Skocz do zawartości

S-Piotr

Members
 • Zawartość

  1864
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

48 Excellent

O S-Piotr

 • Ranga
  S-Piotr
 • Urodziny 30.12.1969

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Miasto Legnica Dolnyśląsk
 • Zainteresowania
  kobiety,wino i loty w kosmos.

Ostatnio na profilu byli

11376 wyświetleń profilu
 1. RSM -kto z was używa tego nawozu

  To nie to samo inna forma azotu ,teraz rośliny nie potrzebują saletry tylko mocznika .
 2. Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON

  Dobry czas na zakup RSM-mu a ja mam trochę zbiorników.   https://www.olx.pl/oferta/zbiorniki-ibc-tysiaczka-CID757-IDpcGwj.html
 3. Maszt do c360

  Szukaj masztu z elektrycznego Bułgara. ma lekką konstrukcję i jest łatwy do adaptacji do ciągnika .
 4. Opryski rzepaku i innych oleistych

  Kiła to narośl na korzeniach takie (nieregularne kóle). pęknięty korzeń to raczej śmietka .
 5. Belarus 820.2

  [galleryimg=635888] Jaz zadbasz to fajny ciągnik. 
 6. Rozpylacze eźektorowe dwustrumieniowe 8Ms110p2

  U mnie filterki czarne 100 meszy , robią robotę.
 7. Monitoring

  A ja polecam taki kare  https://ivolta.pl/ds-2ce16d0t-it3-2-8mm-kamera-hd-tvi-typu-bullet/11424/produkt/?gclid=Cj0KCQjwr53OBRCDARIsAL0vKrOV-_zW3Uw1DeQSeQjY8_B1XvgYvVbh76iAL-8yt7VewQZ8wrOYBgwaAtm5EALw_wcB jestem na etapie projektu 5 kamer na gospodarstwo . 
 8. Na złomie znajdź blachę nierdzewną (zmywarka pralka itp,) wytnij dopasuj na zewnątrz i od środka , kup śruby i nakrętki kwasiak (najlepiej A4)  poczyść powierzchnie zbiornika od środka i zewnątrz ,powierć to wszystko  od blachy nałóż silikony ( lub kleju do wklejania szyb samochodowych ) dokręć śruby , i masz naprawiony na parę złotych , sam mam tak połatany , żaden klej czy żywica nie poklei tego plastyku. szkoda kasy na pseudo kleje. Zrób jak opisałem , a zapomnisz o problemie. 
 9. RSM -kto z was używa tego nawozu

  Osobiście RSM tylko dodaje do oprysku na płatka , nie dodaje żadnych azotowych do dokarmiania , to dostają rośliny pod korzeń.  Kolega dolewał RSM-mu i wyskoczyły poparzenia , i większa presja chorób.   
 10. RSM -kto z was używa tego nawozu

  Też stosuje RSM w zabiegu na płatka ,ale to raczej służy poprawie przyczepności i wchłanianiu , niż dokarmieniu . 25 l na ha, 
 11. RSM -kto z was używa tego nawozu

  Jeśli mikro ma być doglebowe ,to nie widzę przeciw wskazań ,bo jeśli dolistnie to lipa, praktycznie roślina liśćmi niczego nie przyjmie.
 12. RSM -kto z was używa tego nawozu

  Poczytaj czym jest RSM i zobaczysz różnice w składzie ,  zalety cena i precyzyjne aplikowanie, sam ogarniasz jednym ciągnikiem ,  wady w pierwszym roku duże koszty na zbiorniki i końcówki .
 13. Rzepak i nawożenie [połączone]

  pH wody to nie wszystko , drugi czynnik to twardość wody , a tu trzeba użyć soli ,  miękka woda o pH 5, pozwala na zmniejszenie dawek ŚOR o od30%, bez utraty efektywności ich działania . Prosty miernik na pH  http://allegro.pl/miernik-ph-atc-wody-tester-kwasomierz-do-basenu-i6684168166.html Tester twardości wody http://allegro.pl/tester-twardosci-wody-probowka-instrukcja-i5005841640.html  Miernik pH jest bardzo dokładny ,potwierdziłem to w laboratorium spożywczym z aparaturą za grube tysiące ,pokazał takie same wskazania. Tester twardości , u mnie pokazał że mam lekko twardą wodę . Garść tabletek soli (takiej do uzdatniania wody lub basenu) na 1000l i 120ml kwasku daje pH 5.  Ważne tak zakwaszona woda , wymaga natychmiastowego wypryskania cieczy z opryskiwacza , pozostawione w opryskiwaczu resztki tracą całkowicie swoje działanie.
 14. Rzepak i nawożenie [połączone]

  I tu popełniasz śmiertelny błąd pod nazwą bor , poczytaj że bor w mieszaninach obniża ich skuteczność ,   
 15. RSM -kto z was używa tego nawozu

  Panowie idea aplikacji RSM jest to wielka kropla która szybko spływa po liściu , to jedno drugie powierzchnia pokrycia ,a te końcówki z linku leją tylko strugi jak dla mnie to lipa .
×