i nawożenie [połączone] Panowie a Umnie sasiad jechal na Rzepaku juz 5 Raz z nowozem i tu pytanie co on mógł siac??:P:P
Ja jutro ruszam z RSM jak wjade bo miejscami mokroo:) Pozdrawiam

#3566 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 16 kwiecień 2013 - 19:50

Rzepak i nawożenie [połączone] Może azot w małych dawkach albo "nie mam co robić jade siać nawóz" :)

#3567 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 16 kwiecień 2013 - 19:54

Rzepak i nawożenie [połączone] Małe to one nie byly sypal każdym Razem jak z rekawa .Ciagnika od rozsiewacza nie odczepia:)

#3568 Share ramona

ramona

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 16 kwiecień 2013 - 20:09

Rzepak i nawożenie [połączone] Może ci chce podnieść ciśnienie, niewiadomo ile sypie na jeden przejazd.Będziesz widział już niedługo jak jego rzepak buja.Kilka lat wstecz kolega powiedział że ma najlepszy rzepak tak dosypał że
na kwitnięću go połozylo i o tonach zostały marzenia.Wtedy jeszcze
nie skracali my rzepaków,a rosły na 2 m.

#3569 Share mano

mano

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 16 kwiecień 2013 - 20:12

Rzepak i nawożenie [połączone] tak, ja dzisiaj po raz pierwszy miałem możliwość wjechać w rzepak od jesieni udało mi się rozlać rsm na 4 ha ale koniec dnia był kiepski bo wtopa, zetorek stanął. Całe szczęście, że moja Teściowa jest mobilna :rolleyes: to udało się wyrwać sprzęt z opresji. Jutro druga część walki z jazdą "a może się uda "

#3570 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 16 kwiecień 2013 - 20:19

tak, ja dzisiaj po raz pierwszy miałem możliwość wjechać w rzepak od jesieni udało mi się rozlać rsm na 4 ha ale koniec dnia był kiepski bo wtopa, zetorek stanął. Całe szczęście, że moja Teściowa jest mobilna :rolleyes: to udało się wyrwać sprzęt z opresji. Jutro druga część walki z jazdą "a może się uda "

Hehe w mojej okolicy też zetorek lał RSM i też wtopił już na ostatniej prostej ale nie wiem czy gdzieś jechał dalej czy nie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3571 Share HORTUS

HORTUS

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 16 kwiecień 2013 - 20:30

Rzepak i nawożenie [połączone] Ktoś z was był wczoraj na czacie z Ekspertem Basf odnośnie rzepaku, mówił coś ciekawego?

#3572 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 16 kwiecień 2013 - 21:00

Hehe w mojej okolicy też zetorek lał RSM i też wtopił już na ostatniej prostej ale nie wiem czy gdzieś jechał dalej czy nie :)

dlatego ja zamiast Zetorka 72KM podpiąłem Fendta 185Km pod opryskiwacz 2500 litrów i poszedł wszędzie.... choćbyły miejsca gdzie nie było lekko, ale czekać to już teraz nie ma na co, na szczęście w miare szerokie belki (20m)

wczoraj generalnie poszła już druga dawka 220 litrów RSM32 (pierwsza 400kg Saletrosanu + 100kg soli potasowej)

teraz tylko pryskać... ale pogody znowu brak <_<

#3573 Share knoro21

knoro21

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 16 kwiecień 2013 - 22:29

Rzepak i nawożenie [połączone] Jest sens jeszcze dawania sirczanu amonu zdazy sie rozłozyc tak by był dostepny dla roślin? Jeśli zrezygnuje z siarczanu planuje dac 250 saletry i za tydzien do 10 dni 200 saletry. Rzepak z dnia na dzien zielenszy ładny a wjechac nie ma jak gdyby byla pogoda w przeciagu tygodnia by sie wjechalo a tak..

#3574 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 17 kwiecień 2013 - 07:55

Rzepak i nawożenie [połączone] Koledzy mam pytanie...
ile dajecie łącznie w czystym składniku potasu? Ja dałem przed siewem ok 95kg...
wczoraj siałem nawozy pod zasiew jęczmienia i zostało mi trochę soli i tak myślę czy nie wysypać tego na rzepak jeszcze razem z 2 dawką saletry... Co myślicie? jest jeszcze sens żeby sypać ten potas?

#3575 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 17 kwiecień 2013 - 09:36

Rzepak i nawożenie [połączone] trochę późno na potas wg mnie mogłeś sobie policzyc ile Ci wyjdzie pod jare i dac wczesniej choć napewno by niezaszkodził.

My siejemy, a Bóg daje plony.

#3576 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 17 kwiecień 2013 - 15:49

Jest sens jeszcze dawania sirczanu amonu zdazy sie rozłozyc tak by był dostepny dla roślin? Jeśli zrezygnuje z siarczanu planuje dac 250 saletry i za tydzien do 10 dni 200 saletry. Rzepak z dnia na dzien zielenszy ładny a wjechac nie ma jak gdyby byla pogoda w przeciagu tygodnia by sie wjechalo a tak..

W glebie wilgoci jest sporo więc rozpuścić się powinien. Siarka będzie dość szybko dostępna dla roślin bo łatwo migruje w glebie, gorzej ten azot, trochę minie zanim rzepak będzie w stanie go pobrać.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#3577 Share knoro21

knoro21

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 17 kwiecień 2013 - 16:25

Rzepak i nawożenie [połączone] Z siarki raczej zrezygnuje juz w tym roku rzepak pierwszy raz jest na tym polu wiec po zbozach moze cos zostalo. Na jaki plon mozna jeszcze liczyc siejac 1 dawka w najblizszych dniach nastepnie druga no i oczywiscie pełna ochrona. Przyjmijmy ze pogoda bedzie sprzyjajaca 3,5 tony do osiagnięcia?

#3578 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 17 kwiecień 2013 - 17:08

Rzepak i nawożenie [połączone] Nie ma odpowiedzi rok jaki jest taki jest każdy drapie sie po głowie co to bedzie :D jedni mówia że na początku maja bedzie żółto inni że nie.

#3579 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 17 kwiecień 2013 - 19:26

Rzepak i nawożenie [połączone] a u mnie od wczoraj wszyscy dopiero sieją pierwszą dawke saletry nielicząc tych co siali na początku marca bo paru takich było, ale nieliczni. Ja połowe wysiałem 18 marca czyli przed tym ostatnim śniegiem a z resztą od wczoraj walcze na 2 ciągniki, jednym sieje a drugi stoi w zapasie do wyciągania i ma co robić :D. Generalnie jakieś wielkiej różnicy nie widzę między tymi rzepakami, może nieco ciemniejszy kolor, a wielkość ta sama. Ciekaw jestem jak to wyjdzie w plonie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3580 Share juras390

juras390

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 17 kwiecień 2013 - 19:48