Polecane posty

mikad    1134
Dnia 7.02.2018 o 09:21, pawelol111 napisał:

Temat zszedł na psy jak i cała uprawa ziemniaka. Gdzie pionierzy z naszego forum? Bywały różne ceny ale jeszcze 5 lat temu było z kim pogadać a teraz? 

Całe forum zeszło na psy, atmosfera mniej więcej jak pod sklepem po kilku butelkach złocistego trunku: nic się nie opłaca, nie ma ceny, nie ma zejścia, wredna unia nas okrada, od czasu do czasu "merytoryczna" rozmowa o wyższości ziemniaka białego nad żółtym lub odwrotnie.

33 minuty temu, pawelol111 napisał:

W złotych butach byśmy chodzili żeby nie import tego syfu ziemniakopodobnego z zachodu. 

Taa jasne, tam produkują syf ziemniakopodobny, to co jest u nas? , syf nawet nie ziemniakopodobny. Klient chce taki towar i masz mu taki sprzedać jak tego nie rozumiesz to upadasz i zostajesz rozdeptany przez kroczących dalej. 

 

A tak na marginesie w Belgii 2 centy za bintje na wolnym rynku.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Uważasz że to co leży w Kałflandzie, Sresko czy w Lydlu to prima sort z zachodu? Krowie bym tego nie dał. Zielone, popękane, pełno uszkodzeń od obitych przez pocięte. Tylko przewaga jest następująca: mają tego dziadostwa do oporu i taki market faktycznie ma jednolity towar cały sezon a klient do gówna sie przyzwyczai a komu nie pasuje to idzie na zieleniak i płaci podwójną cenę tyle że je ze smakiem. Koleś co bierze ode mnie towar przed zakupem nowej partii bierze sobie worek i sam gotuje i tak u każdego bo jak zawiezie syf to tylko raz. 
Klient niemiecki płaci za jakość a u nas kupuje dziadostwo bo ma tanio i wygodnie bo w jednym miejscu zaopatruje sie na cały tydzień. W biedrze rok temu na moim terenie był dostępny ziemniak Irga - pakowany po 2 kg za 1,5zł/kg gdzie na targu można było kupić po 0,7zł. 
CMS i nieuczciwa polityka z tym związana - nie ma sensu nawet pisać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnys    42

jesienią pchnołem 20t po 20 gr hobbystycznie sadze po 1h na resztę dokupiłem 2 byczki i powoli spasam ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel100474    31
1 godzinę temu, KULAWA_KOZA napisał:

U mnie się ruszyło , 15kg/5zł gość bierze każdą ilość ale czerwonego.Kaliber 5+

A skont ty jesteś bo ja też mam z 15 ton belarozy i może bym pohandlował jak by chciał. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel100474    31
3 godziny temu, KULAWA_KOZA napisał:

okolice Krakowa

A ja z okolic Skalbmierza może byśmy  pohandlowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702
Dnia 10.02.2018 o 12:04, czarnys napisał:

jesienią pchnołem 20t po 20 gr hobbystycznie sadze po 1h na resztę dokupiłem 2 byczki i powoli spasam ,

MOje hobby sprzedane bardzo dobrze średnio ponad 70 gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9908

Znajomy ma zawsze wystawione przed domem w workach 10 kg = 10 zl. Od mlodych az do teraz taka cena i sprzedal z ok.1.5 ha po takiej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8
19 minut temu, szymon09875 napisał:

Znajomy ma zawsze wystawione przed domem w workach 10 kg = 10 zl. Od mlodych az do teraz taka cena i sprzedal z ok.1.5 ha po takiej cenie.

Lokalizacja - 90% sukcesu. Jak ja bym przed domem miał wystawione to stały by od jesieni do wiosny. Poza tym u mnie w okolicy sprzedają po 50gr a ja po 80gr prywatnie i sam fakt że klienci idą za ceną -chociaż nie wszyscy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702
9 godzin temu, misiekbz2 napisał:

gdzie takie ceny ;o az by sie robić chciało

Pzl 

we wsi nikt nie sadzi plus stołówka i dwa sklepy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Znam przypadek gdzie w gminie sadzi dwóch i zaopatrują mieszkańców no i wiadomo, swoich odbiorców też mają. Kiedyś na agrofoto pawelec miał najwyższe ceny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221
Ja już straciłem nadzieje na dobrą cenę w tym roku dlatego wszystko idzie dla byków. Za darmo nie będę oddawał. A w tym roku sadzę ze 30 arów dla siebie i dla stałych klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522
10 godzin temu, soltys48 napisał:

MOje hobby sprzedane bardzo dobrze średnio ponad 70 gr

Oj ten chłopak to ma farta możno powiedzieć że w czepku urodzony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

Farta? Nikt nie sadzi ją nikomu nie bronię, wioskę obok cos sadzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

Myślę że nie bierałeś mej wypowiedzi poważnie no ba ja też cześc sprzedałem nawet po 90 gr  ale jednak na chwile obecną u mn ie fart się skończył  tylko że uprawiam 0,2 ha ziemniaków a obecnie sprzedałbym nawet po 50gr pozostało mi 450 kg

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

U mnie 40gr za kg niema kto zapłacić . Sadzę też ok 1.50-1.70 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9908
10 godzin temu, kafar191 napisał:

Lokalizacja - 90% sukcesu. Jak ja bym przed domem miał wystawione to stały by od jesieni do wiosny. Poza tym u mnie w okolicy sprzedają po 50gr a ja po 80gr prywatnie i sam fakt że klienci idą za ceną -chociaż nie wszyscy.

No tak, mieszka na 'koncu' wioski, ale ostatnimi laty wies się rozciagnela w pole i las dalej, a pracują w miescie i codziennie obok niego jeżdżą i często zabierają znajomym. Do tego ludzie z firm budowlanych tez bardzo dużo biorą bo caly czas powstają nowe domy i dzięki temu ma ruch w interesie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik200m    45

U mnie ziemniaki paszowe dla bydła w łódzkim 10gr. ale to jak się trafi raz na jakiś czas ( Jak się trafi biorę 4t )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156
Dnia 13.02.2018 o 22:07, pawel100474 napisał:

A ja z okolic Skalbmierza może byśmy  pohandlowali.

No w Skalbmierzu to wszystko najtańsze w Polce.Ile masz tej Bellarosy? Sadzonke po ile opychacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel100474    31
1 godzinę temu, KULAWA_KOZA napisał:

No w Skalbmierzu to wszystko najtańsze w Polce.Ile masz tej Bellarosy? Sadzonke po ile opychacie?

około 15 ton a sadzonki nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dobrze że opierniczylem na jesieni wszystko a było około 30 razy po 4 tony na rybitwy część na sklepy i dla ludzi ale w tym roku zmniejszam o 30 aroe, sądzę podkielka 1ha żółtego 1,5 i czerwonego 1ha i zobaczymy co będzie ale z tego co widzę masa ludzi liczyła na rumuna i się przejechała w tym roku niestety, ogólnie nadprodukcja europejska na wielką skalę także pytanie kiedy ziemniak zapłaci otóż w tedy jak przyjdzie bardzo mokry rok wręcz powodziowy i to w całej Europie jak będzie będą pieniążki a jak nie to dupa do kwadratu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer1111
      Poszukuje ziemniaków paszowych  lubelskie
    • Przez Szydre
      Witam! 
      Nie wiem czy w dobrym dziale piszę to pytanie. Macie jakieś sposoby na przetrzymywanie ugotowanych ziemniaków dla świń? Mam 4 świnie i ugotowałem dla nich parnik ziemniaków, jak je przetrzymywać żeby nie skisły? Zostawiłem je w skrzynce wystudzone w ciemnym, chłodnym garażu. 
    • Przez warchest
      witam sprzedam obsypnik do ziemniakow 3 rzedowy stan dobry lokalizacja powiat płocki , nr tel 728 381 453 lub 728 563 090 


    • Przez MarcinSp10
      Potrzebuje od specjalistow rady na temat ziemniakow czym najlepiej spryskac ziemniaki od chwastow zawsze przed wschodami dawalem roundupem ale potem i tak zarastaly. Polecono mi na nastepny rok spryskac Srodkiem titus 25wg tydzien po posadzeniu . Czy warto tym pryskac??
    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj