Matey

Dopłaty bezpośrednie 2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Shaun    243

Wszystko już na koncie szkoda, że co rok coraz mniej przy takiej samej strukturze Niestety pis pachołki żydo USA pchają nas do wojny hybrydowej z Rosją. pis prze w UE by znieść ograniczenia w handlu z Ukrainą produktami rolnymi

Stary ciesz się, że nie zostałeś zlinczowany za tak śmiała wypowiedź.

 

Do czego to w ogóle doszło, że polski rolnik czeka na te dopłaty jakby to było "być albo nie być". Ok, rozumiem, że większość opiera się na dopłatach jako znaczący zastrzyk środków ale to jest jakieś chore, żeby płakać, że jeszcze nie ma dopłat. Wiem, są różne skrajne sytuacje, problemy, ale k**wa miejcie jakieś myślenie no. Temat długi i szeroki ale np nawozy kupuje jak jest korzystny okres a nie wtedy gdy przelew z ARiMR dotrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Kto podpisał CETA bez czytania a na niby negocjowaną przez Członków(by nie być wulgarnym) PO
Dopłaty i 500+ to kasa która ma zrekompensować pracę za pół darmo. Jak naraźe bez dopłaty dał bym radę, ale........ jak np pszenica poniżej 500zl/t i szalony dzierżawca za działkę pH 4,3 dopłata podatek i dla kurek kilka q/ha przy plonie....... ma dać radę?

Azot kupuje w sierpniu, PK maj/czerwiec płacę jak przyjedzie. Kredyt tylko by na nim zarobić, a nie posiadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Shaun, Ansu, przecież o to chodzi. Kij i marchewka. Uzależnić jak największą część społeczeństwa od decyzji rządzących. Wtedy ma się kontrolę.

Dla wielu już dopłaty stanowią "być albo nie być", inni jeszcze nie, ale wystarczy zwiększyć kwotę importu i ci, co jeszcze nie, będą już... I to robią rządy zobowiązane do ochrony własnego kraju. Bo oni na tym nie ucierpią. 

UE wprowadziła dopłaty tylko częściowo dla ochrony własnego rynku (skoro USA i Kanada to robią), ale też by uzależnić własnych producentów, a reszcie społeczeństwa powiedzieć "za to macie tanią żywność". O tym, że gdyby nie konieczność finansowania dopłat i innych form uzależnień podatki mogłyby być niższe i ludzi byłoby stać na droższą żywność oczywiście nie mówią.

Podobnie z 500+, "my dajemy, wybierzcie innych, to wam zabiorą". To daje poparcie wielu wyborców, którzy by wcześniej nie oddali głosu na nich. A że innym trzeba zabrać, to już nie nasz problem... Na razie.

Podobnie wielu postrzega to co się obecnie dzieje - "już mam na koncie wszystkie dopłaty. Wspaniały PiS". To, że mają mniej niż rok wcześniej, jakoś umyka uwadze... A jeśli nawet nie, to nie jest to wina PiS. To inni. Bo to inni decydują.

 

Jak wielu innych jestem uzależniony od dopłat, ponieważ wprowadzenie ich postawiło na głowie ekonomię gospodarzenia i stosunek popyt/podaż. Mając 80 ha własnych gruntów nie jestem w stanie przy obecnych cenach i regulacjach zwyczajnie przeżyć. Założyli mi kaganiec i pokazali że albo będę robił jak oni chcą, albo padnę. I robię jak oni chcą...

I to mnie niesamowicie wk...wia.

Bo nie po to tyrałem, by móc kupić ziemię i nie po to doprowadziłem ją do kultury pozwalającej na prowadzenie normalnej produkcji, z której można godnie żyć.

Teraz czekam na dopłaty... Bez bólu, wystarczy w czerwcu, ale muszę je mieć! By żyć...  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

próbowałeś kiedy funkcjonować bez dopłat ? bo ja robiłem to wiele lat ....więc może sam sobie założyłeś ten kaganiec nastawiając się na łatwą kasę 

zawsze miałem ustawione gospodarstwo pod hodowlę i nigdy nie byłem uzależniony od dopłat bo zawsze zysk był ,  mniejszy czy większy ale był 

dają to biorę i jest to spora kasa bo jak to się mówi czysta na rękę 

ale przy obecnym stanie pogłowia mogę spokojnie funkcjonować bez dopłat bo tak naprawdę jest to kasa którą odkładam na konto dzieciom 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522

jak napisał Ecopiotr jesteś jeszcze nie ale wystarczy że rząd otworzy szerzej drzwi ukraińskim produktom rolnym i będziesz już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1125

próbowałeś kiedy funkcjonować bez dopłat ? bo ja robiłem to wiele lat ....więc może sam sobie założyłeś ten kaganiec nastawiając się na łatwą kasę 

zawsze miałem ustawione gospodarstwo pod hodowlę i nigdy nie byłem uzależniony od dopłat bo zawsze zysk był ,  mniejszy czy większy ale był 

dają to biorę i jest to spora kasa bo jak to się mówi czysta na rękę 

ale przy obecnym stanie pogłowia mogę spokojnie funkcjonować bez dopłat bo tak naprawdę jest to kasa którą odkładam na konto dzieciom 

 

Nie ukrywajmy dopłata jest zastrzykiem gotówki ale jak kolega pisze to bez niej można normalnie funkcjonować tylko część gospodarstw jakby nie dopłaty to już by ich nie było a tak to jakoś tam działają.

 

W całym systemie dopłat nie pasuje mi to że okres wypłat jest długi i dla przykładu przykładowy Kowalski dostaję dopłatę do 1 ha (1000 zł) na początku wypłat i kupuje 244 l/ON (4,10 zł/l) zaś Nowak też dostaje na 1 ha (1000 zł) tylko dziś i już kupuje 227 l/ON (4,4 zł/l) i jeżeli ktoś czeka na dopłaty a ceny rosną to dopłata maleje i się denerwuje że dopłaty nie ma.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotka    14

Mam pytanie czy wyplacaja resztę zaliczek.Czy od 19 grudnia ktoś dostał czy raczej cisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

witam

czy wy tez macie utrudnienia w dostępie do systemu informatycznego arimr wniosek przez internet

po wcisnieciu mapy działki mam komunikat brak geometrii dla działki ewidencyjnej nie można wyswietlic mapy czy to może błąd przeglądarki

 

Kolego ciesz sie ze nie masz geometrii. żarcik, bo nie składam przez Internet. Pewnie nie masz geometrii dlatego ze w BP jest wielka nagonka na wyrysowanie geometri dla dzialek. To wielki jest bubel wymyślony przez KE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

Kolego ciesz sie ze nie masz geometrii. żarcik, bo nie składam przez Internet. Pewnie nie masz geometrii dlatego ze w BP jest wielka nagonka na wyrysowanie geometri dla dzialek. To wielki jest bubel wymyślony przez KE.

 

dzięki Robert za info , w listopadzie na początku dostałem zaliczke   ale tylko nie całe 50%  wcześniej armir nie wzywał mnie do wyjasnień  psemnie czekam na decyzje wtedy  wyjasni się dlaczego  nie otrzymałem 70% zaliczki  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dzięki Robert za info , w listopadzie na początku dostałem zaliczke ale tylko nie całe 50% wcześniej armir nie wzywał mnie do wyjasnień psemnie czekam na decyzje wtedy wyjasni się dlaczego nie otrzymałem 70% zaliczki

 

w taki wypadku jest jedno wytłumaczenie. Pracownik BP nie wprowadzil poprawnie danych z wniosku. Nie wszystkie dzialki czy powierzchnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelus    4

"

Od października br. Weszły w życie o nowe zasady dotyczące identyfikacji i rejestracji zwierząt gospodarskich. Obowiązków przybyło zwłaszcza hodowcom trzody, jednak i hodowcy bydła muszą pamiętać o dokonaniu spisu stanu stada do końca grudnia."  o co to chodzi ? Posiadam 20 sztuk zarejestrowanych z paszportami opasów . Też mnie to dotyczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

tak jak najbardziej 

musisz złożyć spis do końca grudnia 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154
Dnia 23.12.2016 o 16:36, pawelus napisał:

 

"

Od października br. Weszły w życie o nowe zasady dotyczące identyfikacji i rejestracji zwierząt gospodarskich. Obowiązków przybyło zwłaszcza hodowcom trzody, jednak i hodowcy bydła muszą pamiętać o dokonaniu spisu stanu stada do końca grudnia."  o co to chodzi ? Posiadam 20 sztuk zarejestrowanych z paszportami opasów . Też mnie to dotyczy?

 

 

 

Mają wszystko w bazie IRZ, rolnik ma wszystko w księdze rejestracji. Mimo to nałożyli nakaz ww. spisu. Ot taka "dobra zmiana".....

 

Nie jest to tylko w tym roku ale i w każdym kolejnym. Najpóźniej do 31 grudnia.

 

30.12.2016r dostarczę z rok bieżący, a 2.01.2017r za następny i niech spadają :D

 

______________________________________________________________________________________________________________________________

http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

Edytowano przez andrewk

„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

masz obowiązek wyprostować na konie roku niespójności jeśli takowe są i po to jest oświadczenie pisemne 

konsekwencji to pewnie kontrola i sankcje za brak aktualizacji danych w systemie rejestracji jeśli są tam niespójności albo inne kwiatki 

skąd wiesz że ktoś nie  przemieścił pomyłkowo lub celowo coś na twój nr . gospodarstwa ? 

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Ta ludziska idą biorą karteczkę, idą po wykaz zwierząt zarejestrowanych na kolanie kopiuj wklej i dziekuje.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 nie wiem co sugerujesz ale na moje stado figurowały dwie sztuki których nigdy nie miałem 

 jedna to była pomyłka  urzędnika PB bo bo źle wprowadził nr. z zgłoszenia

 druga przybyła z innego województwa i sprawa jest wyjaśniana w miejscu zgłoszenia - być może też źle nr wprowadzili  

 kilka niespójności z powodu nieprawidłowego przemieszczania przez firmę skupującą 

 kupują np . 20 dnia miesiąca  i tak zgłaszają przemieszczenie ....a między swoimi stadami przemieszczają   te szt na 19 dnia ...i to wisi niespójne mimo że żadnej mojej  winy i ja nic nie mogę sprostować . 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

tak robią,jak byłem zanieść listę,brali wyciągi  i na miejscu wypełniają.

Rozmawiałem znajomą kierowniczką po co to.    

   aby stażyści mieli co robić.... :D


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

znajomy z duzego gospodarstwa -ponad 240 ha jeszcze nie dostal zaliczki- nawet sie cieszy z powodow ksiegowych.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wspanialych Swiat Bożego Narodzenia spędzonych w cieplej, rodzinnej atmosferze, samych szczęśliwych dni w nadchodzącym 2017 roku oraz szampańskiej zabawy sylwestrowej życzę wszystkim forumowicza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez Leni933
      Witam,
      w tym roku muszę odbyć miesiąc praktyk administracyjnych w urzędzie związanym z rolnictwem. W pierwszej kolejności pomyślałem o ARiMR jednak nie wiem co tam każą robić studentom na praktykach. Nie chce cały dzień siedzieć i przekładać czy liczyć kartki. Może ktoś był na takich praktykach w tym urzędzie i jest w stanie co nieco powiedzieć czego tam wymagają, jakie zadania dostają studenci. Z góry dziękuje za odpowiedź!
    • Przez aga19892010
      witam,czy jest tu ktoś miał w zeszłym roku kontrol z Arimr odnosnie obszarowki i wzajemnej zgodności ?w tym roku znowu kontrol,dzis kontrolerzy zawitali,czy ktos tez mial 2 lata pod rząd kontrol?ile lat jeszcze tak bedzie?moze ktos podzielic sie doswiadczeniami...
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj