Skocz do zawartości

Reklama

Zmina łożyska w kosiarce rotacyjnej Polskiej

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
3 odpowiedzi na ten temat

#1 Wajcha17

Wajcha17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 19 październik 2010 - 16:37

Witam chciałem zmienić łożysko w kosiarce rotacyjnej na małym kole pasowym gdyż stare się rozpadło, w jaki sposób mogę wymienić na nowe, wszystko było by okej ale jak już wcześniej wspomniałem stare się rozpadło i najprawdopodobniej przez to nie mogę wyciągnąć tej mniejszej tulejki z ośki, jeżeli macie pomysł jak by to ściągnąć proszę abyście napisali gdyż ja nie mogę sobie z tym dać już rady, próbowałem rozbić ale boje się żeby nie uszkodzić tego co jest wewnątrz.
Tu macie zdjęcie gdzie pokazałem w którym miejscu jest mniej-więcej zlokalizowane to łożysko :
http://yfrog.com/74kosiarkap

#2 Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • 6007472
  • Zainteresowania:USŁUGA KOSZENIA ZBÓŻ KOZIENICE, MAZOWIECKIE, OKOLICE

Napisany 19 październik 2010 - 18:39

Czyli, jeżeli łożysko Ci się rozpadło na 2 części i ta o mniejszej średnicy została na walku cy gdzieś tam, to proponuje przecinak młotek powinno ładnie pęknąć ponieważ jak wiadomo łożysko to nie jest czysta stal, tylko to jest staliwo, wchodzące w żeliwo, dlatego jest kruche, a jak nie to szlifierka nad ciąć z jednej strony i wtedy lekko młoteczkiem i powinno odlecieć.  B)

#3 endriu007

endriu007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 19 październik 2010 - 18:45

Najlepiej ponacinaj szlifierką w kilku miejscach, potem przecinak  młotek i musi zejść.

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#4 gusin24

gusin24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów
  • 3804598

Napisany 08 grudzień 2010 - 21:04

A to kolo pasowe już zdemontowałeś?? Bo u mnie ta wymiana łożyska zakończyła się nowym kołem pasowym, nowa oska, łożyskami trybem i ta tutka która mocuje wszystko do skrzyni przekładni kątowej. Poprostu żaden ściągacz nie dawał sobie rady ze ściągnięciem tego kola pasowego. Ddobrze ze miałem  kolo na zapasie, a reszta do grene i w pole. do skrzyni przekładni proponuje smar zamiast oleju, szczególnie w wysłużonych kosiarkach. pozdrawiam

Jeśli masz konto na Facebooku możesz zalogować się klikając w przycisk