Ja opryskałem pulsar + tiff i po oprysku było 3 dni soja normalna ale w 4 dniu było 30 stopni słonecznie i soje przypaliło ale już odbija zauważyłem ze różne odmiany inaczej reagują i tez różnica ziemi jest widoczna
U mnie tez zaczynają na nie których polach pokazywać się małe chwasty ale ja nie robiłem doglebówki ale bede pryskał pulsarem + tiff gdzieś za minimum tydzień żeby chwasty powschodziły wszystkie
Nie wiesz czasem jak tam cena soi i pszenicy w skupach
Zaprawiałem na noc i rano siałem żeby nasiona wyschły i w tedy sieje tyle ile w prubie kreconej
bo jak wsypiesz mokre nasiona to norma wysiewu się zmienia
Ja histikiem zaprawiam dzień wcześniej i dawałem na 50 kg ziarna ół litra wody mieszam później pół opakowania histika i na koniec z 2 łyżki czubate mąki ziemniaczanej i siew na drugi dzień żeby nasiona wyschły
Kosiłem kilka razy kwalifikat i zawsze miał mniejszy plon jak swoje ziarno i do tego najczęściej były te brzozowe ziarna
Ja dziś zaprawiałem soje i jak obeschnie to będę siał w tym tygodniu
Ja jak robiłem doglebówke i ziemia była suchsza to robiłem 350 l wody i było widać różnice pomiędzy 230 l wody a jak ziemia mokra to dawałem 230 l