Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Mercator

2631 odpowiedzi na ten temat

#1401 Share TurekR

TurekR

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 18:54

Claas Mercator witam od niedawna jestem właścicielem mercatora bez numeru.Chodzi mi po głowie wymiana pasa jezdnego no i ze zdjeciem go z kół niema większego problemu o tyle wyjecie go między kołem a podajnikiem ziarnowym już jest poprostu jest zawąska szczelina jak to zrobić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Mercator Dzisiaj, 13:44
  •  

#1402 Share lukaszk1515

lukaszk1515

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, sport, rolnictwo

Napisany 10 czerwiec 2014 - 19:55

Claas Mercator hmm, może trzeba podajniki na dole trochę wysunąć? wymontowywałem je w żniwa rok temu i to żaden problem, kilka minut Ci to zajmie, nie ma mnie teraz w domu i nie pamiętam dokładnie jak one są przymocowane, ale to żadna filozofia prawdopodobnie.

#1403 Share TurekR

TurekR

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 20:28

Claas Mercator dzięki kolego. A może ktoś ma inne metody wymiany tego pasa , będe mocno wdzieczny.

#1404 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 21:38

Claas Mercator Witam ,ja kilka dni temu zmieniałem i jest dość ciężko ale tak pas przekręcałem aż wyszedł :rolleyes: Pozdrawiam.

#1405 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 11 czerwiec 2014 - 05:44

Claas Mercator a kolego powiedz jeszcze nam jakiej marki będziesz zakładał pas?

#1406 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 11 czerwiec 2014 - 17:06

Claas Mercator Witam, no ja założyłem Obtibelts-a, pisze na nim że jest niemiecki (made in germany) i dolny i górny taki dałem, miałem chęć kupić Gates-a, ale sklepowy mi odradził mówił że on założył Gates-a to dwa sezony i bez przyśpieszacza nie ruszy kombajn z miejsca i też ma zakładać Optibelts-a, a cena ich jest zbliżona, ja potrujny kupiłem w tamtym roku Gates i go teraz założyłem, a te dwa na młocarnie, heder i sześciokątny kupiłem firmy claas ;) Pozdrawiam.

#1407 Share Pawelek998

Pawelek998

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 11 czerwiec 2014 - 17:52

Claas Mercator Ja jak wymieniałem pas jezdny to trochę wysunąłem podajnik i bez problemu dało się wyciągnąć pas a też założyłem OPTIBELTA (700zł dałem).

#1408 Share TurekR

TurekR

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 11 czerwiec 2014 - 19:13

Claas Mercator A jakie obroty wyciągacie na przyspieszaczu po wymianie pasa.

#1409 Share Pawelek998

Pawelek998

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 11 czerwiec 2014 - 19:22

Claas Mercator U mnie nie działa ten obrotomierz więc nie powiem bo coś mam nie tak z tym ślimakiem od linki lub z wałkiem sprzęgłowym bo jak dokręcę ten ślimak że łapie za wałek to go blokuje a jak wykręcę trochę to już nie załapie za wałek i licznik stoi.

#1410 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 11 czerwiec 2014 - 19:54

Claas Mercator ja juz pas wymieniałem lata temu na gatesa (i złego słowa nie powiem, nie rozciągnąl sie), to w każdym razie przed wymianą miałem zakres tylko 8-12 (a poniżej 8 pas sie ślizgał i palił), to po wymianie osiagałem prawie do 16, takze róznica była znaczna (oraz na najniższej prędkości nie było żadnych pośłizgów)

Edytowany przez nunu85, 11 czerwiec 2014 - 19:55.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1411 Share Pawelek998

Pawelek998

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 11 czerwiec 2014 - 20:08

Claas Mercator Ja jak zmieniałem na Optibelta to stary był Orginal Claas i jak porównałem oba to ten nowy po obwodzie był dość sporo krótszy. A w tamte żniwa na dwójce bez przyspieszacza nie było mowy o jeździe zobaczymy jak będzie teraz.

#1412 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 11 czerwiec 2014 - 21:19

Claas Mercator Witam,u mnie też stary originał był dłuższy i z kół zdjełem bez problemu, a nowego było ciężko założyć aż zrobiłem ściągacz i koło ze sprężyną z cisnołem, i to jeszcze było trudno wciągnąć pas ;) Pozdrawiam.

#1413 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 11 czerwiec 2014 - 23:29

Claas Mercator

no to już troszkę o nim wiem, dzięki ;) a Ty, Wiesław z którego roku masz tego mercatora? I jak Ci się sprawuje? :)

Sprawuje mni się bardzo dobrze a z rocznikiem to mam tak na jednym kole 71 a na drugim 79 i w końcu sam nie wiem pewne że któreś koło było zmieniane ale to najmiejszy z tym kłopot ,a koła mam 18,4-30 :) Pozdrawiam.

#1414 Share TurekR

TurekR

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 16:17

Claas Mercator Panowie umnie pszyspieszacz pracuje zakresie obrotów 6-11 da rade jeszcze w żniwa oblecieć czy wymieniać pas.Jadąc 3 godziny z miesca zakupu nie zauważyłem oznak ślizgania a ruszałem z trójki bez pszyspieszacza i szedł. Jedynie jest trochę wolny średnia wyszła ok 15/godz.

#1415 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 16:34

Claas Mercator jak nie jest mocno postrzępiony czy popękany, to czemu nie ma wytrzymać.
Tylko wolno bedziesz miał pracować na 1.

#1416 Share TurekR

TurekR

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 17:40

Claas Mercator A może na dwójce da radę, powiecmy 2 i8 na pszyspieszaczu heder 3,60 zboża w granicach 4-6ton.

#1417 Share Pawelek998

Pawelek998

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 19:52

Claas Mercator U mnie na dwójce bez przyspieszacza stawał w miejscu a na przyspieszaczu szedł ale to znowu było za szybko (w zależności od zboża). Miejscami dało rade jechać na przyspieszaczu ale często trzeba było zmieniać bieg a jedynką znowu było za wolno. Zobaczę jak będzie po wymianie pasa.

#1418 Share M4N1Ut3k

M4N1Ut3k

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 20:07

Claas Mercator Witajcie, wymieniam przy hederze palce na rurkach podbieracza no i mam pytanie do Was, napinacz gumowy rurki jest cos takiego i nie wiem jak to zalozyc, a nie chce naciagac sie na koszty, wymienial ktos to i pomoze?

#1419 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 20:16

Claas Mercator Witam, jest coś takiego, chodzi Ci zapewne o te rurki w bębnie,są tam w środku specjalne zaczepy do tych sprężyn, ja nie mogłem ich dostać kupić to zamontowałem sprężynki metalowe, tylko długość musi być odpowiednia i zamontować tak aby nie miały możliwości wypadania z zaczepów i odpięcia się ,dodam że jak kombajn kupiłem to część spręzyn metalowych było już założone ,a fabrycznie są sprężyny gumowe, tak się to nazywa wg. katalogu :rolleyes: Pozdrawiam.

Edytowany przez wieslaw16, 15 czerwiec 2014 - 20:19.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1420 Share M4N1Ut3k

M4N1Ut3k

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 20:24

Claas Mercator no wlasnie sa sa ja dostalem te napinacze gumowe, ale sa inne niz te stare i nie pasuja wedlug mnie bo nie robia zadnej pracy sa poprostu za luzno do tamtych uchwytow i nie wiem co teraz sprobuje moze ze sprezynami ale sprawdzony sposob??