Polecane posty

PAN88    1761
14 minut temu, pawelol111 napisał:

Mam na Bronisze 130km - kupcom lepiej dać 10zl jak tam lecieć busem.

ja mam do was 70 a do wawy 70i wole na bronki

 

 

Edytowano przez PAN88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

No nie dziwię Ci się. Tam towaru w opór, to i biją się by sprzedać, u rolnika, wpierw trzeba go znaleźć, potem ponegocjowac i jak nie to szukać dalej. Mam takiego co w tym roku już pare razy był i dzwonił i w kółko za przeproszeniem pierd...li że on to zwykle na Sieradz jeździ i tam kupuje. Towaru w opór maja i po 0,45gr/kg sprzedają... Tyle też oferuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1761
1 minutę temu, ZYLA napisał:

No nie dziwię Ci się. Tam towaru w opór, to i biją się by sprzedać, u rolnika, wpierw trzeba go znaleźć, potem ponegocjowac i jak nie to szukać dalej. Mam takiego co w tym roku już pare razy był i dzwonił i w kółko za przeproszeniem pierd...li że on to zwykle na Sieradz jeździ i tam kupuje. Towaru w opór maja i po 0,45gr/kg sprzedają... Tyle też oferuje. 

za 0.40 gr tez kupisz na sieradzu a ci producenci co są kolo mnie wołają więcej niż na giełdzie na przybrakach 

 

Dnia 28.06.2018 o 12:08, racyl napisał:

chyba że za koks.  co niektórzy dają gratis.

wrzucasz takie do wiadra, szczotka na wiertarkę

 

to już ładuj w big bagi co się będziesz rozdrabniał

 

za 1650 to już pewnie w bazowej klasie B....

a czemu nie kupujesz od tych rolników co zajmują się produkcją sadzeniaków kwalifikowanych, zawsze taniej byłoby

wysoka klasa też nie na  każdej ziemi da dłuższa zdrowotność

ja z radzynia przywoziłem vinete i denara od producentów . kupiłem po 0,80 bez kwita a z kwitem to 1,20-1,30

vineta nie do porównania z tą co 2 lata po centali domową. która też była zakupiona od dilera

 

ciekawe czy nie mają irgi w radzyniu (sobole)

Mam chęć troszkę na nowo spróbować bo sporo ludzi się w detalu pyta. tylko 4 odmiany odmiany szykować na rynek to już nie tak wesoło

Pamiętam 2015r wiosna to normalnie po 20-25gr był ziemniak a wiosna 2014 1zł i więcej

racyl sobolewiaki tylko vineta i bellarosa znam ten rejon

 

Edytowano przez PAN88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
Z broniszami też różnie. Często syf niesamowity. U mnie wolą dać 1zł na worku wiecej ale za pewny towar. Za Łukowem nie sadzą białego - byl rok ze im został i dali spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Zasypuje ktoś skrzyniopalety napełniaczem dwustanowiskowym do bb? Da radę czy do skrzyń musi być typowy napełniacz?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

Taki typowy rękaw do BB nasypie tylko w jedno miejsce więc pod koniec trzeba będzie rozgarniać, jak masz wózek ze sporym przesuwem to trochę ułatwi ale cudów nie zrobisz, bez gumowej dziabki się nie obędzie. Ja zasypuję na polu kombajnem, kontenery na przyczepie i heja.

Masz ten napełniacz czy chcesz dopiero zakupić, bo to chyba nie tania zabawka.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Też zasypuje na polu ale moje skrzynie mają tylko 600kg pojemności i jest z tym trochę zabawy i łatwo obić ziemniaki. Rozważam zakup napełniacza ale z myślą żeby byl do jednego i drugiego...


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

No fakt trochę małe, moje mieszczą 1200 kg, jak masz lejek to zasyp na polu jest lepszym rozwiązaniem bo nawet mniej się obije niż przy przewalaniu z przyczepy i dalej, w mojej okolicy duże kołochozy tak robią a mają od 100 ha w górę.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Jaka cena ziemniaka zółtego luzem? mam oferte 520 zł/tona ale odejmuje 10% na odpady. podstawia auto na pole, odmiana jelly myślicie że to dobra oferta biorąc pod uwagę to że nie mam ani chęci ani czasu ani potrzebnego sprzętu do zabawy w worki czy bb.

Edytowano przez pala92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, pala92 napisał:

Jaka cena ziemniaka zółtego luzem? mam oferte 520 zł/tona ale odejmuje 10% na odpady. podstawia auto na pole, odmiana jelly myślicie że to dobra oferta biorąc pod uwagę to że nie mam ani chęci ani czasu ani potrzebnego sprzętu do zabawy w worki czy bb.

To już nie masz rozeznania po ile chodzi ziemniak w twojej okolicy że musisz  pytać ludzi w internecie

My mamy wiedzieć jaki kalibraż u ciebie dominuje w tym ziemniaku i ile można za niego wyciągnąć w Twojej okolicy ? 😁😁

 

To jest tak jak buraczasz bierze się  za uprawę ziemniaków😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Haha. Znowu ty☺ dzisiaj nie bede ci docinal tylko wytlumacze. Siedze w ziemniakach przemysłowych ale w tym roku zasadzilem troche jelly i dlatego pytam jak wygladaja ceny jadalnego. Akurat oferte mam nie z mojej okolicy tylko z Kalisza.

A w sumie to wiekszy ze mnie "ziemniaczarz" niz "buraczarz"☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187
21 godzin temu, pala92 napisał:

Jaka cena ziemniaka zółtego luzem? mam oferte 520 zł/tona ale odejmuje 10% na odpady. podstawia auto na pole, odmiana jelly myślicie że to dobra oferta biorąc pod uwagę to że nie mam ani chęci ani czasu ani potrzebnego sprzętu do zabawy w worki czy bb.

Znajac zycie to nie będzie 10%. Moim zdaniem troche mało bo żółty workowany 45+ 8-9zl zważywszy na fakt iz ssanie na kraj olbrzymie i idzie "eksport" na Rumunie i Włochy 


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, przemol87 napisał:

Znajac zycie to nie będzie 10%. Moim zdaniem troche mało bo żółty workowany 45+ 8-9zl zważywszy na fakt iz ssanie na kraj olbrzymie i idzie "eksport" na Rumunie i Włochy 

Mało ?

workowane w 15kg wychodzi Tobie po 0,60zł a jemu luzem dają po 0,47zł

Wcale nie jest mało przy takiej nie wielkiej różnicy a roboty dużo mniej

Sam jak miałbym taką ofertę to w d*pie miałbym całe to workowanie i dogadzanie darmozjadom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

a jaki jest koszt pakowania przy pełnym parku maszynowym? Do tego 10 % nie odejdzie więc zapłacą mniej za kilogram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

@racyl napisałem: MOIM ZDANIEM

@saszeta u mnie kosz pakowania i załadunku 25 ton wynosi: 270zl worki, 100zl siatka, 100 ener.elek. i gaz, 300zl pracownik + ja


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164
2 godziny temu, przemol87 napisał:

@racyl napisałem: MOIM ZDANIEM

@saszeta u mnie kosz pakowania i załadunku 25 ton wynosi: 270zl worki, 100zl siatka, 100 ener.elek. i gaz, 300zl pracownik + ja

myślałem koło 50 zł/tona ale nie chciałem wdawać się w dyskusję.

 

7 godzin temu, racyl napisał:

Mało ?

workowane w 15kg wychodzi Tobie po 0,60zł a jemu luzem dają po 0,47zł

Wcale nie jest mało przy takiej nie wielkiej różnicy a roboty dużo mniej

Sam jak miałbym taką ofertę to w d*pie miałbym całe to workowanie i dogadzanie darmozjadom

masz wyliczenie @przemol-a. 2,5tyś na tirze na czysto o ile te 10% odejdzie. Podejrzewam że jakby się uparł to w dzień by to zapakował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3048

na rybitwach podobno 13 zl za worek, biora rumuni,ukraincy i slowacy-tak twierdzi znajomy ktory byl wczoraj, inny znajomy, ktory jezdzi w duzej hurtowni ze 2 tyg temu mowil ze oni kupuja po 6 pod proszowicami. 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafooo    8

Tak kupują Rumuni dużo pod Proszowicami płacili po 6 teraz podniósł na 7 na giełdzie towaru mało podobno a kupców dużo 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
40 minut temu, rafooo napisał:

Tak kupują Rumuni dużo pod Proszowicami płacili po 6 teraz podniósł na 7 na giełdzie towaru mało podobno a kupców dużo 

 

wielkie podniecenie jakby to było 14zł za worek 15kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

@racyl : poczytaj moje wczesniejsze komentarze ( strona 77 ). W moim rejonie ( południe świętokrzyskiego, czyli 45 km od Proszowic w woj małopolskim ) zazwyczaj ziemniaki są najtańsze w kraju. Stąd takie poruszenie. W tamtym roku ceny marne 4 zł/15 kg. a nawet na targu przy sprzedaży " na tira" było po 1.8 zł/15kg. I musiałes sie szybko decydować, bo jak nie ustawiłeś sie w kolejce to potem nie było komu sprzedać...  Kolego, użytkujesz może aktywny obsypnik ( formownice ) do ziemniaków?

U mnie w Pińczowie ostatnio cena była 8- 10 zł za15 kg. Czekamy co pokarze jutrzejsza giełda :) 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer1111
      Poszukuje ziemniaków paszowych  lubelskie
    • Przez Szydre
      Witam! 
      Nie wiem czy w dobrym dziale piszę to pytanie. Macie jakieś sposoby na przetrzymywanie ugotowanych ziemniaków dla świń? Mam 4 świnie i ugotowałem dla nich parnik ziemniaków, jak je przetrzymywać żeby nie skisły? Zostawiłem je w skrzynce wystudzone w ciemnym, chłodnym garażu. 
    • Przez warchest
      witam sprzedam obsypnik do ziemniakow 3 rzedowy stan dobry lokalizacja powiat płocki , nr tel 728 381 453 lub 728 563 090 


    • Przez MarcinSp10
      Potrzebuje od specjalistow rady na temat ziemniakow czym najlepiej spryskac ziemniaki od chwastow zawsze przed wschodami dawalem roundupem ale potem i tak zarastaly. Polecono mi na nastepny rok spryskac Srodkiem titus 25wg tydzien po posadzeniu . Czy warto tym pryskac??
    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj