Skocz do zawartości

Zdjęcie

Woda z olejem w silniku...

27 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rastafarmer

rastafarmer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 14:13

Woda z olejem w silniku... Witam! Dzisiaj rano wlewałem wode do chłodzenia silnika i zauważyłem że weszło jej ponad 20 litrów... Widząc że nigdzie nie ucieka otworzyłem wlew oleju i było tam pełno wody razem z olejem. Przedostała się z kanałów wodnych do silnika, tylko jakim cudem jeśli woda była na noc zlewana do zera...? Może jakaś uszczelka puściła? Dwa dni temu jeździłem ruskiem i już wtedy była woda w oleju ponieważ nawet w przewodach olejowych jest pełno zmarzniętej wody z olejem... Co chłopaki o tym myślicie..? bo mnie już krew zalewa...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Woda z olejem w silniku... Dzisiaj, 07:56
  •  

#2 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 14:41

Woda z olejem w silniku... Jak poszła woda w olej to raczej bez ściągania głowicy się nie obędzie, może by wina uszczelki, może by pęknięta głowica, może by wina skorodowanej tulei (co bardzo możliwe bo jak piszesz zalewałeś go wodą), acha a jaki masz model ciągnika masz może intercooler? Bo czasami intercooler potrafi się rozszczelni i narobi takiej samej roboty... dziwne, ze poszło ci aż tyle wody, pewnie wlewałeś już na pracującym silniku?

#3 Share damian95

damian95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 14:51

Woda z olejem w silniku... A mnie to dziwi że nawet zdziebko wody się nie rozlało :) Bo jeśli to uszczelka to jak szybko musiała przepuszczać wode. A jakim pojemnikiem lałeś(ilu litrowe).??

#4 Share Mateusz2

Mateusz2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,maszyny rolnicze,...

Napisany 05 styczeń 2010 - 15:21

Woda z olejem w silniku... U mnie w c-385 pękła tuleja i woda się zmieszała z olejem, a pękła przez to że brat wlał wody na gorący silnik... u ciebie raczej uszczelka pod głowicą :) no ale nie dowiesz się jak nie zdejmiesz głowicy.

#5 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 15:27

Woda z olejem w silniku... musi być niezła dziura, skoro potrafiło tak na bieżąco uciekać z chłodnicy. Musisz zdjąć głowicę i wtedy dopiero się przekonasz.

#6 Share wojtek93

wojtek93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 15:28

Woda z olejem w silniku... Ja jak miałem c-385 to miałem to samo i okazało się żę pęknięta głowica :)

#7 Share Arturo

Arturo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 15:34

Woda z olejem w silniku... Raczej tuleja umarła
Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

#8 Share wojtek93

wojtek93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 17:54

Woda z olejem w silniku... Racja to miałem na myśli :)

#9 Share rastafarmer

rastafarmer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 12:07

Woda z olejem w silniku... tuleja, ale dlaczego...? ciągnik ma niespełna rok po kapitalce... nowe tłoki, tuleje, wał, pierścienie itp. jakiś czas po remoncie widać było sączący się olej spod uszczelki głowicy od strony pompy wtryskowej na wysokości trzeciego tłoka. Ma to coś wspólnego z wczorajszą awarią...?

#10 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 16:24

Woda z olejem w silniku... możliwe że uszczelniacze przy nasadzie tulei nie wytrzymały. jeśli lejesz wodę do układu to mogło się zdażyć, że przy spuszczaniu kranik się czymś zatkał i nie zeszła cała woda i to spowodowało pęknięcie tulei lub lel obrucenie podczas pracy
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kamis

kamis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 13:37

Woda z olejem w silniku... ja bym ci radził najpierw zdjąć miskę olejową ,apotem wlać wodę i będziesz mniej więcej widział skąd wycieka woda . np. która tuleją cieknie woda . a może przy zakładaniu nowych tulei uległa uszkodzeniu uszczelka na tulei

#12 Share Mariuszczs

Mariuszczs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 20 styczeń 2010 - 22:27

Woda z olejem w silniku... nie wiem jaki to silnik ale może zamarznieta woda wypchneła ci którąś zaślepkę kanału wodnego - np pod pokrywą zaworową

#13 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 04 marzec 2013 - 21:43

Woda z olejem w silniku... Witam
Chciałbym ponowić temat. Kupiłem MTZ 552 i zauważyłem że w chłodnicy płyn jest jakiś czarny i tłusty a na korku jest osad jakby oliwa. Obserwowałem olej w silniku i stan zdaje się trzymać. Uszczelkę pod głowicą mam w jednym miejscu walniętą bo mi lekko poci ale co z tym płynem?

KPK KUMURUN TEAM

#14 Share gelo707

gelo707

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 22:14

Woda z olejem w silniku... Olej nie zmienia koloru ma szary? A silnik był rozgrzany do temp. roboczej? Teraz pewnie nie rozgrzeje go tak, ale pod wpływem ciężkiej pracy jak się zagrzeje, może iść olej do płynu i na odwrót. To że cieknie olej z pod głowicy to jeszcze nic nie oznacza, choć niewykluczone, że uszczelka może być walnięta. Nie było zaglądane do chłodnicy przed kupnem? Kiedyś widziałem mtz w komisie w Lipie jak z korka spustowego wody w bloku, wykapywał olej:)

Edytowany przez gelo707, 04 marzec 2013 - 22:19.

c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

#15 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 22:26

Woda z olejem w silniku... No niestety do chłodnicy nie popatrzyłem. Teraz to już nie ma znaczenia. Nie patrzyłem na oliwę przy rozgrzanym silniku tylko sprawdzałem stan na zimnym. Jak ostatnio wymieniałem czujnik temperatury wody to leciał czyściutki klarowny płyn tylko dziś jak zajrzałem przez korek to trochę mnie to zdziwiło. Jakieś sugestie? Od czego zacząć?

KPK KUMURUN TEAM

#16 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 19:24

Woda z olejem w silniku... Kolego to co opisujesz dręczy moją c360 - przyczyna uszczelka. Wywala mi na jednym cylindrze - jest za nisko i średnio co 1,2-3 lata muszę odkrecać jedną głowice ściągać (naszczęści wiem jaką) Przerywa mi pomiędzy cylindrem a kanałem wodnym. U ciebie na 99% jest wina w uszczelce, będzie tylko gorzej

#17 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 20:36

Woda z olejem w silniku... Będę się cieszył jeśli to będzie tylko uszczelka. Akurat teraz nie będę go potrzebował tylko zrobię sobie pod ziemniaki i na spokojnie rozbiorę silnik. Do tego czasu musi wytrzymać.

KPK KUMURUN TEAM

#18 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 07:14

Woda z olejem w silniku... Zależy jak szybko postępuje ci awaria. Mi najpierw delikatnie zmienia kolor woda, potem nalot na korku, nastepnie woda robi się taka tłusta. Raz dojeździłem tak że dymił z chłodnicy, przy tym zawsze ubywa mi wody w chłodnicy, na początku troszkę a potem w połowie dnia muszę dolewać.

#19 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 21:19

Woda z olejem w silniku... Jest dokładnie tak jak mówisz. Na razie czekam nic nie dotykam zobaczymy. A może by tak spróbować głowicę dokręcić?

KPK KUMURUN TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 07:09

Woda z olejem w silniku... Jak jest jeszcze fabrycznie dokręcona to bardziej się nie da. Ja na twoim miejscu zrobił bym to teraz, z głowicą jest mało roboty (popołudnie) a przy tych ziemniakach byś sprawdził czy to było to bo potem w grubszej robocie szukać to nie wesoło.

Dodaj odpowiedź