Grzechooo

Members
 • Ilość treści

  3417
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Grzechooo

 1. Ja nigdy nie miałem takiego szczęścia do rzepaku, jak nie zasieję do 25sierpnia to mi nie wyjdzie. jak dla mnie to jest za duży nakład żeby ryzykować.
 2. chyba nie znajdziesz takiej co w sierpniu schodzi z pola bo wrześniowy rzepak to UJ nie rzepak. linuron został wycofany dobre 5-7lat temu, pendimetalina się przy nim chowa... Gdzieś kiedyś wyczytałem że niektóre odmiany soi nie bardzo lubią chlomazonu, być może to tylko pogłoski. Ja zaś boję się metrybuzyny bo jak przychodzi spieka zaraz po deszczu to ona lubi parować/gazować i podjarać rośliny.
 3. miałem taką samą sytuację w ten sam dzień takim samym ciągnikiem i też podczas aplikacji nawozu
 4. To ta wersja z piastami że złota i talerzami z platyny?🤔
 5. butoksone powinno załatwić sprawę jak nie to corum
 6. Władymiry tak mają że się nie poddają...😉
 7. gorzej jak będzie potrzeba użyć to jak nie będzie przeglądu to nie uznają ubezpieczenia i wtedy problem...
 8. był ktoś go oglądać? bo od pół roku sie pojawia nie wiem co tu jest oglądać🤔 niby 140km ale jak się zje...ie to szukaj wiatru w polu, nie pójdziesz do sklepu i powiesz Panie daj mi uszczelkę czy zębatkę do tego i do tego tylko mierz i szukaj i o ile do iveco może by coś znalazł to czy do ziła znajdzie. Po za tym 140km a podnośnik z jumza to ile to podniesie tonę?
 9. Grzechooo

  fasola

  Zbiór fasoli na suche ziarno odbywa się dwuetapowo czyli najpierw scinienie a potem omłot wyschniętej fasoli z pokosu. U nas w zagłębiu fasolowym na południowo wschodniej Lubelszczyźnie przez lata zostały przystosowane odpowiednie maszyny do zbioru oraz są miejsca skupu. Przypuszam że jakbyś miał ładny towar w ilościach calosamochodowych to i z kujaw byś sprzedał, ale żeby to osiągnąć trzeba mieć odpowiednie narzędzia do tego bo to nie jest tylko zasiać i wymłocić. U nas w okolicy już dawno nie widziałem fasoli szparagowej, aczkolwiek ok 20lat temu zdarzała się często tylko to było w iewielkich ilościach i ręcznie zbierana(przynajmniej u mnie).
 10. Grzechooo

  fasola

  Czym sie różni od jasia? hmmm... widzisz bo fasola wielokwiatowa posiada wiele odmian, niektórzy "fasolarze" nawet nie wiedzą jaką odmianę uprawiają a jest to spowodowane drogim materiałem siewnym i większość kupuje od sąsiada pod potoczną nazwą "jaś". A w gruncie rzeczy "piękny jaś" to odmiana fasoli wielokwiatowej ale... tycznej. A to co my siejemy to jest odmiana karłowa, być może jak sam siejesz to nie zdajesz sobie sprawę czy posiadasz nasiona blanka czy eureka😉 najpierw musisz zbadać rynek zbytu (bo co z tego ze zasiejesz jak nie bedziesz miał gdzie sprzedać), potem ogarnąć park maszynowy (bo co z tego że zasiejesz jak nie będziesz miał czym zebrać). Fasolę na suche ziarna uprawiane są bardziej lokalnie.
 11. Ja bym zmniejszył metrybuzynę a zwiększył pendimetalinę.
 12. nie da się zamiast spustowego bo on oprócz dużego otworu ma jeszcze trzy otwory na śrubę więc spustowy został i wywierciłem w nowym miejscu obok. W górnym zamiast króćca dałem zaślepkę wyciętą z blachy i do tego uszczelki i dokręcone nakrętka.
 13. w sumie nie wiem czy miałem z tym problem, bo kupiłem 1012 w ubiegłym roku okazyjnie i tak między czasie go remontuje tak pod swoje potrzeby i jak zobaczyłem to zasysanie od góry to od razu mi się nie podobało. Pompy dalej mam dwie (przynajmniej narazie).
 14. Ja w swoim przerobiłem na dolne zasysanie i filtr ssawny zewnętrzny. Musisz kupić takie coś To się nazywa króciec ssawny https://allegro.pl/oferta/krociec-ssawny-32mm-z-kolankiem-90o-8947253227 i do tego filtr np. https://allegro.pl/oferta/filtr-ssawny-opryskiwacza-32mm-z-zaworem-spustowym-8863358823
 15. jak będą chwasty na wierzchu to tak, aczkolwiek jednoliścienne w soi to byle czym zwalczysz.
 16. Kurna nie wiem czy taki bezpiecznik jest dobry, już widzę jak on się urywa i lina wali w szybę albo w operatora...🤕
 17. dam sobie paznokcia uciąć że jak zakładałem ramiona to znaczyłem frezy żeby je założyć tak samo, jedyne co to z jednej strony nie chcialo zejść to ciąłem. A z ciekawości zrzucę siłownik żeby zobaczyć czy bez siłowników niżej pójdą ramiona.🤔 bo te 35mm w tym miejscu to sporo różnicy na dole, tak czy siak mam taki próg w garażu to nie raz o niego zawaliłem przez nieuwagę raminonami. i po co się denerwować? od tego jest forum żeby wymieniać się spostrzeżeniami, ja nikomu nic nie narzucam, podzieliłem się tylko tym jak jest u mnie.
 18. tak dwa, mam to już od 2017r jedynie co to ukosnice musiałem zmienić z korbki na śrubę rzymską.
 19. Dlaczego nie opadnie do końca? U mnie jest ten od wspomagania kierownicy i schodzi do końca
 20. sprzedałeś psikacz? Jak nie to rzuć link kolega szuka
 21. Grzechooo

  T-25 & Bury

  wszystko się zgadza tylko czy Władek pociągnie 1700l +waga opryskiwacza a jeszcze zalany rsm na nie do końca suchym podłożu.
 22. Ja mam taką działkę z ogromną presją powoju i w ubiegłym roku miałem groch I po doblebówce go nie było. Mieszanina metrybuzyna, pendimetalina i chromazon.
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj