Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Wystarczy chociaż na szampana? Na wino musujące może tak bo na dobrego szampana raczej nie wystarczy gdy sprzedaje się po takiej cenie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LuckyLuke12345    230

Tonami nadrobiłem i wystarczy
Ciekaw jestem gdzie mogłem drorzej sprzedać i tak już to był ostatni rok z tym cudownym interesem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

To już drugi użytkownik, który otwarcie przyznaje, że rezygnuje z produkcji ziemniaka. Ja zrezygnowałem z produkcji towarowej 2 lata temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Od października poszukiwałem sortownika przeglądając różne aukcje. Pojawiały się stare Pucki, pełno sortowników bez stołu przebierczego, jakieś amazony, kilka remprodexów a teraz widzę 2 Pucki z lat 2006. Sporo było zestawów: kombajn sortownik sadzarka. Reasumując - sporo producentów po tym roku ma dość i skasowało produkcję. 

Obecnie 6 zł za worek Irgi z domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kelton    5

Od października poszukiwałem sortownika przeglądając różne aukcje. Pojawiały się stare Pucki, pełno sortowników bez stołu przebierczego, jakieś amazony, kilka remprodexów a teraz widzę 2 Pucki z lat 2006. Sporo było zestawów: kombajn sortownik sadzarka. Reasumując - sporo producentów po tym roku ma dość i skasowało produkcję. 

 

Obecnie 6 zł za worek Irgi z domu.

 

Pewnie mówisz o tym zestawie co teraz stoi sadzarka plus sortownik, sąsiad nie zrezygnował z produkcji tylko sadzi sadzarką na 4rzędy a sortuje jakimś większym wynalazkiem od razu w skrzyniopalety, produkcję zwiększył o 200%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Tego nie widziałem, mój sortownik jest z gospodarstwa gdzie sadzono po 15 ha a człowiek wziął nowego reprodexa - sortownik, formownicę i sadzarkę i podziękował. Koło Łukowa był kombajn z sortownikiem, można tak wymieniać i wymieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Kolego a jaki sortownik polecasz na małe ilości ziemniaków (ok.2h) ? Myślałem nad Amazone ze stołem przebierczym . Ziemniaki z domu 5zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avens    14

W jakiej cenie można kupić u was sadzeniaki kwalifikowane (np. w klasie C1)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Tego nie widziałem, mój sortownik jest z gospodarstwa gdzie sadzono po 15 ha a człowiek wziął nowego reprodexa - sortownik, formownicę i sadzarkę i podziękował. Koło Łukowa był kombajn z sortownikiem, można tak wymieniać i wymieniać.

Jaki sortownik kupiłeś?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

W galerii mam.

 

 

Od kiedy Irga tańsza niż żółty???

Nie pierwszy i nie ostatni raz. Na Irge jest mały rynek (Warszawa i okolice) i jak jest urodzaj w kraju, a trochę gorzej za granicą to to żółty będzie miał lepsze zejście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sharma1910    16

Giełda Łódź 7 zł żółty
Giełda Kalisz 6/7 zł żółty
Z domu po 7 zł Wineta idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Nie pierwszy i nie ostatni raz. Na Irge jest mały rynek (Warszawa i okolice) i jak jest urodzaj w kraju, a trochę gorzej za granicą to to żółty będzie miał lepsze zejście.

Też nie do końca prawda. W tamtym roku Irga płaciła 800 a żółty połowę i sporo szło Irgi na tiry. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocmen24    48

Witam.Panowie możecie dac namiary na jakiegoś kupującego ziemniaki podlaski mazowiecki. Z góry dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

Od października poszukiwałem sortownika przeglądając różne aukcje. Pojawiały się stare Pucki, pełno sortowników bez stołu przebierczego, jakieś amazony, kilka remprodexów a teraz widzę 2 Pucki z lat 2006. Sporo było zestawów: kombajn sortownik sadzarka. Reasumując - sporo producentów po tym roku ma dość i skasowało produkcję. 

 

Obecnie 6 zł za worek Irgi z domu.

Już niebawem kolejny pucki będzie na sprzedaż w internetach :D Ale nie dlatego że likwiduję uprawę.

Kupiłeś nowego remprodexa?? Ile dałeś?

Z domu za winetę obecnie dostaję 7zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

Sortowników przybywa bo wielu kupuje wydajniejszy sprzęt.
Jak ktoś mówi że likwiduje to nie musi znaczyć że tak jest:D :

ja zasiałem łubin żółty z wyką.Za rok sadze 10 ar ziemniaków, bo będą tanie :D dla mnie i rodzinki starczy :) u mnie rodzinka jest zachwycona smakiem Red Anny wiec ją sadze B) jedyny minus Red Anny to taki że długo się gotują........wczoraj kopałem to pod krzakiem od 14 do nawet 20 jak ładny i duzy krzak, różnej wielkości.

Także nie ma co liczyć i w kolejnym sezonie na brak towaru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

  Dziś w Agrobiznesie mówili o zmianie przepisów ograniczających eksport  ziemniaków ,i to niby już niedługo miały by się zmienić  bo my mamy towaru mnogo , a zachód Europy cierpi na braki . Ciekawe kiedy te zmiany ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer1111
      Poszukuje ziemniaków paszowych  lubelskie
    • Przez Szydre
      Witam! 
      Nie wiem czy w dobrym dziale piszę to pytanie. Macie jakieś sposoby na przetrzymywanie ugotowanych ziemniaków dla świń? Mam 4 świnie i ugotowałem dla nich parnik ziemniaków, jak je przetrzymywać żeby nie skisły? Zostawiłem je w skrzynce wystudzone w ciemnym, chłodnym garażu. 
    • Przez warchest
      witam sprzedam obsypnik do ziemniakow 3 rzedowy stan dobry lokalizacja powiat płocki , nr tel 728 381 453 lub 728 563 090 


    • Przez MarcinSp10
      Potrzebuje od specjalistow rady na temat ziemniakow czym najlepiej spryskac ziemniaki od chwastow zawsze przed wschodami dawalem roundupem ale potem i tak zarastaly. Polecono mi na nastepny rok spryskac Srodkiem titus 25wg tydzien po posadzeniu . Czy warto tym pryskac??
    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj