Damianursus30

Members
  • Ilość treści

    494
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

94 Excellent

O Damianursus30

  • Ranga
    Zaawansowany
  • Urodziny 01/01/1997

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Lubelszczyzna

Ostatnio na profilu byli

10418 wyświetleń profilu
  1. Nowa działka, nie badana. Przypuszczam że zasobnosc kiepska. 200 tarnogranu pod agregat. W tych miejscach mocno piaszczysta ziemia, ale działka obok ziemia taka sama i żyto zielone a wszystko zrobiłem tak samo. Zyto posiałem na 4ha, z czego jakies 30 arów jest żółte na jednej działce Chyba nie wygląda to na grzyb, tylko bardziej ph/składniki ?
  2. Żółte place na polu, V i VI. Ktoś podpowie jak to ratować? Dodatkowo rdza (ciepła jesień, siew 18 września). Działka obok mimo tej samej klasy wygląda normalnie.
  3. Witam, jakis pomysł jak to ratować? Nowa dzialka
  4. Puma Uniwersal 069EW muszę zastosować żeby wytępić samosiewy owsa zwyczajnego w życie. Na etykiecie nie ma słowem że można stosować w uprawach żyta ozimego. Sprzedawca ŚOR twierdzi, że można zastosować bez problemu i powinno sobie poradzić. Może ktoś potwierdzić?
  5. Podpinając się pod temat, mam pytanie do osób bardziej doświadczonych. Mianowicie czy opryski na owies głuchy, moga zadziałać także w przypadku owsa zwyczajnego (samosiewy)?
  6. Witam, Mam pytanie. Nowa działka, pH 4.5, 1.5t/ha radkowitu miesiąc temu, myślę o 1t/ha granulowanej kredy pod korzeń. Jest szansa że cokolwiek z gorczycy urośnie? Nie spodziewam się super plonow ale zastanawiam się czy po prostu roślina w ogóle na tym urośnie
  7. Mam pytanie do doświadczonych osób. Mianowicie chciałbym zapytać o wsiewkę koniczyny czerwonej w jęczmień jary. Do tej pory wsiewkę robiłem zawsze owies i nie było nigdy problemów. W tym roku chciałbym spróbować z jeczmieniem jarym. Mianowicie boję się wysiać koniczyny w tym samym terminie siewu co jęczmień z uwagi na to, że koniczyna może go przerosnąć Zatem pytanie brzmi, czy mogę posiać jęczmień jary, a następnie po kilku tygodniach rozsiać koniczynę czerwona i wszystko to zabronowac chwastownikiem? (Chodzi mi o to czy koniczyna czerwona wsiana na przykład na koniec kwietnia poradzi sobie i czy chwastownik można zastosować na jęczmień jary, bo czymś po tych kilku tygodniach trzeba bedzie spulchnić skorupę ziemi) Czy raczej te kilka tygodni opóźnienia niewiele dadzą?
  8. Czy dobrze rozumiem, że trzeba wpisać wszystkie uprawy do systemu zgłoszone do dopłat za rok 2022, oraz stan zwierząt zgodny z tym z dopłat (a nie obecnym) również? I mogę wpisać że np każda uprawa była dotknięta szusza ok 20%, a oni sami ta wartość zaniża lub zawyża?
  9. Czy wie ktoś może, czy w rolnictwie ekologicznym są jakiekolwiek dozwolone środki do ochrony grzybowej pszenicy? Miałem w tym roku problem z jedną odmianą i grzyby mocno zaatakowały pszenicę która nie miała ochrony grzybowej
  10. Panowie ceny cenami, ale powiedzcie mi czym pozbyć się śniedzi cuchnącej z pszenicy? Zawalona ochrona grzybowa na jednej działce, po wykoszeniu pszenica śmierdzi, mimo, że grzyb był widoczny na ok. 10 procentach uprawy, to na przyczepach nie wygląda to za dobrze i nie mam pojęcia jak uratować pszenicę. Mlynek/petkus? Czy da się jakoś to wyczyścić? Nigdy nie mieliśmy takiej sytuacji w gospodarstwie.
  11. Mam pytanie, czysto techniczne. Jeśli realizuje biznesplan z Restrukturyzacji, to czy mogę z działki która ma przykładowo 1.5ha odłączyć geodezyjnie fragment działki np. 15ar i wyłączyć ją z produkcji rolnej (np. Na cele budowlane) podczas trwania zobowiązania? Czy musi minąć 3 lata realizacji biznesplanu (od wypłaty 1 transzy) zanim będę mógł coś z tym zrobic, czy musi minąć 5 lat (od wypłaty 1 transzy) , czyli całkowite zakończenie programu?
  12. Mam pytanie, odnośnie II raty, czy jeśli pieniądze dostałem w kwietniu, zakup z bp zrealizowałem w maju, to czy muszę czekać do przyszłego roku na złożenie wniosku o II ratę, czy można to zrobić wcześniej, skoro zakup został już zrealizowany?
  13. Witam, nie znalazłem tu jeszcze takiego tematu. A jestem ciekawy czy są tu osoby zajmujące się rolnictwem ekologicznym. Jeśli tak, zapraszam do dyskusji dotyczącym technologii upraw zbóż. Jakie plony uzyskujecie, jak regulujecie zachwaszczenie do minimum, oraz jak z nawożeniem i kosztami. Myślę, że fajnie byłoby wypracować dyskusje, dzięki której gospodarstwa mogłyby podnieść jakość swoich upraw.
  14. Mam pytanie odnośnie działalności pozarolniczej. Czy domownik, będąc osoba pracująca na etacie i będąca ubezpieczona w ZUS, ma możliwość wejścia w ubezpieczenie KRUS i skorzystania z dotacji na działalność pozarolnicza, rok po rozpoczęciu ubezpieczenia w KRUS? Czy to jakoś ze sobą koliduje?
  15. 5 luty składany był wniosek o 1 ratę, osoba piszącą wniosek zaskoczona, bo w poprzednich naborach wszystko z paliwem zawsze przechodziło 😂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj