Damianursus30

Members
 • Ilość treści

  497
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

94 Excellent

O Damianursus30

 • Ranga
  Zaawansowany
 • Urodziny 01/01/1997

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Lubelszczyzna

Ostatnio na profilu byli

10467 wyświetleń profilu
 1. Mam pytanie Mam strączkowe na nasiona opryskane od chwastu przedwschodowo , mogę zastosować jakas bakto tarcze i podpiąć to pod biologiczna ochronę upraw? Czy nie mogę użyć herbicydu?
 2. Dziękuję za konkretną pomoc dotyczącą OBECNEJ sytuacji zboża. Skorzystam i cofnę się w czasie do jesieni żeby naprawić ten błąd
 3. Witam mam pytanie. Zyto w fazie 2 i 3 kolanka. Szybka wiosna/warunki i zaspałem z odchwaszczaniem. Myslalem żeby to uratować Axialem z winnetou (komplet pakk), zastanawiam się tylko czy już nie jest za późno i jak bardzo mogę sobie zaszkodzić, jeśli producent podaje użycie środka do 2 kolanka a zastosuje oprysk w fazie 3 kolanka. (axial do bbch 37 więc się nie martwię, pytanie co z dwulisciennymi)
 4. Nowa działka, nie badana. Przypuszczam że zasobnosc kiepska. 200 tarnogranu pod agregat. W tych miejscach mocno piaszczysta ziemia, ale działka obok ziemia taka sama i żyto zielone a wszystko zrobiłem tak samo. Zyto posiałem na 4ha, z czego jakies 30 arów jest żółte na jednej działce Chyba nie wygląda to na grzyb, tylko bardziej ph/składniki ?
 5. Żółte place na polu, V i VI. Ktoś podpowie jak to ratować? Dodatkowo rdza (ciepła jesień, siew 18 września). Działka obok mimo tej samej klasy wygląda normalnie.
 6. Witam, jakis pomysł jak to ratować? Nowa dzialka
 7. Puma Uniwersal 069EW muszę zastosować żeby wytępić samosiewy owsa zwyczajnego w życie. Na etykiecie nie ma słowem że można stosować w uprawach żyta ozimego. Sprzedawca ŚOR twierdzi, że można zastosować bez problemu i powinno sobie poradzić. Może ktoś potwierdzić?
 8. Podpinając się pod temat, mam pytanie do osób bardziej doświadczonych. Mianowicie czy opryski na owies głuchy, moga zadziałać także w przypadku owsa zwyczajnego (samosiewy)?
 9. Witam, Mam pytanie. Nowa działka, pH 4.5, 1.5t/ha radkowitu miesiąc temu, myślę o 1t/ha granulowanej kredy pod korzeń. Jest szansa że cokolwiek z gorczycy urośnie? Nie spodziewam się super plonow ale zastanawiam się czy po prostu roślina w ogóle na tym urośnie
 10. Mam pytanie do doświadczonych osób. Mianowicie chciałbym zapytać o wsiewkę koniczyny czerwonej w jęczmień jary. Do tej pory wsiewkę robiłem zawsze owies i nie było nigdy problemów. W tym roku chciałbym spróbować z jeczmieniem jarym. Mianowicie boję się wysiać koniczyny w tym samym terminie siewu co jęczmień z uwagi na to, że koniczyna może go przerosnąć Zatem pytanie brzmi, czy mogę posiać jęczmień jary, a następnie po kilku tygodniach rozsiać koniczynę czerwona i wszystko to zabronowac chwastownikiem? (Chodzi mi o to czy koniczyna czerwona wsiana na przykład na koniec kwietnia poradzi sobie i czy chwastownik można zastosować na jęczmień jary, bo czymś po tych kilku tygodniach trzeba bedzie spulchnić skorupę ziemi) Czy raczej te kilka tygodni opóźnienia niewiele dadzą?
 11. Czy dobrze rozumiem, że trzeba wpisać wszystkie uprawy do systemu zgłoszone do dopłat za rok 2022, oraz stan zwierząt zgodny z tym z dopłat (a nie obecnym) również? I mogę wpisać że np każda uprawa była dotknięta szusza ok 20%, a oni sami ta wartość zaniża lub zawyża?
 12. Czy wie ktoś może, czy w rolnictwie ekologicznym są jakiekolwiek dozwolone środki do ochrony grzybowej pszenicy? Miałem w tym roku problem z jedną odmianą i grzyby mocno zaatakowały pszenicę która nie miała ochrony grzybowej
 13. Panowie ceny cenami, ale powiedzcie mi czym pozbyć się śniedzi cuchnącej z pszenicy? Zawalona ochrona grzybowa na jednej działce, po wykoszeniu pszenica śmierdzi, mimo, że grzyb był widoczny na ok. 10 procentach uprawy, to na przyczepach nie wygląda to za dobrze i nie mam pojęcia jak uratować pszenicę. Mlynek/petkus? Czy da się jakoś to wyczyścić? Nigdy nie mieliśmy takiej sytuacji w gospodarstwie.
 14. Mam pytanie, czysto techniczne. Jeśli realizuje biznesplan z Restrukturyzacji, to czy mogę z działki która ma przykładowo 1.5ha odłączyć geodezyjnie fragment działki np. 15ar i wyłączyć ją z produkcji rolnej (np. Na cele budowlane) podczas trwania zobowiązania? Czy musi minąć 3 lata realizacji biznesplanu (od wypłaty 1 transzy) zanim będę mógł coś z tym zrobic, czy musi minąć 5 lat (od wypłaty 1 transzy) , czyli całkowite zakończenie programu?
 15. Mam pytanie, odnośnie II raty, czy jeśli pieniądze dostałem w kwietniu, zakup z bp zrealizowałem w maju, to czy muszę czekać do przyszłego roku na złożenie wniosku o II ratę, czy można to zrobić wcześniej, skoro zakup został już zrealizowany?
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj