Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ursus3600    0

Witam. Czy opłaca się wsiąść w dzierżawę grunty rolne w tych czasach gdzie właściciel chce 1500zl na hektar plus podatek rolny do tego a dla mnie dopłaty? Proszę o jakieś sugestie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korasss    62

Na moje to właścicielowi się nie opłaca min 2tys 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GranicaMen    8

Kwestia tego jakie to są ziemie, na moją okolice wychodzi całkiem spoko cena bo tu oscyluje 1,2tys + dopłaty

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
42 minuty temu, ursus3600 napisał:

Witam. Czy opłaca się wsiąść w dzierżawę grunty rolne w tych czasach gdzie właściciel chce 1500zl na hektar plus podatek rolny do tego a dla mnie dopłaty? Proszę o jakieś sugestie 

Jak za darmo u mnie dają 4000 jak glinka podglebie i buraki urosną to brać nie pytać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3600    0
8 godzin temu, GranicaMen napisał:

Kwestia tego jakie to są ziemie, na moją okolice wychodzi całkiem spoko cena bo tu oscyluje 1,2tys + dopłaty

 

Klasa ziemi 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

To po UJ te protesty jak wam się opłacają takie dzierżawy?

  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Pafnucy    3413
10 godzin temu, ursus3600 napisał:

wsiąść w dzierżawę grunty rolne w tych czasach

Wsiąść to niezbyt.

Ziemia jeszcze zimna...😆

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490
Napisano (edytowany)

Skoro jest tak dobrze to możecie kupić zboże od Ukraińca wsypać na magazyn i niech leży, ważne żeby on miał miejsce na swoje w ziwa, tak myślą upainscy politycy, ich nasz los nie obchodzi, sraja na nas i na pewno dobrze wiedza jaki mamy problem tylko że są mądrzy to nie nagłaśniają tego. Pomijając te zakazy tych substancji itp my od ruska gazu kupić nie możemy za to upaina może, to jest już okej, możemy my nie chcemy wspierać Rosji ?? A sprowadzając towary z Ukrainy wspieramy Rosję bo ta ma kasę aby kupować od niej gaz,nawozy itp.

 

Edytowano przez Tigon
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

Najpierw windujecie dzierzawy po 4tys i potem płacz ze się nie oplaca, trzeba liczyć siły na zamiary. Ja tam nikomu nie bronie tyle placić, tylko po co skoro sie nie opłaca? ten co wydzierzawi powie ze skoro wam sie oplaca 4k płacić to biedy nie macie bo wam jeszcze musi zostac z interesu. Tu nie chodzi o to że nie jestestem za protestami ani też za upadliną, ba ja od samego początku tej wojny pisałem że ta wasza wspaniała pomoc upadlinie odbije się nam wszystkim czkawką to pisaliście że jestem ruską onucą, a teraz co? był ktoś z was na granicy? słyszał ktoś jak nasi przyjaciele z ua odgrażają się że powyzynają polaczków?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniekc360    120

Jaki jest sens płacić 4tys dzierżawy, przecież lepiej kupić ziemię na kredyt i płacić raty....

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175

Kto się nie rozwija ten się cofa, przyjdzie większy i Cię zje.

 

 

😁   😁   😁

 

Nie wygłupiaj się, przy 100 tysiącach za ha nie zarobisz na odsetki.

Wrzuć te swoje zaskórniaki na lokatę albo kup mieszanie na wynajem.

Tylko mieszkania na podwórku nie widać, a i ponarzekać na kredyty i ogólną ch*jnię zawsze jest w dobrym tonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GranicaMen    8
3 godziny temu, ursus3600 napisał:

Klasa ziemi 3

Jak na moje rejony to te pieniądze są dosyć spoko, orientuj się jak to u ciebie wygląda i jak będzie git to bierz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GranoDorato    21
12 godzin temu, ursus3600 napisał:

Witam. Czy opłaca się wsiąść w dzierżawę grunty rolne w tych czasach gdzie właściciel chce 1500zl na hektar plus podatek rolny do tego a dla mnie dopłaty? Proszę o jakieś sugestie 

Skąd mamy wiedzieć czy Ci się opłaci ?  Jeden będzie siał owies i żyto a drugi warzywa.  1500 za hektar i dopłaty Twoje to prawie jakbyś miał ziemię za darmo. A jeżeli jest problem wyjść na swoje bez dopłat to chyba ogólnie jest większy problem. Ja bym brał bez zastanawiania się, szczególnie że 3 klasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    162

No tak, tylko ciekawe jaka to ziemia, bo jak pusta to będziesz sypał tonami nawozy zanim coś urośnie. A zwykle z tymi dzierżawami tak jest, sam zresztą podobnie robiłem jak miałem rezygnować to 0 pk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuna9977    70

Według mnie to sporo ale jak będziesz mógł składać wniosek o dopłaty o zwrot akcyzy. To jeszcze ok. A jakiej klasy ziemia. Umnie zawsze była zasada właścicieli bierze wszystkie dopłaty płaci podatek. Że ziemia V, VI, trochę IV to podatku tyle co nic 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1309

bierz !  i  rozważ podpisanie umowy na 10lat


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Pytasz sie na forum czy brać za tyle i tyle? A za przeproszeniem kurw zrobiłeś kalkulacje czy bierzesz na pałe jak 90% rolników po podstawówce.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5607

Przy tych cenach zbóż i kukurydzy co są teraz to maksymalnie 1500zł do ha, pod warunkiem że dopłaty i akcyza dla mnie, a jak nie pasuje to niech sobie ktoś sam to obrabia ... Jeżeli przez miedzę obok mojego gospodarstwa pod warzywa/truskawki to mogę dać więcej, ale jeżeli typowo pod zboża to jak napisałem, chyba że ktoś lubi robić dla roboty, bo grosza przy d*pie z tego nie będzie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2360

a tak z ciekawości ile kowr wam policzyl średnia ceny pszenicy? u mnie 1170

  • Haha 1

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404
3 godziny temu, Tomasz0611 napisał:

Jeżeli przez miedzę obok mojego gospodarstwa pod warzywa/truskawki to mogę dać więcej,

Tyż tak mom.:lol:

4 minuty temu, robi57362 napisał:

a tak z ciekawości ile kowr wam policzyl średnia ceny pszenicy? u mnie 1170

Chore jest ustalanie czynszu w tonach pszenicy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5022

Cześć powie, że nie a część, że tak. @ursus3600 a czym ty się zajmujesz dokładnie??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2360

nie no jest spoko tylko skąd ta cena?


za dwie tony?


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5607
Napisano (edytowany)
8 minut temu, mirro napisał:

Tyż tak mom.:lol:

Pod zboże w obecnych czasach to te 1500zł/ha i dopłaty dla mnie to już jest ryzyko ... A właściciel ma 1500zł z ha czystej kasy i nic go nie interesuje ...

Znajomy z podstawówki wymyślił sobie w tym roku kukurydziany biznes, bo ktoś mu nagadał, że kukurydza tak dobrze płaciła w 2022 xD Przyszła susza, zebrał 5t/ha mokrej kukurydzy i jeszcze ma 1200zł/ha czynszu do zapłaty, dobrze że dopłaty mu zostały ... U nas najczęściej wygląda to tak, że właściciel dostaje 1000zł/ha i nic go nie interesuje, nie bierze dopłat, nie bierze akcyzy z gminy i ma opłacony podatek, a ten wymyślił sobie biznes i ostro zarobił, lekko licząc minimum 2.000 zł na ha w plecy.

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj