Skocz do zawartości

przybyslawice5211

Members
  • Postów

    5382
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez przybyslawice5211

  1. Takie plamy tylko bardziej u mnie zielone pryskałem pierwszy raz to nie wiem co i jak kier 450 0,8l ha bo głównie chodzi o substracie azoksystrobina
  2. Ja przed chwilą wróciłem z oprysku dolistnego i na grzyba w soi bo wyszedł na mączniak
  3. Ja opryskałem pulsar + tiff i po oprysku było 3 dni soja normalna ale w 4 dniu było 30 stopni słonecznie i soje przypaliło ale już odbija zauważyłem ze różne odmiany inaczej reagują i tez różnica ziemi jest widoczna
  4. Odbije po około 2 tygodniach od oprysku
  5. Ja robiłem wieczorem 23 maja i komosa zemdlała po 2/3 dniach tylko do pulsara i tiffa dodaje adiuwant olejowy amigo 1 l ha
  6. Pulsar 40 bierze tiff tak samo zależy jaka wielka czym wcześniej tym lepiej
  7. Przed przykręceniem rurek od wtrysków przekręć rozrusznikiem żeby ropa przepłukała rurki z zanieczyszczeń które tam się mogły dostać
  8. Ja w tym tygodniu 9 ha kukurydzy w 9 działkach 3 dni pryskałem bo wiatr ustawał o 20 /21 a tak to cały czas wieje
  9. W sobotę dawałem 0,6 l pulsara i 0,070 l tiff i psinka po 4 dniach spalona 2 lata temu dawałem samego pulsara i też psinkę załawił
  10. Jak ostatnio nie padało to agill
  11. Mam ją z 5 lat a te chwasty rozniosły się chyba z ziemią po czyszczeniu rowu
  12. U mnie soja taka ,siana 23 kwietnia , w sobotę robiłem oprysk na chwasty Na jednym polu mam takie pokrzywy , nie wiem co to jest
  13. pszenica paszowa 720 netto małopolska Ile teraz kosztuje kukurydza sucha na południu polski
  14. W tamtym roku siałem 25 maja i urosła normalnie i plon taki sam jak ci co siali początkiem kwietnia 1 l/ha daje
  15. Ja stosuje amigo do zabiegów powschodowych w soi i chyba działa Nie robiłem doglebówki wcale ale i tak było sucho ze ci co robili i tak bedą poprawiać
  16. Pulsara z 0,5 l a tiff z 0,07 l /ha i Za 7 do 10 dni poprawka chyba takimi samymi dawkami
  17. U mnie tez zaczynają na nie których polach pokazywać się małe chwasty ale ja nie robiłem doglebówki ale bede pryskał pulsarem + tiff gdzieś za minimum tydzień żeby chwasty powschodziły wszystkie Nie wiesz czasem jak tam cena soi i pszenicy w skupach
  18. U mnie też w john deere 1157 też dopiero ładowanie jest jak się da trochę gazu
  19. Zależy od ziemi u mnie orka na zimę i na wiosnę masz pył a jak byś zrobił głębiej na wiosnę to wyciągasz mokrą ziemie i z niej robią się bryły
  20. Atpolan soil maxx 0,5 l ha
  21. U mnie po nocy było 9 l a od południa znowu nawet fajnie pada
  22. Zaprawiałem na noc i rano siałem żeby nasiona wyschły i w tedy sieje tyle ile w prubie kreconej bo jak wsypiesz mokre nasiona to norma wysiewu się zmienia Ja histikiem zaprawiam dzień wcześniej i dawałem na 50 kg ziarna ół litra wody mieszam później pół opakowania histika i na koniec z 2 łyżki czubate mąki ziemniaczanej i siew na drugi dzień żeby nasiona wyschły
  23. Kosiłem kilka razy kwalifikat i zawsze miał mniejszy plon jak swoje ziarno i do tego najczęściej były te brzozowe ziarna Ja dziś zaprawiałem soje i jak obeschnie to będę siał w tym tygodniu Ja jak robiłem doglebówke i ziemia była suchsza to robiłem 350 l wody i było widać różnice pomiędzy 230 l wody a jak ziemia mokra to dawałem 230 l
  24. U mnie lekkie ziemie to 2 i 1 klasa
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v