Skocz do zawartości

majes

Members
 • Zawartość

  896
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

4 Neutral

2 obserwujących

O majes

 • Ranga
  Zaawansowany

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Nawożenie kukurydzy

  Po rzepaku chce zasiac qq. Słoma ścięta, rozsiany poplon. Ziemia 5 klasa. Górka piach a dołek, dolina mokro jak diabli. czy lepiej zniszczyć poplon na jesieni, rozsiac pomiot i zaorać. Czy zostawić to do wiosny, na wiosnę rozsiac pomiot, talerzowka i siew?
 2. Hodowla przepiórek

  Szukam osób, które pomogą mi na start w hodowli. Proszę o kontakt.
 3. Jęczmień ozimy i jary

  nie spałem jeszcze jęczmienia, planuje posiac po kuku na ziarno. Myślałem że to za późno na jęczmień ale skoro u ciebie siany tak późno dał taki plon, to się chyba nie będę zastanawiał.
 4. Poplony

  Pod kukurydzę po rzepaku co byście zaproponowali? pole nie ruszane, myślałem dać gorczycy z 15kg + 50kg zboża i to stalerzowac. Z samosiewami rzepaku powinno być chyba ok.
 5. Rzepak i nawożenie [połączone]

  Ile % wilgotności dziennie przy słonecznej pogodzie możne oddać rzepak?
 6. Odświeżę temat. Potrzebuje dokupić system zbierania oleju do Renault Ares 550. Mam przy nim gniazda chyba ISO 7241 (http://rolmetplus.pl/544-szybkozlacze-hydrauliczne-plaskie-iso-10-g-3-8-gniazdo-.html) Znalazłem w Mizar to złącze 86001432 ale dostałem odpowiedź ze sklepu że nie będzie pasowało. Trochę mnie to dziwi bo wymiarami chyba pasuje.   Możecie potwierdzić że ten system rzeczywiście nie pasuje?
 7. Ochrona kukurydzy

  Też trochę się zdziwiłem na jednym polu. Kupiłem Cornmax 1L + nixon 80g bo byłem pewien że perzu nie ma na polu a tu zonk. W jednym miejscu i od miedzy zielono. Ciekawe czy ta mieszanina poradzi sobie z perzem, ale lepiej chyba było by zamiast nixona dać Rimel.
 8. Pomiot ptasi

  Dlaczego na jesieni nie stosujesz? Bezorkowo robisz? Wychodzi że same jare uprawiasz, można wiedzieć co? Bo jak np qq to ok, jest czas na uprawę.
 9. Jaka odmianę kukurydzy wybrać?

  sial ktoś odmianę Babexx na ziarno? Możecie coś o niej napisać? Jaki plan, wilgotność,
 10. Owies jak uprawiać?

  A kiedy lepiej podać rsm, teraz w fazie 2-3 liści czy na początku krzewienie? Przed siewem dostał polidap i sól.
 11. Jak uprawiać kukurydzę

  czy po wymarzniętym rzepaku trzeba orać, czy wystarczy talerzówka? Na jesieni poszedł Command 2L + Mezotop 1L
 12. Pomiot ptasi

  Przecież napisałem że wymiękł. Za dużo deszczu.
 13. Pomiot ptasi

  Na jesieni dałem 10t kurzaka pod rzepak, ten rzepak wymiękł. Co byście dali teraz pod qq? Dawać coś z PK czy tylko azot?
 14. Nawożenie kukurydzy

  Pod kukurydzę na ziarno, plon 7t (nie wiem czy to dużo, pierwszy raz będę siał) ziemia IV klasa wychodzi że trzeba dać 100P, 250K, 210N, 50Mg Na jesieni dałem 150kg polidapu i 250 kg soli to jakie nawożenie zastosować? Jak bym dał kizerytu 100kg + soli 100kg + RSM32 150kg pod agregat. W podsiewacz np. YaraMila Corn (7-20-28) i pogłównie mocznik lub RSM. Będzie dobrze?
 15. Rzepak i nawożenie [połączone]

  Pomóżcie z tym rsm
×