Polecane posty

rolnik34    246
Dnia 2.06.2018 o 15:33, mlody111 napisał:

Lampo91 dokładnie tak. Tylko ściganie się jeden przez drugiego który szybciej sprzeda ziemniaki ten szybciej kapustę wsadzi. Coś takiego jak liczenie opłacalności jest chyba nie znane. Przecież mając 20 ton z ha po 60 groszy to jest 12tyś. Wszystkie koszty produkcji, włóknina, robota własna często całej rodziny.... To nawet nie jest zwrot kosztów produkcji. Trzeba szanować siebie i rodzinne. Jak ktoś ma kupca na kapustę to niech czeka z pustym polem na nią, a nie  potem rozdaje ziemniaki w maju

a potem kapusta po 10 groszy

Edytowano przez rolnik34

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

Spokojnie rząd wprowadza ustawę pozwalająca na przejmowanie zadłużonych gospodarstw. Chyba wyczuwaja koniunkturę i znaleźli niezły sposób na  nacjonalizacje. 

Edytowano przez szzone
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest jakiś żart w hurtowni w kępnie o tej porze młode kartofle po 6,5zł za worek. Rozmawiałem z właścicielem i sieradzak sam zaproponował mu że będzie kopał za 4,5zł worek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

To sie nazywa wolny rynek i relacja popytu do podaży...najgorsze dopiero przed nami


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

a panowie jak z plonem? u mnie sucho strasznie, niby we wtorek przeszła w koncu burza 19 litrów  ale jak to w redlinach na gorkach w kopcach sucho jak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

U mnie pod 20t lecz praktycznie nic nie rośnie bo skończyła się woda w ziemi. Ciekaw jestem jaką wydajność mają Ci biznesmeni co sprzedają po 4-5zł za worek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

W Krakowie na giełdzie, młody polski ziemniak już zjechał na 5-6 zł/15 kg. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Masakra.....

Dobrze że w tym roku posadziłem 8 arów¬¬

te 8 to i tak za dużo.Policzyć opryski nawóz itp  to mi przywiozą bez roboty 2tony do domu i mi starczy do wiosny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler    16

polomaski Wybacz KOLEŚ, że Cie uraziłem i pokazałem ogólnie dostępny film. Facet przynajmniej stara się pokazać jak wygląda prawdana rynku ziemniaczany a ty jakieś brudy wywlekasz ( jakie to polskie) . Powiem tak walnij sie młotkie w pałe a jak Ci gul rośnie to mnie to ani troche nie interesuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

polomaksi to wytłumacz szerzej o co z nim chodzi, skąd i pod co sprowadzał jeśli coś wiesz. 99% ludzi ocenia go po tym co pokazuje na filmach i co zrobił przez ostanie kilka miesięcy. Może to co robił kiedyś, w porównaniu do tego co dzisiaj robi, to może nie ma znaczenia. Rozwiń po prostu swoje myśli, skąd masz wiedzę na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Niech on będzie i złodziejem kartoflanym to mało mnie to interesuje. Ważne że upomina się o sprawy ważne dla nas plantatorów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Kolega polomaksi pousuwał komentarze, krzyczy a teraz sie schował głowe w piasek. No cóz, prezentowany koleś na filmie skończył  zgodnie z przysłowiem: nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka... Mało profesjonalny ten filmik, w zasadzie nikt nie chciał gadać. Sporo tablic ESI a dopiero co wszyscy na nich narzekali, ze psuja rynek... Na Krakowie chwilowo wzrosła cena. Chwilowo można było zgarnąć nawet 10 zł za 15 kg . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markub24    3
Dnia 10.06.2018 o 15:42, kiler napisał:

 

 

to jest wina tylko i wyłącznie roników że nie ma ceny, bo przyjadą takie barany nie chce im sie stać i opuszczają cene aby sprzedać. Gdyby było jakieś zjednoczenie ze wszyscy trzymaja cene to hurtownik czy sklepikarz  musiałby to kupić i by nikt nie narzekał. Dla mnie w tym filmie to jest pierdo..... o szopenie.Mimo że sam produkuje ziemniaki i nie stoje na giełdach bo to jest ostatni kawałek chleba. Dla mnie to na tych strajkach powinni wpierdo....ć tym rolnikom za to że sami psują rynek i sami nie umieją uszanować swojej pracy.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    123

Czy ten towar z tego filmu jest piękny? Jaka cena taki towar i tak dobrze biorą bo sam 15gr z transportem max za takie coś bym dał i to dla bydła... No i ha w dzień najlepiej zagospodarować by kapuche wsadzić jak na moje to rozumu 0...


"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8
14 godzin temu, Szarlej napisał:

To ten sam, co popiera antyszczepionkowców? :D

Możliwe. A czy to coś zmienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Zasadniczo. Promowanie głupich ludzi prowadzi do tego, że mamy coraz głupsze społeczeństwo.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jupol13    5
wielkopolska , okolice Poznania młode ziemniaki 30gorszy, wydajność 20t. brak słów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ta i pewnie każdy chce sprzedać a wBiedronce stare 1,30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer1111
      Poszukuje ziemniaków paszowych  lubelskie
    • Przez Szydre
      Witam! 
      Nie wiem czy w dobrym dziale piszę to pytanie. Macie jakieś sposoby na przetrzymywanie ugotowanych ziemniaków dla świń? Mam 4 świnie i ugotowałem dla nich parnik ziemniaków, jak je przetrzymywać żeby nie skisły? Zostawiłem je w skrzynce wystudzone w ciemnym, chłodnym garażu. 
    • Przez warchest
      witam sprzedam obsypnik do ziemniakow 3 rzedowy stan dobry lokalizacja powiat płocki , nr tel 728 381 453 lub 728 563 090 


    • Przez MarcinSp10
      Potrzebuje od specjalistow rady na temat ziemniakow czym najlepiej spryskac ziemniaki od chwastow zawsze przed wschodami dawalem roundupem ale potem i tak zarastaly. Polecono mi na nastepny rok spryskac Srodkiem titus 25wg tydzien po posadzeniu . Czy warto tym pryskac??
    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj